Rychlý přehled

Nejlepší spalovače tuků: Recenze a návod, jak použít

Obsah článku

Jak vlastně fungují spalovače tuků?

A kdy je nejefektivnější je brát?

V naší recenzi vás přesvědčíme, že nejde o žádný podfuk.

A doporučíme top 7 nejlepších spalovačů tuků, díky kterým konečně zhubnete.

Nejlepší spalovače tuku – výběr redakce MilujemeFitness

nejlepší spalovače tuku recenze

Komu udělá spalovač tuků radost

Chcete zhubnout. Ať už bojujete s nadváhou, nebo se potřebujete vysekat na soutěž, na všechno je nejlepší spalovač tuků.

Tento doplněk stravy je ideálním parťákem pro každého, kdo na sobě dře, hlídá si jídelníček a rád by svůj postup něčím urychlil.

Není to žádná zázračná tabletka, která vám vyčaruje dokonalé míry bez práce.

✔ Ale pokud už na sobě makáte a berete to vážně, spalovač tuků vás potěší.

Fungují spalovače tuku? Ano. Zrychlí metabolismus a sníží chuť na jídlo. Většinou obsahují i povzbuzující látky, a tak vás příjemně nakopnou na trénink. Některé příjemně rozehřejí, jelikož zvyšují tělesnou teplotu.

S tímhle koktejlem účinků dosáhnete vysněné postavy mnohem snáz než jen samotným jídelníčkem a pravidelným tréninkem.

Jaké jsou typy spalovačů tuku

 • Termogenní spalovače tuků: Zahřejí organismus a krátkodobě zvýší tělesnou teplotu. Tím zrychlí metabolismus. Dobré na náročné tréninky. Povzbudí a rozehřejí. Většinou obsahují kombinaci látek jako je extrakt zeleného čaje, kofein, kajenský pepř nebo kapsaicin. U pepře a kapsaicinu se nemusíte bát. Aktivní látky se laboratorně izolují. Takže nehrozí, že by vás po požití pálila pusa.😊
 • Netermogenní spalovače tuků: Odbourává podkožní tuk přímo ze zásob tak, že ho přeměňuje na energii (tento proces se jmenuje lipolýza). Na aerobní aktivity jsou nejlepší spalovače tuků právě této kategorie. Většinou obsahují l-karnitin, vitamín B6, kofein atd.
 • Komplexní spalovače tuku: Kombinují oba předchozí typy.
 • Noční spalovače tuku: Makají, když vy spíte. Zrychlují metabolismus a zvyšují teplotu, takže rychleji pálíte tuky. Nesmí obsahovat kofein. Většinou v nich najdete extrakty z kajenského pepře, zázvoru, kurkumu nebo skořici. Většinou obsahují synefrin, který má mírné povzbuzující účinky. Na to bych si dala pozor. Někomu to nevadí, přeci jen je ho tam minimum. Ale citlivým jedincům, kteří třeba ani nepijí kafe, by to mohlo nabourat spánek.
 • Přírodní spalovače tuků: Produkty z našeho výběru obsahují výhradně zdravotně nezávadné látky, přičemž naprostá většina je přírodního původu. Pokud se chcete syntetickým látkám úplně vyhnout, našli jsme produkt přesně podle vašeho gusta. Uvedli jsme ho v přehledu nejlepších spalovačů tuku.

Narazíte jak na spalovače vícesložkové, tak na jednosložkové. Solo se většinou prodává l-karnitin nebo synefrin.

Na co si dát pozor při nákupu

Složení. Raději si ho prostudujte a zvažte, jestli vám některá látka nebude vadit/nemáte na ní alergii. Pokud máte problémy se srážlivostí krve, vyhněte se produktům s extraktem zeleného čaje.

Forma. Spalovače seženete buď jako tabletky, kapsle nebo v tekuté podobě. Dostupné jsou jak nápoje, tak malé shoty. Často v super příchutích. Pokud nesnášíte polykání prášků, můžete se tomu vyhnout.

Dávkování. U některých produktů je doporučenou brát až 6 tablet denně. Záleží na osobních preferencích, ale pro mě čím méně, tím lépe.

Balení. Někteří výrobci do piksel s tabletami umisťují vatu. Nechápu proč. Raději omrkněte recenze u konkrétního produktu. Většinou to dopadne tak, že je kvůli tomu musíte vyhodit. Vata je na nich přilepená a nedá se to polykat.

Jak vybrat nejlepší spalovač tuků❓

 1. Jaký spalovač tuků vybrat?

  Můžete si buď vybrat nějaký silný nakopávač, který vás pořádně rozehřeje a zrychlí metabolismus. Nebo přípravek, který podpoří rozklad tuků. Většinou narazíte na kombinace obojího. K dispozici jsou i produkty bez stimulantů.

 2. Kolik stojí nejlepší spalovač tuků?

  Piksla s prášky nebo kapslemi na měsíc vyjde zhruba okolo 500 Kč. Shoty jsou o něco dražší, 1 dávka stojí nějakých 30 kč.

 3. Funguje spalovač tuků?

  Ano, ale musíte ho brát tak, jak se brát má. Tedy ve spojení s pohybem a vyváženým jídelníčkem. Hubnutí bez kalorického deficitu nezachrání ani ten nejlepší spalovač tuků.

 4. Co získám díky spalovači tuků?

  Povzbudí k pohybu. Zrychlí rozklad tuků. Omezí chuť na jídlo. Sečteno, podtrženo – usnadní hubnutí.

 5. Kde koupit nejlepší spalovač tuků?

  Čtěte recenze spalovačů tuků a nakupujte online. Získáte tak dostatek času na to si vše v klidu promyslet a nedat jen na doporučení prodavače v obchodě. E-shopy odesílají do druhého dne. Pusťte se do hubnutí naplno. Ať tuky okamžitě zmizí!

Natural Protein Spalovač

spalovač

Rychlý rozklad tuků a menší chuť na jídlo 😎

Spalovač od Natural Protein splňuje všechna kritéria – nabudí a podpoří rozklad tuků. Navíc pomáhá s odvodněním a snižuje chuť na jídlo.

Hlavní složkou je garcinie kambodžská, která navozuje pocit sytosti a usnadní kontrolu jídelníčku. Dále v produktu najdete kofein, extrakt ze zeleného čaje a synefrin. Spalovač od Natural Protein vás pěkně nastartuje na cvičení a zajistí, že vaše snaha bude vidět.

+ VÝHODY

 • Snižuje chuť na jídlo
 • Veganská kapsle

– NEVÝHODY

 • Nic jsem nenašla

MyProtein Thermopure

Spalovač Thermopure

Nejlepší spalovač tuků obohacený o vitamíny 🏆

Značka MyProtein je zárukou kvality. A ani jejich termogenní spalovač tuku nezklamal. Pořádně vás před výkonem rozehřeje a zrychlí spalování tuků. Oceňuji i dávku vitamínů, které podporují metabolismus makroživin i za normálního režimu.

Ač produkty MyProtein většinou patří mezi dražší, tento spalovač stojí stejně jako u konkurence. Sympatický je i o trochu menší obsah kofeinu než u ostatních produktů ve výběru. To se hodí všem kafíčkářům a milovníkům čaje.👍

+ VÝHODY

 • Rychlý nástup účinku
 • Silný, přesto nemá tak vysokou dávku kofeinu

– NEVÝHODY

 • Jedna dávka = 3 kapsle

Protein & Co. Herbum Adiposum

Herbum adiposum

Přírodní spalovač tuků bez chemie 🌿

Protein & Co. Herbum Adiposum je spalovač tuků na přírodní bázi. Obsahuje účinný koktejl výtažků z rostlin a bylin, které podporují spalování tuků a povzbuzují organismus. Pokud chcete vícesložkový a opravdu účinný produkt, doporučuji tenhle.   

Když se chcete vyhnout syntetice, tak tenhle produkt je přesně to, co hledáte. Obsahuje kajenský pepř, citlivější osoby by mohl nalačno dráždit.

Právě frčí akce 1+1 zdarma.

+ VÝHODY

 • Účinný
 • Snadno se polyká

– NEVÝHODY

 • Jestli máte citlivý žaludek, nalačno moc nedoporučuji

Jym Shred

jym shred

Silný spalovač tuků s l-karnitinem 👌

Přípravek Shred od Jym je navržený pro sportovce, kteří na sobě tvrdě dřou. Obsahuje vysokou dávku kofeinu a další účinné látky, které rozehřejí organismus a zároveň povzbudí rozklad tuků.

Denní dávka je 6 kapslí. To může být nevýhoda, na druhou stranu lze dávkování lépe rozložit do celého dne.

Ve spojení s cvičením tenhle produkt opravdu zabírá. Doporučuji užívat spíše s jídlem, extrakt z kajenského pepře může nalačno dráždit.

+ VÝHODY

 • Dobrý poměr cena/výkon
 • Pořádná dávka kofeinu – super povzbuzení

– NEVÝHODY

 • Citlivější žaludek může nalačno dráždit
 • Jedna dávka = 6 kapslí

Nutrend Fat Direct

nutrend fat direct

Noční spalovač tuků bez kofeinu a synefrinu 👍

Spása pro každého, kdo se vyhýbá stimulantům. Nutrend Fat Direct neobsahuje žádný kofein. A tak ho můžete užívat buď jako noční spalovač tuků. Ale i v průběhu dne.

Nečekejte žádné nakopnutí organismu a příval divoké energie. Na druhou stranu účinně snižuje chuť na jídlo a podporuje metabolismus tuků.

+ VÝHODY

 • Bez stimulantů kofeinu a synefrinu
 • Omezuje chuť na jídlo

– NEVÝHODY

 • Nenabudí na cvičení

Nutrend Carnitine 3000 Shot

NUTREND CARNITINE 3000 SHOT

Lahodný shot nabitý vitamíny a stimulanty 😋

Nechtějí se vám polykat prášky? Zkuste tekutý shot od Nutrendu. 1 shot = 1 dávka. Takže ho strčíte do tašky a máte vystaráno. Oproti větším liquid spalovačům tuku nezabere žádné místo a snadno se přenáší.

Vyjde sice trochu dráž. Za to skvěle chutná a má rychlý nástup. Obsahuje velkou dávku l-karnitinu, který zahájí rozklad tuků. Dále stimulanty a spoustu vitamínů, které rovněž podporují metabolismus. Tuky s tímhle mini drinkem prostě nemají šanci.

+ VÝHODY

 • Skvěle chutná, přitom je bez cukru
 • Rychlý nástup účinku

– NEVÝHODY

 • Vyšší cena

Protein & Co. L-carnitine MAX

L-carnitine MAX 100 cps

Čistý l-karnitin bez stimulantů ❤

Někdo na l-karnitin nedá dopustit. A já říkám, proč ne? Jděte do toho i vy a kupte si ji v čisté formě!

Protein & Co. L-carnitine MAX je netermogenní jednosložkový spalovač tuku. Zatočí s faldíky a zahájí rychlé odbourání podkožního tuku. Je dobrý i v případě, že se chcete vyhnout kofeinu a dalším silným stimulantům.

Za mě je to skvělá volba, když třeba hodně pijete kafe nebo zeleného čaje v práci.☕

+ VÝHODY

 • Fajn cena
 • Nemusíte si dělat starosti s celkovým denním příjmem kofeinu

– NEVÝHODY

 • Jelikož neobsahuje stimulanty, tak tolik nenakopne při cvičení

Skinny Fat Burner

skinny fat burner spalovač tuků

👍 Vícesložkový spalovač pro rychlejší hubnutí

Zkušenosti zákazníků

Fat Burner od Skinny je vychytaný spalovač tuků, který pomůže s hubnutím i cvičením. Je vícesložkový, takže obsahuje více aktivních látek.

Nakopne ke cvičení, zmenší chuť na jídlo, a hlavně začne spalovat podkožní tuk! Tenhle spalovač tuků užívejte před sportovní aktivitou. Doporučuje se cca 45 minut – zkoušejte to a uvidíte. Nástup sami pocítíte. 😊

Hodí se na kardio i silový trénink, kdy pěkně povzbudí.

Více jsem se produktům věnovali v samostatné recenzi produktů od Skinny.

+ VÝHODY

 • Účinný spalovač tuků
 • Získáte chuť do cvičení

– NEVÝHODY

 • Jestli máte slabší žaludek, raději neberte nalačno – kvůli kofeinu

Skinny Night Burner

skinny night burner noční spalovač tuků

👌 Spalovač tuků bez kofeinu

Zkušenosti zákazníků

Skinny Night Burner je noční spalovač tuků určený k hubnutí během spánku. Já bych ho ale jen na tohle neomezovala. Oceníte ho i v případě, že se vyhýbáte spalovačům tuků se stimulanty.

Neobsahuje kofein. Koktejl přírodních výtažků podpoří spalování tuků ze zásob, a navíc omezí chuť k jídlu.

Tento produkt byl původně myšlený tak, že se bude brát před spaním (2 kapsle tři hodiny před ulehnutím). Ale jestli přes den hodně kafíčkujete a hlídáte si příjem kofeinu, využijte ho i na běžné denní užívání před cvičením.

+ VÝHODY

 • Bez kofeinu
 • Aktivuje odbourávání tuku, i když spíte a nic neděláte

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Potřebujete zhubnout a zpevnit postavu?

Nejlepší proteiny na hubnutí
Velké srovnání nejlepších keto diet v ČR
Nejlepší BCAA aminokyseliny

Jak užívat spalovače tuků❓

Kdy užívat spalovače tuku?

30 až 60 minut před tréninkem.🏋️‍♀️Ale nejlepší je zkoušet a zkoušet. Každému trvá různě dlouho, než ho účinné látky nabudí a začne fungovat.

Vy samozřejmě chcete, aby naplno fungoval během tréninku. Protože ve spojení s pohybem spálíte nejvíc kalorií.

Nemá moc význam vypít lahev l-karnitinu a hned jít na 45minutovou skupinovou lekci. Než začne naplno účinkovat, budete pomalu končit.

✅ Někteří sportovci však spalovač tuků užívají i v průběhu dne, například hned po ránu, potom před výkonem atd. Aby tak lépe podpořili celodenní spalování.

Noční spalovače tuku se užívají před spaním. Pomohou rychleji odbourat tuky, zatímco spíte a regenerujete. Pokud ale před spaním sníte kyblík smaženého kuřete, ani tahle tabletka vás nespasí. Pořád je nutné dbát na správný jídelníček.

A další otázka. Na lačný žaludek nebo ne? Tak to je na vás. Pokud se chystáte na náročný silový trénink, určitě byste měli předtím něco sníst.

Ale když to bude jen kardio a nedělá se vám nalačno špatně, klidně ho můžete užívat i tak. Sami časem zjistíte, co vám vyhovuje.

Nikdy nepřekračujte doporučenou dávku. Pokud to se spalovačem tuků přepálíte, budete se cítit unavení, malátní, dokonce podráždění.

To, že si jich vezmete víc, neznamená, že víc zhubnete. S hodně vysokou dávkou kofeinu byste si mohli dokonce ublížit.

Klidně začněte na polovině doporučené denní dávky. A potom navyšujte na celou doporučenou.

Neužívejte večer (pokud nejde o noční typ). Spalovače tuků většinou obsahují povzbuzující látky. Nešlo by vám usnout.

Závěr

Zaberte a pusťte se do hubnutí naplno. Doporučujeme silný MyProtein Thermopurenejlepší spalovač tuků obohacený o vitamíny🏆. Rozehřeje, nastartuje k výkonu a zrychlí metabolismus. Dejte faldíkům vale jednou provždy!

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky