Víš proč nehubneš?

Po absolvovaní kraťoučkého kvízu zjistíš 3 hlavní chyby, které brání tvému tělu zhubnout a jak je rychle vyřešit …

1/6 Pokoušela jsi se už v minulosti zhubnout?

Rychlý přehled

Nejlepší BCAA: Poradíme, jak vybrat aminokyseliny

Obsah článku

Cvičíte a chcete, aby si toho okolí všimlo?

Uvízli jste na mrtvém bodě a nepodáváte takové výkony, jaké byste chtěli?

Pak je čas na BCAA!

Poradíme, jak vybrat nejlepší aminokyseliny.

A jaké produkty stojí opravdu za to.

Nejlepší BCAA – Výběr redakce MilujemeFitness

Nejlepší BCAA aminokyseliny

Pro koho jsou BCAA vhodné

Co jsou BCAA? Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Potřebuje je každý sportovec. 👍 Na kvalitní regeneraci a ochranu svalů po výkonu jsou totiž nejlepší BCAA.

BCAA by si měl pořídit každý, kdo na sobě v posilovně pracuje a chce, aby to bylo vidět. BCAA vám pomohou s tvorbou nových svalů po tréninku. 💪 Jak?

Není to zázračný prášek, po kterém vám svaly narostou samy od sebe. Předpokladem je poctivý trénink. Ač je jejich hlavním účelem udržení svalové tkáně a její ochrana, obsahují také leucin.

Tato aminokyselina podporuje syntézu bílkovin, a tedy i nárůst svalů.

Jsou oblíbené zejména u kulturistů a bodybuilderů. Ovšem vyplatí se i pro rekreační sportovce při silových sportech, právě kvůli ochraně svalové hmoty.

Po BCAA by měli sáhnout i vytrvalostní sportovci, atleti a další.🏃‍♂️ Tyto aminokyseliny totiž dokáží oddálit svalovou únavu a bolestivost svalů. A tak vám pomohou zdárně dorazit až do cíle.

Začínáte se sportem? Nebo jste starší ročník a už nemáte tolik síly, co dřív? I s tím mohou BCAA pomoci. Celkově totiž zlepšují výkon a fyzickou zdatnost.

Po BCAA by měl sáhnout každý sportovec, který je v redukci. Předejdete tak tomu, že budete hubnout společně s tukem i svaly.

BCAA se často kombinuje s proteinem. Ne vždy jsou totiž klíčové aminokyseliny v proteinovém prášku obsažené v dostatečném množství.

BCAA suplement se navíc rychleji tráví, takže účinek je v podstatě okamžitý. Zatímco protein musí tělo rozložit, než se k aminokyselinám dostane.

Doporučujeme je i veganům, vegetariánům🥦 a dalším sportovcům, kteří se vyhýbají živočišným zdrojům proteinu, a mají proto nedostatek esenciálních aminokyselin.

Jaké jsou typy BCAA

 • Tablety
 • Prášek (instantní)
 • Hotové drinky

Doporučujeme hlavně instantní BCAA. Tabletové obsahují spoustu zbytečných aditiv (plnidla atd.) a místo pro samotné BCAA už v nich moc nezbývá. Takže dávkování je občas úplně šílené. Abyste pokryli doporučený příjem, musíte naráz sníst třeba 15 tablet. Instantní aminokyseliny se dávkují snadněji.

❌ Lisované tablety obsahují hodně pojiv a lepidel, kvůli kterým se pomalu tráví a zpomalují nástup aktivních látek. Nehledě na to, že tyto chemikálie mohou mít negativní dopad na zdraví. Škodlivost BCAA tedy spočívá hlavně v tomhle problému.

✅ Když už něco na způsob prášků, tak raději kapsle z celulózy. S tou si organismus snadno poradí.

Tekuté BCAA ve formě drinku jsou poměrně drahé. Může to být fajn alternativa ke sladkému pití. Navíc si nemusíte dělat starosti s přípravou. Pozor na příchutě, některé jsou dost umělé.

Na co si dát pozor při nákupu👀

Složení tekutých forem. Klasikou u BCAA je složení leucin: isoleucin: valin v poměru 2:1:1. Tento poměr je pro tělo nejlepší. Tekuté formy to mohou mít prohozené, a naopak nejvíc obsahovat valinu. Efektivita přípravku tak jde rapidně dolů.

Poměr aminokyselin v produktu. Nejefektivnější jsou BCAA 2:1:1 s převahou leucinu. Pokud sáhnete po 4:1:1, ptejte se, jestli takový produkt opravdu potřebujete.

BCAA 4:1:1 jsou ok například v souvislosti s opravdu náročným tréninkem, kdy je nárok na leucin vyšší. Avšak z hlediska dlouhodobějšího užívání dává víc smysl poměr 2:1:1, který tělo nejlépe využije. 👍

Acesulfam K. Sladidlo, které může lidskému tělu škodit. Odborníci se v tom dost rozcházejí. Pokud se chemii snažíte vyhýbat, dejte si na něj ve složení pozor.   

Chuť. To je hodně individuální, každému chutná něco jiného. Budete muset zkoušet a zkoušet. Pokud ale v recenzích všichni píšou, že je to hnusné, tak vám to nejspíš chutnat taky nebude. 😉  

Rozpustnost. Pokud chcete BCAA jen rychle zalít vodou a vypít na cestě z práce do posilky, tak se raději dívejte na recenze. Některé produkty mají horší rozpustnost a může to být otrava.

Jak vybrat nejlepší BCAA❓

 1. Jak vybrat nejlepší BCAA?

  Doporučujeme instantní formu a poměr BCAA 2:1:1 s převahou leucinu. Tahle čísla jsou pro tělo nejefektivnější.

 2. Kolik stojí BCAA?

  Půlkilové balení vyjde v průměru okolo 700 Kč.

 3. Kdy brát BCAA?

  Před tréninkem a po něm. Někdy i během výkonu, pokud je dlouhotrvající a náročný.

 4. Co získám díky BCAA?

  Zlepšíte výkonnost. Budete lépe regenerovat. Ochráníte svaly před zničením (i během diety). A nastartujete tvorbu nové svalové hmoty.

 5. Kde koupit nejlepší BCAA?

  Čtěte recenze BCAA a nakupujte online. Za počítačem máte dostatek času si vše v klidu promyslet. Svaly se jen tak zničehonic neobjeví. A pokud pokulháváte ve výživě, neobjeví se, ani kdybyste se v posilovně ztrhali. BCAA vám v tomhle pomůžou. Pusťte se do cvičení naplno!

Prom-IN BCAA Synergy

PROM-IN ESSENTIAL BCAA SYNERGY 550 G

Nejlepší instantní BCAA na trhu 🏆

V jedné dávce získáte jak 5 g větvených aminokyselin, tak 2 g glutaminu a 3 g A-AKG (arginin-alpha-ketoglutát, nejúčinnější forma argininu). Dvě poslední látky zvyšují ochranu proti katabolismu a podporují produkci růstového hormonu. Účinek Prom-IN BCAA Synergy je proto o to silnější.

Plus má tento produkt i za snadné a rychlé vstřebávání. A to díky tomu, že je obohacený o vitamín B6. Synergy je opravdu vymakaný, navíc za dostupnou cenu.

+ VÝHODY

 • Silný účinek díky glutaminu a argininu AKG
 • Hodně muziky za málo peněz

– NEVÝHODY

 • Dá se pořídit jen ve větším půlkilovém balení

Protein & Co. BCAA Enhanced

Aminokyseliny za dobrou cenu 💸

BCAA Enhanced od Protein & Co. obsahují kromě BCAA také glutamin, arginin AKG a lysin. Postarají se o kvalitní regeneraci a podpoří svalový růst.

Produkt je slazený sukralózou. Má minimum tuku a sacharidů, takže je dobrý i do diety. Příchuť kyselé jablko je moc dobrá. 😊 Navíc půlkilové balení pořídíte za 500 Kč.

+ VÝHODY

 • Obsahuje glutamin, arginin a lysin
 • Minimum sacharidů

– NEVÝHODY

 • Žádné jsem nenašla

Protein & Co. BCAA Instant

Přírodně vyrobené BCAA, když chcete žít zdravě 😉

BCAA Instant od Protein & Co. jsou vyrobené procesem fermentace, tedy bez použití chemikálií. Tenhle výrobek skvěle zapadne do vašeho zdravého životního stylu.

Hodí se ke konzumaci před, po i během dlouhého a náročného tréninku. Potěší fajn cena.

Jak dopadla naše objednávka produktů si přečtěte v samostatné Protein & Co. recenzi.

+ VÝHODY

 • Lahodné příchutě
 • Bez chemie

– NEVÝHODY

 • Žádné jsem nenašla

Nocco BCAA

Svěží BCAA drink s povzbuzovači pro náročný trénink 💪

BCAA drink od firmy Nocco má poměr BCAA 4:1:1 (leucin: valin: isoleucin). 1 dávka = 3 g BCAA. Pro všechny svalovce, kulturisty a bodybuildery jako dělaný!

Navíc v něm najdete pořádnou dávku povzbuzovačů jako je extrakt zeleného čaje, l-carnitin nebo kofein. Je zcela bez cukru a obsahuje 6 vitamínů. Super spojenec před náročným tréninkem.

+ VÝHODY

 • Super složení, vhodný i jako povzbuzovač před tréninkem
 • Vysoká dávka BCAA pro náročné zákazníky

– NEVÝHODY

 • Vyšší cena

Extrifit BCAA Instant

BCAA s rychlou vstřebatelností, vhodné i při tréninku 😎

BCAA od Extrifit se vstřebávají rychlostí blesku. To proto, že jsou zpracované technologií free form. Tenhle způsob výroby zajistí, že je tělo využije instantně po požití.

Extrifit Instant efektivně zabrání rozkladu svalů při výkonu i dietě. Díky free form zpracování má smysl produkt užívat i během intenzivního tréninku.

+ VÝHODY

 • Kvalitní regenerace
 • Minimum sacharidů a bez tuku, hodí se do přísné diety

– NEVÝHODY

 • Balení se prodává pouze ve 300 g variantě

MyProtein Vegan BCAA

Vegan BCAA s elektrolyty – ideální po těžkém tréninku 🏋️‍♂️

Trénujete tvrdě a nechcete se po výkonu úplně sesypat? Nemluvě o poškození svalů. Pak potřebujete doplnit nejen aminokyseliny, ale i elektrolyty.

BCAA od MyProtein mají certifikaci vegan. Doporučují je nejen sami o sobě, ale i k použití společně s vegan proteinem. Ty většinou co se týče aminokyselin mírně pokulhávají, a tak se vyplatí sáhnout i po vegan BCAA.

Mrkněte také na naši MyProtein recenzi

+ VÝHODY

 • Vegan
 • Obohacený o elektrolyty

– NEVÝHODY

 • Obsahuje acesulfam K

Scitec BCAA XPress

Poctivé BCAA v naturální podobě bez aditiv a sladidel 🥇

Chcete brát BCAA, ale děsíte se všech těch chemických koktejlů a sladidel? Vyhněte se jim s BCAA XPress od Scitec. Tyhle BCAA jsou totiž v čistě naturální podobě. Počítejte však s hořkou chutí a trochu horší rozpustností.

Díky tomu, že jsou bez zbytečných látek, se snadno vstřebávají. Takže má význam si dát slabý roztok třeba i během tréninku. Pro obnovu energie při náročném výkonu vážně fungují.

+ VÝHODY

 • Naturální podoba
 • Rychlý nástup účinku

– NEVÝHODY

 • Horší rozpustnost

Další srovnání a recenze doplňků stravy od Milujeme Fitness 💜

Nejlepší kreatiny [srovnání a recenze]
Nejlepší spalovače tuku [srovnání a recenze]
Nejlepší gainery a sacharidy [srovnání a recenze]

Kdy užívat BCAA a jaké je dávkování

Ohledně dávkování BCAA se dočtete spoustu různých doporučení.

Určuje se hlavně podle váhy cvičence. Celková doporučená denní dávka se v průměru pohybuje okolo 7 až 13 g. Méně pro drobnou slečnu a více pro velkého chlapa. 😊

Rozdělte si ji na dvě půlky. Jednu si dejte 30 až 60 minut před cvičením (ochrana svalů během tréninku) a druhou po cvičení (podpora regenerace).

Někdy se bere dávka i v průběhu výkonu, pokud je opravdu náročný. Ale to je volitelné.

Pokud v daný den necvičíte, BCAA není nutné brát. Akorát by to lezlo do peněz. Někteří svalovci ale aminokyseliny berou i ve dnech odpočinku. Takže je to jen na vašem uvážení.

Závěr

Trénujete, ale není to vidět? Jste po tréninku strhaní jak koně? Pak asi něco děláte špatně! Pusťte se do toho s Prom-IN BCAA Synergy – nejlepší instantní BCAA na trhu🏆. Svalový přírůstek a lepší výkonnost na sebe nenechá dlouho čekat.

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Nejlepší proteiny na hubnutí: Recenze a jak vybrat

Už vás štve současná konfekční velikost? Chcete zpět váhu před dětmi nebo před pandemií? Začněte hubnout s proteinovými produkty. Pomohou dosáhnout stanovených cílů a podrží vás v procesu! Zjistěte, jak vybrat nejlepší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky