Vánoční speciál 2023 (50 tipů na dárky pro sportovce) 🎁🎄

Rychlý přehled

Doplňky stravy na vlasy

Obsah článku

Napadlo vás někdy, jakým způsobem můžete ovlivnit kvalitu, a především také krásu vašich vlasů?

Zejména každou ženu tato otázka již alespoň jednou v životě napadla.

A možná vás už napadlo využít nějaké doplňky stravy na vlasy.

Ženy totiž kvalitu, a především vzhled svých vlasů řeší o poznání více než muži, a tak by nejen je jistě zajímalo, jakým způsobem o své vlasy pečovat a jaké doplňky používat, aby jejich kvalita s věkem ani jinými změnami v jejich životě neklesala a ba naopak, aby byla, co možná největší.

Doplňky stravy na vlasy

Lidské tělo je složeno z milionů různých buněk. Tyto buňky pracují takřka ve dne v noci, a to zejména z toho důvodu, aby mohli pokrýt všechny potřeby našeho velmi propracovaného organismu. Neustále rostou, dělí se a také zodpovídají za estetickou a také funkční podobu každého jedince.

Za zcela ideálních podmínek umí fungovat stoprocentně. V opačném případě ovšem často selhávají, a ne vždy se tak na ně můžeme spolehnout.

Výsledkem je poté naprosto nedokonalá funkce žláz, tkání i některých orgánů. Projevem podobně nedostatečné stimulace buněk může být to, že se vaše vlasy stanou suchými, řídkými, nepoddajnými a také roztřepenými.  

Nejlepší doplňky stravy na vlasy – výběr od Milujeme Fitness ❤️

Co to jsou doplňky stravy na vlasy?

Problémy s vlasy můžete řešit hned několika způsoby. Řešením může být například změna životního stylu, vyvážená strava i omezení alkoholu a kouření.

Nezanedbatelně účinné jsou ale také různé vitaminy na vlasy, jejichž úkolem je podpora růstu vlasů a udržení jejich kvality.  Co ovšem ve skutečnosti tyto vitaminy či doplňky stravy jsou a jak ve skutečnosti fungují?

Doplňky stravy na vlasy jsou ve své podstatě doplňky, které obsahují celou řadu různých vitaminů, které napomáhají zdravé kštici. Doplňky stravy, od kterých se očekává nějaký výsledek by měli obsahovat zejména methionin, tedy esenciální aminokyselinu.

Tělo se jí totiž nedokáže vyrobit samo, a tak je zapotřebí ji získat z potravy. Methionin můžete získat z masa, vejcí, ořechů, ryby a také různých obilovin. Dále by tyto doplňky stravy měli obsahovat například biotin, tedy vitamin B, který stojí za silnými nehty i vlasy, dále zinek, který reguluje samotnou činnosti mazových žláz a pak také železo či omegu-3 mastnou kyselinu.

Doplňky stravy na vlasy by také měli obsahovat například různé antioxidanty, které jsou pro zdravé vlasy rovněž nesmírně důležité. Nejlepší doplněk stravy na vlasy by rozhodně měl výše zmíněné vitaminy obsahovat.

Jaké jsou účinky doplňků stravy na vlasy?

Vždy záleží na tom, jaké problémy s vlasy daného člověk trápí. Ve většině případů se jedná o problémy se slabými vlasy a také s vlasy lámavými. Příčin je vždy nasnadě hned několik, a to od špatné životosprávy až po nedostatečnou hygienu, hormony či fyziologickou nerovnováhu.

Doplňky stravy na vlasy mají za úkol vyřešit jejich lámavost či se postarat o jejich kvalitu. Pokud tedy budete pravidelně užívat doplňky stravy na vlasy a budete tak podporovat například doplňky, které se skládají z výtažků z kopřiv či obsahují esenciální aminokyseliny či přírodní extrakty jako je například přeslička, rakytník či pivovarské kvasnice, neměla by na sebe kvalita vašich vlasů nechat dlouho čekat.

Jak doplňky stravy na vlasy používat?

Doplňky stravy na vlasy se používají zcela individuálně. Vždy záleží na tom, jaké problémy s vlasy vás aktuálně trápí. Trápí vás vypadávání vlasů či padání vlasů anebo máte problém s matnými a nepoddajnými vlasy?

V každém případě se tak vyplatí si vždy pořídit takový přípravek, který je pro vás ideální. Následně je vhodné doplňky stravy používat na základě příbalového letáku, který každý doplněk stravy obsahuje.

Někdy se užívá například jedna tableta denně, která se zapíjí dostatečným množstvím vody a jindy zase například tři tablety denně a podobně. U každého z výrobků doplňků stravy máte vždy jasně uvedeno, jak ho používat.

Pro koho jsou vhodné? 

Doplňky stravy jsou vhodné v podstatě pro všechny. Používat je mohou jak ženy, tak také muži. Vybrané druhy přípravků mohou používat také děti či těhotné anebo kojící ženy. Vždy je ovšem nutná konzultace s lékařem.

Po přípravcích na vlasy můžete sáhnout tehdy, když vás trápí dlouhodobé vypadávání vlasů, velmi často se vám vlasy lámou, jsou suché či roztřepené. Rovněž je vhodné po přípravcích na vlasy sáhnout v případě, kdy si například velmi často barvíte vlasy či je jinak tepelně upravujete (žehlení, fénování, kulmování a podobně).

Pokud si barvíte vlasy opravdu pravidelně, tak doplňky stravy na vlasy jsou skvělým pomocníkem, ale jen samy o sobě nestačí. Je také důležité správně vybírat barvy na vlasy, které používáte. Pečlivou pozornost věnujte složení. Pokud chcete zesvětlovat, tak se peroxidu nevyhnete, ale můžete se zaměřit aspoň na to, aby barva neobsahovala amoniak. Ke správnému výběru vám může pomoci dobře zpracovaný srovnávací test barev na vlasy.

Rovněž je třeba si také promyslet, jaký typ vlasů máte a jaké přípravky si pro své vlasy naordinujete.

Na co si dát pozor při nákupu?

Abyste za své peníze dostali skutečně kvalitní produkt, měl by váš vybraný přípravek obsahovat veškeré účinné látky, a to v dostatečném množství a také využitelné formě.

Důležitou složkou, kterou by daný výrobek měl obsahovat je především methionin. Ten zahajuje tvorbu naprosto veškerých bílkovin.

Další účinnou látkou je poté konjugovaná kyselina linolová, která se mimo jiné objevuje také v přípravcích na hubnutí. Tato látka zabraňuje vysoušení a také vypadávání vlasů a mimo jiné si umí také poradit se suchou pokožkou.

Důležitý je také křemík. Vitaminy pro podporu růstu vlasů by měli rovněž obsahovat také různé vitaminy a stopové prvky. Základem úspěchu je vždy číst příbalové informace.

Jak vybrat vhodný produkt?

 1. Kde hledat vhodné vitaminy na vlasy?

  Pokud máte problém se svými vlasy, vždy si vybírejte produkty, které jsou volně dostupné v lékárnách a s jejich výběrem vám rád poradí personál lékárny či si vybírejte takové produkty, které se prodávají běžně na internetu. Můžete se řídit nejen recenzemi a zkušenostmi uživatelů, ale také lékařskými studiemi či hodnocením jejich výrobců.

 2. Jsou všechny doplňky stravy na vlasy kvalitní?

  Bohužel ne. Některé doplňky stravy na vlasy neobsahují tolik potřebné vitaminy a minerály, které by podpořili vlasy natolik, aby byl viditelný rozdíl. Je třeba vždy vybírat nejen podle vzhledu a preferencí, ale zejména podle složení jednotlivých produktů.

 3. Kdo mi poradí s výběrem vhodného produktu?

  S výběrem vhodné produktu vám vždy rád poradí například váš ošetřující lékař.

Evelle

Doplněk stravy Evelle obsahuje mix látek a přírodních výtažků. Vylepší kvalitu nejen vlasů, ale také pokožky a nehtů. 😉 Najdete v něm totiž látky, které podporují přirozenou produkci kolagenu.

Co všechno díky Evelle svému tělu dopřejete? Kromě biotinu také selen, vitamin C, vitamin E a zinek. Takové céčko a zinek jsou navíc skvělými spojenci v boji za silnější imunitu – podporují obranyschopnost a chrání buňky před oxidativním stresem. To samé dělá také éčko a selen.

Díky vysoké dávce vitaminů a minerálů tak získá vzpruhu nejen vaše kštice, ale i vaše imunita. Což je přeci super věc. 😊 Zinek navíc přispívá k normální funkci reprodukčních orgánů, takže by tento produkt mohl zaujmout nejen dámy, ale i pány.

Užívají se dvě tablety denně. Výrobce by mohl uvést detail, zda se mají užívat dvě tablety najednou, nebo jedna ráno a druhá večer.

Za 60 tablet zaplatíte 1649 Kč.

+ VÝHODY

 • Krásné vlasy, pleť a nehty
 • Podporuje imunitu

– NEVÝHODY

 • Chybí mi detailnější informace o dávkování

Venira Premium

Také Venira Premium je doplněk stravy, který vám dopomůže nejen ke krásným vlasům, ale i zdravější pleti a pevným nehtům. Pokud chcete něco udělat pro svůj zevnějšek, Venira je skvělou volbou.

Užívá se dvakrát denně 2 tablety (ráno a večer). Celkem vám balíček vydrží na 40 dní. Za 40denní kúru zaplatíte 809 Kč, můžete si ale rovnou objednat i větší pixlu na 80 nebo 120 dní. Co o produktu říkají zákazníci?

Veniru beru ¾ roku. Vlasy opravdu povyrostly a zhoustly. Nedám na ni dopustit. – zákaznice Ivana

Každá kapsle obsahuje na 20 aktivních látek. 👍 Což je jednou až dvakrát tolik, než najdete u konkurence. Venira je vyrobená z esenciálních aminokyselin, rostlinných extraktů, vitaminů, minerálů, kolagenu, MSM či kyseliny hyaluronové.

Navíc obsahuje astaxanthin, silný přírodní antioxidant, který oddaluje stárnutí organismu. Na tuto látku nedají dopustit ani celebrity jako Gwyneth Paltrow nebo Heidi Klum.

+ VÝHODY

 • Nejvíce účinných látek
 • Efektivní i proti stárnutí organismu

– NEVÝHODY

 • Žádné

Inca Collagen

Na slabé vlasy, lámavé nehty a špatnou pleť je kolagen naprosto skvělý! Proto v našem výčtu produktů nesmí chybět ani jeden z nejlepších mořských kolagenů na trhu. ❤️

V obchodech se setkáte hlavně se dvěma druhy kolagenu, s rybím (= mořským) anebo hovězím. Zatímco hovězí je především na klouby, rybí kolagen navíc posiluje vlasy, vyživuje pleť a zlepšuje kvalitu nehtů. Oddaluje příznaky stárnutí a vyhlazuje drobné vrásky.

Inca Collagen je k dostání v podobě prášku k pití. Jednoduše vysypete, zalijete vodou a máte šťavnatý drink. Užívá se jednou denně. Balíček s 30 dávkami stojí 1400 Kč. Zákaznice Markéta o produktu říká:

Používala jsem ho před těhotenstvím na pleť a úžasné. Během těhotenství jsem jen snížila dávky na poloviční a myslím, že i to mně zachránilo před striemi, které mám dědičné. Používam i teď při kojení a nepadají mi tolik vlasy jako jiným maminkám. Pleť mám krásnou, bez pupínků a cítím, že i energii.

Mrkněte na naši podrobnou recenzi Inca Collagen.

+ VÝHODY

 • Nejlepší kolagen na trhu
 • Viditelné účinky po krátké době

– NEVÝHODY

 • Žádné

Vlasové hnojivo

Vlasové hnojivo je doplněk stravy, který je zaměřený na zlepšení kvality vlasů a vlasové pokožky. Pomáhá ji k zesílení, aby se v ní lépe udržely vlasové cibulky, a nedocházelo tak k vypadávání.

Kromě toho je tento přípravek zaměřený také na pomalý růst vlasů, lámavost a třepivé konečky. Celkově posílí vlasy od kořínků a zajistí jim pružnost a lesk. Vlasové hnojivo se vyrábí z látek jako je methionin, MSM, křemík, zinek, vitamin B5 a biotin.

Užívá se jedna tableta 2krát denně, ráno a večer. Přípravek by se měl užívat alespoň 3 měsíce, potom začnou být patrné výsledky. 150 tablet pořídíte za 584 Kč. Podle zákaznic to opravdu stojí za to 😉:

Mám léta problémy s jemnými, padajícími vlasy. Hnojivo nejen zastavilo padání, ale vlasy dokonce rostou rychlostí blesku. Což se divila i moje kadeřnice. Za drahé produkty jsem utratila hrůzu peněz. A zabral až tento cenově dostupný.

+ VÝHODY

 • Nízká cena
 • Skvělé na vypadávání vlasů

– NEVÝHODY

 • Je potřeba brát alespoň 3 měsíce, aby byl vidět výsledek

Wooden Spoon, Sérum pro růst vlasů s černým kořením

Wooden Spoon, Super sérum s ricinovým a arganovým olejem, po kterém vlasy rostou jako tráva po dešti. 🤩 Kromě toho přípravek obsahuje olej z černého pepře a rozmarýnu. Takže samé přírodní věci. A jak všichni dobře víme, příroda ví všechno nejlíp a prostě funguje. 👍

Přípravek stimuluje růst vlasů pomocí „nahřívání“. Pepřový olej s rozmarýnem zahřeje a prokrví pokožku hlavy, čímž podpoří přirozený růst. Vlasy i pokožka jsou při pravidelném používání celkově odolnější a pevnější.

Nanáší se na pokožku hlavy rukama. Pipetkou si nakapete do dlaní, olej rozehřejete a potom ho vmasírujete. Do vlasů vtírat netřeba. Nechá se 20 minut působit a potom se hlava omyje šamponem a vlažnou vodou.

Lahvička stojí 526 Kč a obsahuje 30 ml séra. Když budete olej používat skutečně jen na pokožku, tak jak se má, a nikoliv vtírat do celé délky vlasů, vydrží vám celkem dlouho.

+ VÝHODY

 • Bio, 100% přírodní
 • Rychlý růst a odolnost

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Závěr

Doplňky stravy na vlasy vrátí vaší chloubě lesk, sílu a podpoří její růst. Jestli už vás nebaví třepivé konečky, lámavé vlasy nebo hříva bez života, je na čase pořídit si správného pomocníka. Vyzkoušejte volbu naší redakce, Evelle ❤️. Dopomůže nejen ke krásné kštici, ale i k pevným nehtům, pleti a silnější imunitě.

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Nepřehlédněte podobné články

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky