Víš proč nehubneš?

Po absolvovaní kraťoučkého kvízu zjistíš 3 hlavní chyby, které brání tvému tělu zhubnout a jak je rychle vyřešit …

1/6 Pokoušela jsi se už v minulosti zhubnout?

Rychlý přehled

Nejlepší posilovací lavice: Jak vybrat a na co si dát pozor

Obsah článku

Zařizujete domácí posilovnu a máte v hledáčku posilovací lavice?

Pomůžeme vám s výběrem.

Existuje hned několik typu, pořiďte si ten nejlepší.

Upozorníme vás na to, na co se při nákupu zaměřit a na co si dát pozor.

Ověřte si, zda je to pravé pro vás.

Nejlepší lavice na posilování – výběr od Milujeme Fitness

 1. Nastavitelná lavice inSPORTline AB055 – zlatý střed a volba redakce na horní polovinu těla
 2. Posilovací lavice pod velkou činkou Master Artemis – ideální poměr ceny a kvality pro různé partie
 3. Nastavitelná posilovací lavice Marbo Sport MP-L213 – pro náročné zákazníky a fitness nadšence s nosností 650 kg
 4. Bench lavička Body-Solid GDIB46L – procvičíte na ní kompletně celé tělo, potěší více funkcemi
 5. Tunturi Posilovací lavice AB20 – výhodná cena = když nechcete prošustrovat výplatu
 6. Tunturi Posilovací lavice CT80 – procvičte břicho, záda a šikmé svaly
Nejlepší posilovací lavice

Pro koho je posilovací lavice vhodná

Posilovací lavici potřebuje každý, pro koho je fitness životní styl. Pokud je pro vás tělo priorita a chcete být v té nejlepší kondici, našli jste tu správnou pomůcku.

Výhodou je, že si na ní zacvičíte různé typy cviků. Je tedy jen na vás, na jakou svalovou skupinu se zaměříte, lavice bude vždy připravená. Pomůže vám navýšit svalovou hmotu, vytvarovat určité partie a vylepšit silový výkon.

Pokud se neřadíte do skupiny fitness nadšenců, ale cvičíte spíše jen tak pro radost a pro pevné zdraví, posilovací lavice je perfektní i pro vás. Nezáleží na tom, kolik vám je let, ani zda jste muž či žena.

Zakomponujete ji do jakéhokoliv cvičebního plánu. 👌 Obtížnost si snadno přizpůsobíte sami sobě. Pokud zrovna zařizujete domácí posilovnu a máte na do dostatečný prostor, jděte do toho. Při volbě těch správných cviků s ní i zhubnete tuk.

Zdroj: Web insportlive.cz

Jaké jsou typy posilovacích lavic?

Lze je klasifikovat podle toho, na jakou část těla se chcete zaměřit:

 • Posilovací lavice na bench: pro hrudník, vhodná i na zakopávání, bicepsy a hyperextenzní posilování zádových svalů.
 • Posilovací lavice na břicho: vhodné i na posilování zad.
 • Posilovací lavice na záda: pro zádová svalstva, často také na břicho. Tzv. hyperextenční lavice je zase podtyp, který se specializuje na šikmý zádový sval.
 • Scottova posilovací lavice: výhradně na bicepsy💪, někdy se označuje jako bicepsová lavice. Využijete na obouruční, někdy i jednoruční činky. Setkáte se s nimi především v komerčních posilovnách.

Podle stylu provedení a konstrukce se dělí také na:

 • Rovné posilovací lavice: na hrudník. Lze pořídit i se stojanem – pak je to bench lavice.
 • Šikmé posilovací lavice: primárně na břišní svalstvo, díky variabilitě cviků ideální na tvarování six packu. Přidejte jednoruční činky a procvičíte také ramena a prsa.
 • Kombinované posilovací lavice: rovná a šikmá dohromady, lze polohovat. Nabízí více cviků, posiluje i nohy.
 • Multifunkční posilovací lavice: univerzální, procvičíte na ní různé partie, kombinuje několik strojů v jednom. Jsou vhodné do domácí posilovny, pokud chcete více strojů a zároveň ušetřit místo i peníze.

Na co si dát pozor při nákupu?

Zkontrolujte si velikost posilovací lavice, a to jak ve složeném, tak rozloženém stavu. Je důležité mít nějakou rezervu pro činky či příslušenství.

Informujte se ohledně náročnosti montáže. Pokud s tím nemáte zkušenosti, přizvěte odborníka – většina prodejců tuto možnost nabízí. Cvičit na špatně složené lavici je nebezpečné a rozhodně byste to neměli riskovat.

Nosnost lavice nesmíte překročit.🙅‍♂️ V tomto ohledu je důležité dbát nejen na vaši výšku a hmotnost. Započítejte také váhu činek, které na ní budete zvedat. Pro běžné posilovací lavice si vystačíte s nosností 150 kg, pokud ale máte vyšší ambice, určitě se vyplatí mířit nad 350 kg.

Dávejte pozor na podlahu. Pokud by byla lavice i s činkami příliš těžká, mohlo by dojít k poškození jejího povrchu. Těžší stroje přitom bývají stabilnější a komfortněji se na nich cvičí (ideálně pokud mají protiskluzovou úpravu). Zároveň déle vydrží.

Jak vybrat posilovací lavici?

 1. Jaká je nejlepší posilovací lavice?

  Rozhodujte se podle toho, na co ji chcete používat. Různé typy se zaměřují na jiné partie.

 2. Kolik mám do posilovací lavice investovat?

  Zvažte své finanční možnosti, jak často a na co ji budete používat a jakou nosnost potřebujete. Multifunkční lavice s vysokou nosností patří mezi největší investice a jsou pro opravdové fajnšmekry. Kdo cvičí občas vystačí si s levnou posilovací lavicí.

 3. Kde budete lavici používat?

  Nezapomeňte vybírat i podle rozměrů a hmotnosti. Těžší lavice mohou poškodit některé typy podlah.

 4. Vyplatí se lavice na posilování?

  Ano. Přinese zcela novou dimenzi do vašeho domácího cvičení. Udělejte si radost a zpestřete váš trénink!

 5. Co získáte díky lavici na posilování?

  Perfektní postavu, fyzičku, kila půjdou dolů a silový výkon nahoru. Jděte do toho, e-shopy expedují již do druhého dne, a tak s novým a lepším tréninkem můžete začít hned pozítří!

Nastavitelná lavice inSPORTline AB055

😍 Výběr redakce: Skvělá cena a široká využitelnost. Zlatý střed a naše volba.

Skládací posilovací lavici inSPORTline AB055 jsme zvolili jako výběr redakce hned z několika důvodů. Dá se nastavit do různých poloh, vždy si ji tedy přizpůsobíte přesně na míru.

Zaměříte se s ní především na horní polovinu těla, včetně břišního svalstva a zad. Vhodná na jednoručky. Díky nosnosti 250 kg (a 200 kg v náklonu) můžete zvedat i těžší váhy.

Není to žádný hřmotný kolos, hmotnost je pouhých 16 kg, přesto je pevná ocelová konstrukce stabilní a cvičení bezpečné. Díky malé váze se lavice snadno sestavuje.

Samozřejmostí je pohodlné pěnové polstrování a opora nohou s molitanovými válci. Pohodlí oceníte především při náročném tréninku. A díky protiskluzové úpravě vždy drží na místě.

+ VÝHODY

 • Stabilní a pevná konstrukce
 • Malá hmotnost a snadná montáž.

– NEVÝHODY

 • Výlučně na horní polovinu těla.
 • Vzpěračská tyč není součástí balení.

Posilovací lavice pod velkou činkou Master Artemis

Ideální poměr ceny a kvality: Spolehlivá, komfortní a využijete ji na více partií.

Posilovací lavice Master Artemis potěší kvalitní zesílenou konstrukcí, která je přesto poměrně lehká a snadno se s ní díky tomu manipuluje. Velkým plusem je jednoduchá montáž, kterou zvládnete sami bez cizí pomoci.

Hodí se zejména pro domácí a menší komerční posilovny. Kromě cviků s činkou si s ní užijete předkopávání a zakopávání, ve výbavě je dokonce i motýlek. Vhodná pro jednoručky.

Posilovač nohou je polohovatelný, stejně jako zádové opěrky. Na této lavici si bez problémů zacvičíte vy i váš protějšek. Díky příjemnému polstrování nic netlačí.

Pozor na maximální hmotnost činky – 150 kg. Spolu s maximální hmotností uživatele 120 kg je tato lavice vhodná pro středně pokročilé fitness nadšence. Pokud chcete zvedat extrémně těžké váhy, zkuste jiný typ z našeho výběru.

+ VÝHODY

 • Velká činka, předkopávání, motýlek.
 • Snadná montáž.

– NEVÝHODY

 • Nehodí se na zvedání velmi těžkých vah.
 • Závažná a vzpěračská tyč nejsou součástí balení.

Nastavitelná posilovací lavice Marbo Sport MP-L213

🏋️‍♀️ Pro náročné: Kvalitní posilovací lavice s velkým množstvím funkcí a nosností až 650 kg.

Výběr redakce: Marbo Sport MP-L213 je kvalitní posilovací lavice pro náročné s velkým množstvím funkcí a nosností až 650 kg.

Marbo Sport MP-L213 je univerzální posilovací lavice pro opravdové fitness nadšence, kteří to myslí vážně.

Má nastavitelný sklon od úplně rovné polohy až do pravého úhlu. S hlavním rámem můžete různě manipulovat, a tím nastavit lavici vždy pro jinou tělesnou partii.

Co všechno se dá na Marbo Sport MP-L213 cvičit? Břišní svalstvo, horní polovinu těla, stehna, záda. Lavice se dá úplně vyjmout a můžete cvičit také mrtvý tah nebo dřepy. 

Čalounění je přizpůsobené lidské anatomii, cvičení je proto nejen komfortní, ale i bezpečné. A díky výraznému značení komponent si ji složíte raz dva. Počítejte s vyšší hmotností, lavice váží 150 kg.

+ VÝHODY

 • Procvičíte všechny důležité partie na jednom stroji.
 • Nosnost 650 kg.

– NEVÝHODY

 • Vyšší hmotnost.
 • Větší rozměry.

Bench lavička Body-Solid GDIB46L

👍 Více funkcí: Poradí si s každou partií.

Posilovací lavice na bench Body-Solid GDIB46L potěší širokým množstvím cviků, které si na ní zacvičíte. To vše za poměrně pěknou cenu.

Pokud hledáte lavici, na které se v domácí posilovně vyřádíte vy i váš partner, Body-Solid GDIB46L je velmi dobrá volba.

Co všechno na ní najdete? Bench lavička má rozteč pro použití olympijské osy a také Leg Developer pro předkopávání a zakopávání nohou. Pro cvičení ji lze nastavit do 6 pozic. Neexistuje žádná partie, se kterou by vám lavice Body-Solid GDIB46L nepomohla.

Váží sice skoro 50 kg, za to je ale odolná a perfektně stabilní. Raději si přizvěte někoho na montáž, prodejce vám s tím pomůže. Nosnost lavice je 120 kg, maximální zatížení držáku vzpěrací tyče 300 kg.

+ VÝHODY

 • Procvičíte celé tělo.
 • Lze nastavit do 6 pozic.

– NEVÝHODY

 • Vyšší hmotnost.
 • Doporučená montáž.

Tunturi Posilovací lavice AB20

Tunturi Posilovací lavice AB20

🤑 Výhodná cena – když nechcete prošustrovat výplatu

Tunturi Posilovací lavice AB20 je tu pro každého, kdo si chce dát pořádně do těla, ale nemá až zas tak velký budget. Jedná se o posilovací lavici za fajn cenu, kterou využijete na břišní svaly.

Pekáč buchet máte na dosah! 😉

Lavice je bytelná, s pevným rámem. Cvičení je díky polstrování a čalounění příjemné, nikde nic netlačí. A jestli máte doma málo místa, nelamte si s tím hlavu – je totiž skládací. Takže jestli se vám domů vejde žehlící prkno, tuhle krásku si klidně kupte

+ VÝHODY

 • Skládací.
 • Pohodlná.

– NEVÝHODY

 • Jen na břicho.
 • Nelze přidat další komponenty.

Tunturi Posilovací lavice CT80

Tunturi Posilovací lavice CT80

💪 Procvičte břicho, záda a šikmé svaly

Tunturi Posilovací lavice CT80 je univerzální posilovací lavice, na které potrápíte břišní svaly, svaly zad a šikmé svaly. Jestli hledáte něco všestranného a za dobrou cenu, právě jste to našli.

Konsturkce je bytelná, součástí je čalounění a polstrované opěrky. Výrobce vůbec myslel na ergonomii, takže se na ní cvičí jedna radost. Transportní válečky jsou potažené vinylem, takže si nepoškrábete podlahu.

Posilovací lavice je polohovatelná a skládací, takže super i do menšího bytu. Zacvičíte si na ní ale jen tehdy, jestli nemáte přes 150 kg.

+ VÝHODY

 • Univerzální kousek.
 • Ergonomická.

– NEVÝHODY

 • Kapku vyšší hmotnost.

Posilovací lavice vs podložka na cvičení

Posilovací lavice vs. podložka na cvičení

Pokud budete posilovat s činkami na podložce místo na posilovací lavici, zúžíte rozsah pohybu, jelikož lokty brzy narazí na zem. Pro správný bench press a rozpažovací cviky je potřeba jít s lokty dál, což vám umožní právě posilovací lavice.

Podložka na cvičení se na posilování s těžkými vahami příliš nehodí. Můžete ji využít pro dynamičtější typy cviků a kardio. Avšak s nabíráním svalů nejlépe pomůže lavice.

Co se posilování břicha týče, na pekáč buchet je nejlepší posilovací lavice.👌 Na podložce byste opět neměli takový rozsah pohybu a uhlídat si správnou techniku může být mnohem složitější než na lavici. Díky nakloněné plošině zapojíte svalstvo víc a hned budete cítit, zda cvik děláte správně.

V případě, že chcete posilovat nohy, na lavici se dá cvičit předkopávání a zakopávání. Na podložce připadá v úvahu například odporová guma, která pěkně zapojuje nohy i všechny částí hýžďových svalů v závislosti na cviku.

Posilovací lavice vs TRX systém

Posilovací lavice vs TRX systém

TRX systémem se dá zaměřit jak na celé tělo, tak na konkrétní skupinu svalů. Posilovací lavice jsou v toto ohledu trochu v nevýhodě.

Při cviku jste zaměření na konkrétní skupinu svalů. Na zvedání těžší váhy a nabírání objemu je proto nejlepší posilovací lavice.👍 Hubnutí půjde rychleji s TRX. TRX je dobré na HIIT a kardio. Obojí lze využít na vyrýsování postavy. TRX je obzvlášť dobré na břišní svalstvo, jelikož břicho zabírá víc, když jsou nohy ve vzduchu.

Co se obtížnosti týče, na TRX si ji přizpůsobíte aktuální potřebě a jednoduše ji změníte tím, že se posunete dál/blíž od zavěšení. Na lavici je potřeba si trochu pohrát s náklonem či vyměnit činky.

U TRX ale vždy cvičíte s vlastní vahou, což má své limity. Do party můžete přibrat kettlebell nebo jednoručku, ale cvičíte úplně jiným stylem než na lavici. Těžké pomůcky si k TRX nevezmete. U obou typů vybavení si musíte dávat pozor na techniku ❗ , v opačném případě hrozí zranění. 

Další přehledy a srovnání fitness vybavení

Jak vybrat nejlepší jednoruční činky
Nejlepší běžecký pás
Srovnání nejlepších zátěžových vest

Závěr

Chcete si dát do těla a hledáte výbavu do posilovny? Na to je nejlepší posilovací lavice. Díky ní konečně dosáhnete svých cílů, ať už je to hubnutí nebo nabírání svalů. Výběr naší redakce Nastavitelná lavice inSPORTline AB055 se postará o to, že budete vždy v perfektní kondici.

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Nejlepší proteiny na hubnutí: Recenze a jak vybrat

Už vás štve současná konfekční velikost? Chcete zpět váhu před dětmi nebo před pandemií? Začněte hubnout s proteinovými produkty. Pomohou dosáhnout stanovených cílů a podrží vás v procesu! Zjistěte, jak vybrat nejlepší

Doplňky stravy na klouby. Jak vybrat?

Doplňky stravy na klouby zaplavily lékárny, televize i internet. Výrobci slibují úlevu od bolesti a lepší pohyblivost. Co všechno kloubní výživa doopravdy dovede? A s čím už nepomůže? A hlavně, jak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky