Rychlý přehled

Doplňky stravy na hubnutí

Obsah článku

Hledáte nějaké šikovné doplňky stravy na hubnutí?

Přemýšlíte nad vhodným proteinem, nebo pokukujete přímo po spalovačích tuků?

A lámete si hlavu jaký vybrat a jakým e-shopům a výrobcům věřit?

Tak jste tady správně.

Nebo jste se rozhodli do toho pořádně šlápnout pořádně a hledáte nejlepší keto dietu?

I s tím vám poradíme.

Ale…

Na rovinu, nedokážeme vám říct, co vám opravdu pomůže splnit vaše cíle, ale můžeme nabídnout základní orientaci a klíčové informace o doplňcích na hubnutí.

A také vás můžeme inspirovat vlastními příklady a recenzními články.

Děkujeme, že čtete Milujeme Fitness. ❤️

doplňky stravy na hubnutí

Články o doplňcích stravy na hubnutí od Milujeme Fitness ❤️

Nejlepší keto diety – velký přehled a srovnání cen
4 týdenní testování ketonové diety od KetoMix
Recenze a zkušenosti s KetoDiet (právě testujeme a aktualizujeme)
Nejlepší spalovače tuku a návod na co si dát pozor při výběru
Nejlepší proteiny na hubnutí, včetně postupu na ideální výběr

Prověření výrobci a e-shopy s doplňky

Na Milujeme Fitness ❤️ vám chceme představovat hlavně produkty s kterými máme osobní zkušenost. Ať už pozitivní, nebo negativní. Jsme normální lidé a pouze sdílíme své zkušenosti. Na vědecké studie, nebo neosobní obsah nás neužije.

E-shopy a značky doplňků stravy, které můžeme doporučit:

V některých případech jsme si produkty už vyzkoušeli a v některých jsme pro čtenáře vyjednali i speciální slevový kód.

E-shop & výrobceRecenze a osobní zkušenostSlevový kód
ketomix.czKetoMix recenze
ketodiet.czKetoDiet recenze (aktualizace)
naturalprotein.czNatural Protein recenzesleva 50 Kč za e-mail
(aktivovat)
chiashake.czChiaShake recenze
fit-day.czFit-Day recenze
skinny.czSkinny recenzesleva 10 % SKINNY100 (aktivovat)
dailymix.czDailyMix recenze
ketofit.czKetoFit recenze
proteinaco.czRecenze Proteinaco.cz
myprotein.czRecenze MyProteinsleva 42 % MP42EHUB
(aktivovat)
mixslim.czMixSlim recenze
slimpasta.czSlim Pasta recenze
Přehled prověřených (osobní zkušenost) e-shopů a výrobců s doplňky na hubnutí

Ačkoliv léto skončilo a s ním pro většinu z nás i plavková sezóna, není prostor pro usnutí na vavřínech. Naopak! Nyní je ten nejlepší čas začít se připravovat na příští léto.

Ne vždy však máme čas na takové množství pohybu, jaké bychom potřebovali k vysněné postavě. A proto jsou zde doplňky stravy na hubnutí.

Mrkněte na nejčtenější články ↙️

Co jsou vlastně doplňky stravy na hubnutí?

Mnoho žen má o doplňcích stravy na hubnutí mylné povědomí. Věří tomu, že pouhé užívání těchto doplňků postačí k vysněným výsledkům. Není se čemu divit, marketing těchto doplňků je obdivuhodný!Z televize na nás koukají hubené ženy držící svou starou fotku, na které mají mnoho kil navíc. To je ta fotka předtím, než začaly užívat tento zázračný přípravek! A už tady byste měli zpozornět, protože je něco špatně.

Pojďme si vysvětlit, jak vlastně doplňky stravy na hubnutí fungují.

Nejznámější formou doplňků stravy jsou prášky. Tento druh doplňků stravy funguje na principu snižování chuti k jídlu, snižování vstřebávání živin a podpory spalování tuků. Díky nim se cítíte po jídle plnější, a tedy méně jíte. Nevýhodu je, že při snižování vstřebávání živin také snižují schopnost těla vstřebat vitamíny a minerály z přijaté stravy.

Dalším typem doplňků jsou koktejly na hubnutí. Pro mnoho lidí jsou příjemnější formou doplňků, protože jsou ve většině případů i chutné. Tyto koktejly většinou slouží jako náhrada některého z denních jídel. Toto je jejich velké pozitivum, protože lidé, kteří jej užívají, mají o jednu starost méně – nemusí řešit jedno z denních jídel.

Poslední kategorií doplňků stravy na hubnutí jsou redukční čaje. Ty mají tu výhodu, že s nimi zároveň pomáháme tělu udržovat pitný režim, který je při dietách velmi důležitý. Redukční čaje tělu dodají potřebné vitamíny a minerály.

Tyto produkty v žádném případě neslouží jako náhrada pestré stravy. Jak jejich název napovídá, jedná se o doplnění vašeho jídelníčku. Vámi žádaný výsledek se nedostaví pouhým užíváním těchto doplňků. Je třeba upravit celý jídelníček, životní styl a doplnit pohyb.

Pro koho jsou doplňky stravy na hubnutí vhodné?

Doplňky stravy na hubnutí jsou vhodné pro muže i ženy. Mužům usnadňují transformaci tělesné hmoty. My se ale nyní zaměříme spíše na ženy, které užívají doplňky stravy k rychlejšímu spalování tuků v rámci redukčních diet. Asi byste nenašli ve svém okolí ženu, která nikdy neřešila svou postavu. Nejznámějším způsobem, jak nejrychleji zjistit, zda je naše váha normální, je BMI. Tento ukazatel však sám o sobě nestačí. Je vhodné si nechat změřit i procentuální zastoupení tukové tkáně. To by nemělo u žen být vyšší než 25-30% (u mužů pak 20-25%). Pokud výsledky měření nedopadly dobře, je v zájmu vašeho zdraví snížit množství tukové tkáně. A právě pro vás jsou zde tyto doplňky stravy na hubnutí, abyste maximalizovali pozitivní výsledek.

Jak vybrat vhodný doplněk stravy a nenaletět reklamám?

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (zkráceně EFSA) hlídá, aby doplňky měly schválená tzv. zdravotní tvrzení. Jednoduše řečeno musí existovat vědecky podložený důkaz, že existuje vztah mezi užíváním doplňku a hubnutím. Pokud daný doplněk stravy na hubnutí má schválená tyto zdravotní tvrzení EFSA, může používat termíny jako přispívá či pomáhá. Existuje však ještě provizorní seznam, kterému se říká on hold a zde jsou doplňky, u kterých EFSA ještě nevydala jednoznačné rozhodnutí. U těchto doplňků se nesmí používat žádné konstatování (např. již zmíněné přispívá) a může obsahovat pouze sdělení jako normální trávení, antioxidant atd. Na základě toho můžete dle informace na doplňcích zjistit, zda se jedná o doplněk, který má vědecky doložené výsledky, nebo zda zatím takové rozhodnutí nebylo stanoveno.

Dále podle vyhlášky EFSA nejsou povolena tvrzení o tom, jak velkého výsledku redukce váhy užíváním doplňků na hubnutí dosáhnete. Toto je pro vás také velmi dobrý ukazatel věrohodnosti dané značky. Pokud vám výrobce garantuje, že užíváním daného doplňku zhubnete o 5-10 kg za 5 týdnů, měli byste zpozornět.

Dávejte zároveň pozor na neznámé značky, které nemají v rámci ČR žádné stránky v českém jazyce. Stejně tak se vyvarujte přípravkům, které mají příbalový leták přeložený strojově a je plný chyb. To samo o sobě již o společnosti mnohé svědčí. Více než jindy tedy dbejte na zkušenosti uživatelů a množství recenzí. V rámci těchto recenzí si dále zjistěte, zda má daný doplněk potřebnou certifikaci. Ta zajistí, že doplněk neobsahuje žádné toxické a zdraví škodlivé látky. Zároveň certifikace potvrzuje, že má daný doplněk stravy na hubnutí dostatečný obsah látek s prokázaným účinkem.

Důležité je vnímat i individuální faktory. Než začnete jakýkoliv doplněk užívat, měli byste se ujistit, že nemáte alergii na žádnou složku v něm obsaženou. Doplněk stravy, zejména je teď řeč o koktejlech, by vám měl chutnat.

Složení doplňků stravy by mělo být co nejvíce přírodní, tedy se vyhýbejte syntetickým preparátům.

V neposlední řadě zpozorněte, pokud je cena moc nízká. Takové doplňky často nebývají účinné ani zdravé.

Podvodníci v poslední době využívají i sociální sítě. Zde se můžete setkat s příspěvky typu – zhubla jsem 15 kg za 2 měsíce, více informací do zpráv. Pokud by se jednalo o osvědčený produkt, neměla by dotyčná osoba problém napsat to veřejně. Jedná se většinou o podvodníky, kteří mají provizi za to, že vám vnutí „zázračný“ produkt.

Když výše zmíněné shrneme, tak žádné levné doplňky stravy, které vám slibují, že zhubnete 20 kg a označují se za zázračné, nemůžete považovat za důvěryhodné.

Hlavní články o doplňcích stravy na Milujeme Fitness

Doplňky stravy na svaly
Nejlepší doplňky stravy (velký přehled)
Ostatní doplňky stravy
Naše oblíbené přírodní doplňky stravy

Jak vybrat vhodný produkt?

Je pro vás přírodní složení doplňků stravy na první místě. Tomu naprosto rozumíme a také často upřednostníme přírodní výrobky před těmi ostatními. 

Dobrá zpráva je, že tento trend výroby doplňků stravy z přírodních surovin následuje spousta renomovaných výrobců a většina produktů je právě přírodního původu.

Mrkněte na nejoblíbenější přírodní doplňky stravy. ↙️

Mohu dle složení poznat, zda se jedná o funkční doplněk stravy na hubnutí?

Každý doplněk stravy funguje pouze tehdy, je-li zároveň změněn životní styl. Prokázaný účinek na redukci váhy má však jen několik látek. Jedná se o přípravky na bázi rozpustné vlákniny (například psyllium). Dále o doplňky obsahující L-karnitin, kofein, výtažky zeleného čaje, bobule Acai berry či chitosan.

Potřebuji co nejrychleji zhubnout. Mám si tedy vybírat doplňky, které garantují největší a nejrychlejší redukci váhy?

V žádném případě. Jak bylo zmíněno v našem článku, tato tvrzení nesmí výrobci užívat. Pokud tedy nějaký doplněk stravy na hubnutí garantuje velký úbytek váhy v krátkém čase, mějte se na pozoru.

Sledovala jsem svůj jídelníček a zjistila jsem, že mám nedostatek bílkovin. Mohu toto nějak doplnit pomocí doplňků stravy?

Ano, proteinových doplňků je na trhu velká řada. Kdo se zajímá o redukci váhy tak ví, že právě nedostatek bílkovin je velmi často příčinou, proč člověk nezhubne. Ideálním řešením je koupit protein ve formě prášku a udělat si z něj 1-2 koktejly denně. Tyto koktejly můžete udělat z vody nebo mléka a nahradí vám svačinu.

Existuje doplněk stravy, který bez jakékoliv změny stravovacích návyků ovlivní mou váhu?

Bohužel, žádný takový doplněk na trhu nenajdete.

Zdroje

https://www.pilulka.cz/hubnuti-a-dieta
https://www.lekarna.cz/hubnuti-dieta/#cist-dal
https://www.doplnvitamin.cz/clanky/doplnky-stravy-na-hubnuti-a-jake-vybrat/
https://www.prolekarniky.cz/novinky/na-co-si-dat-pozor-pri-vyberu-doplnku-stravy-125646
https://vas-pomocnik.cz/tablety-na-hubnuti/
https://nutricnimentoring.cz/jak-si-dat-pozor-a-nenaletet-klamavym-reklamam-na-hubnuti/

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky