Rychlý přehled

Fitness vybavení a pomůcky

Obsah článku

Uvažujete o pořízení vybavení a fitness pomůcek?

Chcete běhat v pohodlí domova, ale nechcete utratit 2 výplaty za běžecký pás

Rádi byste si zařídili domácí posilovnu a hledáte kde pořídit výhodně vybavení.

Připravili jsme pro vás v redakci celou řadu tipů a návodů jak si vybrat vhodnou fitness pomůcku, stroj, činku, zkrátka cokoli co potřebujete ke cvičení.

Ať už hledáte kettlebell, nebo posilovací lavici, tak se určitě podívejte na naše návody, podle čeho vybírat a na co si dát pozor.

Nejoblíbenější nákupní rádci na Milujeme Fitness ❤️

Nejlepší rotopedy na pořádnou domácí jízdu
3 detailní seznamy vybavení pro domácí posilovnu
Jak vybírat regenerační masážní pistole
Tipy na nejlepší podložku na cvičení (jógu)
Na co si dát pozor při vybírání Fitness náramku
🎁 Velký přehled vhodných dárků pro sportovce a fitness šílence
Nejprodávanější posilovací lavice
Jak si vybrat ideální jednoruční činky

Jestli čapnout do ruky švihadlo, nebo pořádný železo samozřejmě záleží na vašich cílech. S tím vám neporadíme, to je na vás.

Milujeme Fitness vás může hlavně inspirovat.

Fitness pomůcky na posilování

Fitness pomůcky na posilování

Bez pořádné činky není svalů. 😉 Jednoruční železo je zkrátka základ každého pořádného posilování. Já osobně mám jednoručky o trošku raději, než různé cvičené na strojích.

Přijde mi to s nimi takové opravdovější a účinnější. Mnohem větší pozornost musíte věnovat správné technice. Což je dobře. Myslím, že je to lepší, než když vás vede stroj.

Další základní kámen každého pořádného silového tréninku je obouruční činka. Všech možných tvarů i velikostí.

Miluju těžké dřepy s velkou osou i bicepsové zdvihy s EZ osou.

Kettlebell jsem objevil až poměrně nedávno. A tuhle železnou kouli s madlem jsem si hodně oblíbil.

Je to výborný nástroj na přirozené procvičení celého těla. Většina cviků je komplexních a posilují právě klíčový střed těla.

Posilovací lavice je další základ. Osobně si myslím, že s párem jednoruček, lavicí a nějakou tou velkou osou si bohatě vystačíte na kvalitní trénink.

Posilovací lavice mají často nejrůznější možnosti polohování a nastavování. To se hodí pro různé variabilní cviky.

Máte rádi přirozené cviky a upřednostňujete tréninky s vlastní vahou? Zkuste vyzkoušet zátěžové vesty.

Jsou sice vytvořené primárně pro běh, nebo kardiotréninky, ale třeba takové shyby se závaží jsou pro vaše zádové svaly luxusní záležitost.

Většina z nich má regulovatelné zátěže, takže se hodí pro začátečníky i pro pokročilý.

Když už jsme zmínily ty shyby, tak by vás mohly zajímat nejrůznější hrazdy do dveří a na zeď.

Tady buďte už trošku opatrný s výběrem, ať si neponičíte dveře, nebo naopak nevybouráte další nechtěný otvor, pokud hrazdu přiděláte ke špatné stěně.

Další skvělou pomůckou pro přirozené cvičení jsou TRX systémy. Což jsou popruhy, které můžete také připevnit ke stěně, nebo ke stropu.

Jsou skladné a cenově dostupné. Původně je vymysleli pro trénink vojáků v terénu. Nám ale perfektně poslouží pro poctivý trénink celého těla.

Pomůcky na kardio tréninky

Fitness vybavení na kardio trénink a pálení tuků

Asi první mašinka, která každého napadne je rotoped. Jeho pořízení dnes už není záležitost několika desítek tisíc, ale jeho cena je mnohem dostupnější. Dají se najít i kvalitní kousky do 5.000 Kč.

Velká výhoda je, že rotoped je relativně tichý nástroj. Takže pokud potřebujete doma trénovat v tichosti a nerušit sousedy, tak je to ideální hračka na poctivý kardiotrénink.

Snadno si zacvičíte ráno, ještě než vyrazíte do práce.

Odpůrci běžeckých pásů budou určitě namítat, že nejlepší je běhání v přírodě. Proti tomu nemáme ani „ň“, ale zkrátka každý nemá možnost vyběhnout po práci do lesa.

Běžecké pásy jsou v pohodě a je to další velmi rozšířená mašina na pořádný kardiotrénink. Navíc u nich můžete snadno regulovat intenzitu a zátěž.

Pomyslným třetím do party by mohl být eliptický trenažér. Možná by se dalo říct, že je to něco mezi rotopedem a běžeckým pásem.

Pohyb na eliptickém trenažéru je komplexnější, protože intenzivně zapojujete i ruce a naopak pro klouby to není tak namáhavé. Proto je to skvělá alternativa i pro lidi, kteří mají potíže s klouby.

Když už jsme u těch všech trenažérů, tak nesmíme zapomenout na veslovací trenažér. Ten už oproti těm výše zmíněným zabera poměrně hodně místa.

Mám rád veslovací trenažér. Je to skvělé kardio a zároveň po veslování vždy cítím skvěle procvičený zádový svaly. Jízda na něm je pro mě vždy taková kombinace kardia a posilování.

Zapojuje současně nohy, ruce i zádové svalstvo.

Je to malý ale šikovný. Co je to? Jmenuje se to stepper a krásně to protáhne celé tělo. Do cvičení totiž zapojíte nohy i tělo.

Stepper s vámi může vyrazit i na dovolenou. Snadno jej sbalíte. Nemusíte se ale bát, že by cvičení nebylo tak intenzivní, když je tak malý. Jak jistě víte, vždy záleží na intenzitě tréninku.

I se stepperem můžete spálit spoustu kalorií.

Možná nejstarší a zároveň i nejdostupnější pomůcou na kardio tréninky a pálení tuků bude švihadlo. Rozhodně si nemusíte pořizovat žádné luxusní zařízení. Ale samozřejmě můžete. 😉

Nesmíme zapomínat na různé pomůcky, které nám pomůžu měřit čas, tepovou frekvenci, počet spálených kalorií a celou řadu dalších užitečných hodnot.

Hodně mašinek má tyto funkce zabudované v sobě. Ale nevím jak, ale já to chci mít u sebe a vidět jak se postupně zlepšuju a překonávat minulé časy.

A jaká fitness pomůcka je vůbec nejdůležitější? Správě, jsou to sluchátka. Bez hudby si trénink dokáže představit málokdo. 😉

A co třeba jóga (domácí cvičení)

Jóga je čím dál oblíbenější. Na její cvičení toho moc nepotřebujete. Pár tipů tady pro vás ale máme.

Asi jedinou nezbytnou pomůckou je nějaká pěkná a hlavně pohodlná podložka na jógu (jógamatka).

Pokud s jógou teprve začínáte, tak se určitě bude hodit nějaký průvodce základními jóga cviky, který vám pomůže se správnou technikou. Dnes jsou také velmi oblíbené nejrůznější online kurzy jógy.

TIP: Pokud je na vás jóga moc „pohodové“ cvičení, tak můžete vyzkoušet kurz Latin fit dance od ArtMaster. Naše redaktorka Anička M. s tím užila spousty legrace. Více v ArtMaster recenzi.

Pomůcky na regeneraci

Hned po pořádném cvičení a kvalitní stravě je důležitá regenerace. Pokud nenecháte svaly pořádně zregenerovat, tak budou přetrénované a místo vytouženého růstu, nebo formování postavy se dostaví spíše pravý opak.

Je celá řada nejrůznějších masážních pomůcek, které vám pomůžou uvolnit a zrelaxovat unavené svaly.

Kde nakupovat pomůcky na cvičení

Téměř všechny fitness pomůcky, které tady na Milujeme fitness zmiňujeme pořídíte v těchto ověřených e-shopech.

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky