Doplňky stravy: zaostřeno na TOP 10 přírodních doplňků

Doplňky stravy se staly neodmyslitelnou součástí jídelníčků lidí, kteří hubnou, posilují či si jen chtějí udržovat zdravý životní styl. Už jste je zařadili do svého jídelníčku i vy, nebo teprve o doplňcích stravy uvažujete? Ať je to jak chce, tak vám určitě přijde vhod deset tipů na nejlepší přírodní doplňky stravy. Který z nich vyzkoušíte? 

 

1. Blendea SUPERGREENS 

Zdravá směs pětice superpotravin s minimálním obsahem kalorií a naopak velkým množstvím prospěšných látek. Konkrétně se jedná o směs: 

Doplňky stravy SUPERGREENS
Doplňky stravy SUPERGREENS
 • máty 
 • zeleného ječmenu 
 • mladé pšenice 
 • chlorelly  
 • spiruliny 

Blendea SUPERGREENS je určená pro rozpouštění v tekutinách – ve vodě či ve smoothie. 

Tento doplněk stravy je vhodný pro konzumaci 1x až 2x denně, ideálně po ránu, neboť vás je schopen skvěle nastartovat. Jeho složení má pak pozitivní vliv i na redukci tělesné hmotnosti, lepší fungování trávení a imunity nebo na pročištění organismu. 

 

2. Symbiotic Keefir 

Doplňky stravy mohou být prodávány i v tekuté podobě, tento zdravý kefír je toho důkazem. Nejedná se nicméně kefír v tradičním slova smyslu, nýbrž jde o výživný drink vyrobený z mladého kokosu, probiotik a vody. Jedná se tak o opravdu osvěžující pití. 

Wild & Coco coconut keefir
Wild & Coco coconut keefir

Symbiotic Keefir je bohatý na bakteriální kultury a probiotika. Díky jejich výskytu tak tento doplněk stravy dokáže mít příznivý dopad na naše střeva – skvěle je pročistí. Určen je ke konzumaci dvakrát denně s tím, že ráno i odpoledne vždy stačí vypít pouze půlku lahvičky. 

TIP: Přečtěte si recenzi výrobků Wild & Coco

 

3. Chia Shake – Dietní balíček na 2 týdny 

Pokud se vám nechce kupovat doplňky stravy zvlášť, tak si můžete pořídit komplexní dietní balíčky, a to i na několik týdnů dopředu. Jedněmi z těch nejlepších dietních balíčků jsou ty od značky Chia Shake. Ty jsou složeny z dietních koktejlů, polévek, palačinek a chia pudinků.  

Dietní balíčky Chia Shake
Screenshot nabídky jídel Chia Shake – Taky jste na ně dostali chuť?

Balíček na 2 týdny vám je schopen nahradit až 70 jídel, určený je tedy pro konzumaci pěti menších porcí denně. Produkty v něm obsažené jsou navrženy tak, aby vám pomohlse spálením tukových zásob, mají totiž vysoký obsah bílkovin a vlákniny. A naopak neobsahují téměř žádné sacharidy, cukry a tuky. 

 

4. Čtyřtýdenní balíček INTENSE od KetoDiet

Chcete mít od shánění doplňků stravy pokoj na celý měsíc? Poté vyzkoušejte čtyřtýdenní balíček INTENSE od KetoDiet, jenž dokáže nahradit až 140 porcí jídla. Obsahuje zdravé proteinové nápoje, kaše, omelety, polévky, těstoviny, tyčinky, palačinky či dokonce proteinový chleba.  

Zkrátka vše, co potřebujete k tomu, abyste si mohli připravit vyvážený a chutný jídelníček pro hubnutí. Tento balíček je vhodný zejména pro lidi trpící vysokou nadváhou, určen je tedy do začátků snah o zhubnutí. 

 

5. KetoFit dieta na 3 týdny 

Ideální je pro držení ketonové, potažmo bílkovinové diety. Určený je do první fáze hubnutí, případně do začátku fáze stabilizace tělesné hmotnosti. Vyznačuje se vysokým obsahem bílkovin a vitamínů, a nízkým obsahem cukrů. Výhodou je, že se jedná o plnohodnotnou náhradu stravy. 

KetoFit keto dieta na 3 týdny
KetoFit keto dieta na 3 týdny

Dietní balíček na 3 týdny a pro 107 porcí od KetoFit obsahuje: 

 • proteinový koktejl pro rychlé hubnutí  
 • sýrovou omeletu 
 • proteinové omáčky (svíčkovou, kuře na paprice)
 • smoothie čtyř příchutí
 • polévku
 • semínkový chléb 

6. KetoMix dieta na 2 týdny 

Produkty nacházející se v tomto balíčku od KetoMixu jsou vhodné do všech fází hubnutí, tím se liší od zmíněné konkurence. Krom samotných produktů, mezi něž patří proteinové koktejly, kaše, polévky (kuřecí a houbová), palačinky a omeleta, obsahuje i shaker, pomocí nějž si můžete připravit zdravé pití. 

Výhodou je rychlost, s jakou se dají jídla připravit, vše vám zabere maximálně pár minut. K nákupu dostanete i kuchařku, pomocí níž si můžete sestavit chutný jídelníček, jež vám navíc pomůže se spalováním tuků. 

 

7. Mix & Slim – Dietní balíček na týden 

Pokud jste ve světě dietních balíčků nováčci a nechcete hned utrácet za produkty na x týdnů dopředu, pak je ideální volbou balíček od Mix & Slim, který vám pomůže s prvními 7 dny hubnutí. Jeho součástí je: 

 • dietní koktejl  
 • dietní kaše 
 • dietní palačinky
 • 2 příchutě dle vlastního výběru, jimiž si můžete dochutit koktejl či kaši 

Předností tohoto balíčku s doplňkami stravy je, že má rychlý nástup účinku, během týdne budete díky němu schopni shodit až 4 kila. Samozřejmě bude ale potřeba, abyste jedli pravidelně a žili zdravě. Co se týče obsahu, tak tomu vévodí bílkoviny a vlákniny, tedy složky, jež pomáhají se spalováním tukových zásob. 

 

8. Natural Protein – Starter pack 

Tento produkt je ideální pro ty, kteří chtějí začít s proteinovými nápoji, ale neví, které jim budou chutnat, nebo jenom prostě rádi objevují nové chutě. Jde totiž o balíček proteinových nápojů šestice různých chutí. Vhodný je jak pro ty, kteří rádi sportují a posilují, tak i pro ty, jež zrovna drží dietu. 

Fitness snídaně
Natural Protein – Starter pack

Zásluhou svého složení, v němž hraje prim kvalitní syrovátkový koncentrát plný bílkovin, je vhodný pro fitness životní styl. Navíc díky slazení stévií chutná sladce, aniž by musely být použity nezdravé cukry. 

Za pochvalu stojí i to, že neobsahuje žádná barviva a dochucovadla a svým složením dokáže nahradit příjem 50 gramů ovoce. Starter pack od Natural Protein je skvělý taktéž tím, že se nemusíte starat o jeho dávkování, jedno balení se totiž rovná jedné porci. 

 

9. Lyofilizované ovoce Natu 

Trendem posledních let je lyofilizované ovoce, které je vhodnější alternativou k sušeném ovoci. Jde o mrazem sušené ovoce, které si ale na rozdíl od klasického sušeného ovoce uchovává mnohem více minerálů, vitamínů a dalších prospěšných látek pro lidský organismus. 

Lyofilizované ovoce – ovoce sušené mrazem

Stejně tak je lyofilizované ovoce Natu mnohem pestřejší, co se týče chuti, barvy a vůně oproti tomu sušenému. Skvělé na tomto ovoci je rovněž to, že se může stát perfektním ozvláštněním každého jídla – hodí se například jakožto příloha do ovesných kaší.   

 

10. Hotová jídla Slim Pasta 

Toužíte-li po zdravých a chutných jídlech, která jsou zároveň rychlá na přípravu a nízkokalorická, tudíž vhodná i do diety? Pak jste je objevili v podobě hotových jídel od Slim Pasty, ta jsou totiž přesně taková – například doba jejich přípravy je menší než 2 minuty.  

Hotová jídla Slim Pasta

Rovněž se mohou pyšnit tím, že se jedná o 100% přírodní produkty, nejsou tedy nikterak chemicky upravovány. Jejich společným znakem je pak to, že neobsahují prakticky žádné cukry, soli a ani tuky. Zásluhou svého složení vám tak pomohou s redukcí vaší hmotnosti. Jde o bezlepkové produkty, jež jsou určeny i pro vegany. 

Konkrétně můžete vybírat z jídel z:  

 • indické kuchyně 
 • řecké kuchyně 
 • italské kuchyně 
 • thajské kuchyně 

 

FAQ – Doplňky stravy a 5 nejčastějších otázek o nich 

1) Dokáží doplňky stravy nahradit běžná jídla? 

Jak které, nicméně jak již z jejich názvu vyplývá, měli byste je užívat společně s běžnou potravou. To neplatí pro dietní balíčky, v nich jsou jídla, jež dokáží stravu plně nahradit. 

2) Nemohou mi doplňky stravy uškodit? 

Mnoho lidí se doplňků stravy bojí kvůli jejich špatné reputaci. To je ale zbytečné, naprosto valná většina z nich je zdraví prospěšná a určitě byste se jejich užívání neměli vyhýbat. 

3) Mají doplňky stravy léčivé účinky? 

Tělu dokáží výraznou měrou pomoci, nicméně zázraky od nich samozřejmě čekat nemůžete. To se raději porozhlédněte po léčivých přípravcích. 

4) Čím se liší od běžných surovin? 

Liší se vysokým obsahem vitamínů, minerálů a dalších nutričně bohatých látek, které jsou vměstnány do jednoho jediného produktu. 

5) Jaký účinek mají doplňky stravy na lidské tělo? 

Valná většina doplňků stravy je zaměřena na redukci váhy a budování svalové hmoty – obsahují tedy hodně proteinů. Existují nicméně také doplňky stravy pro lepší koncentraci. 

 

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA MILUJEME FITNESS