Rychlý přehled

Nejlepší gainery – jak vybrat kvalitní sacharidy?

Obsah článku

Chcete přibrat, ale nedaří se vám to?

Tvrdě cvičíte a nestíháte stravou pokrýt výdej?

Jste v objemové fázi?

Tak na to jsou nejlepší sacharidy ve formě gaineru.

Poradíme, jak vybrat ten správný produkt a doporučíme 7 nejlepších gainerů na trhu.

Nejlepší gainery – výběr redakce Milujeme Fitness ❤️

Nejlepší gainery

Co je to gainer a co jsou sacharidy

Hlavní složkou gaineru jsou sacharidy. Co jsou sacharidy? 🤔

✅ Makroživina, která nám dodává energii. Ale je důležitá i při budování svalů.

Průměrně by sacharidy z potravin měly tvořit 50 až 60 % denního energetického příjmu. Ve speciálním režimu, například v objemové fázi, bývají tyto hodnoty vyšší. Sacharidy v potravinách totiž mají vyšší energetickou hodnotu než třeba bílkoviny.

Co obsahuje sacharidy? Obiloviny, brambory, luštěniny, ovoce, ořechy, sladké, v menší míře zelenina.

❗ V „sacharidových potravinách“ jako ovoci a sladkém najdete jednoduché cukry, které by neměly přesáhnout 10 % denního energetického příjmu.

Však to znáte, bílý cukr škodí a fruktóza to má také trochu nahnuté. Nemělo by se to s nimi přehánět. Rychle se po nich tloustne. Energie lítá nahoru a dolu. V extrémních případech způsobují cukrovku a další neduhy. 

V ostatních druzích potravin jsou sacharidy komplexní. Ty uvolňují energii pomaleji a tělo je tak má dostatečný čas využít. Díky tomu se lépe nabírají svaly bez toho, abyste nabírali i větší množství tuku. 

Takže jestli potřebujete zvýšit energetický příjem a nabrat hmotnost se svaly, na to jsou nejlepší sacharidy.👌 No a ty najdete právě v gainerech.

A co je to gainer

Sacharidovo-proteinový produkt s kvalitním složením. Často bývá obohacený o trávicí enzymy, vitamíny, minerály. Narazíte i na pixly s kreatinem nebo glutaminem.

Sacharidy v tomto provedení jsou pro vaše tělo nejlépe využitelné. Je to levnější a pohodlnější než řešit navýšení energetického příjmu čistě potravinami.

Člověk už potom musí hodně přemýšlet a plánovat, když chce dosáhnout optimálního příjmu nejen sacharidů, ale i proteinů atd.

Tento produkt pomůže nejen s nabíráním. Získáte díky němu:

lepší výkonnost a větší výdrž. Doplníte totiž díky němu svalový glykogen.

✅ A kvalitní regeneraci. I na to je nejlepší gainer. Ochrání vaše svaly před poškozením po náročném tréninku. Jestli na to jdete hodně tvrdě, hledejte přípravky s vyšším obsahem proteinu.

🎁 Tip na dárek: 45+ originálních fitness dárků.

Pro koho je gainer vhodný

Pamatujte, bez poctivého cvičení svaly nenaberete, tak bohužel doplňky stravy nefungují. Gainer je proto určený pro sportovce, kteří to myslí vážně. Ale nejen pro bodybuildery. 

Využijí ho ženy i muži, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu a hmotnost. 🏋️‍♀️  

I ti z vás, komu se to z nějakého důvodu nedaří. Například kvůli rychlému metabolismu. Gainer na přibírání je ta pravá volba. Ale nezapomínejte na poctivou stravu. Zkuste zařadit i jídla bohatá na kalorie (ořechová másla atd.).

Sáhněte po něm i tehdy, když nestíháte pravidelně jíst a chcete dodržovat vyvážený příjem všech makroživin.

A protože pomáhá s výkonnosti a výdrží, je dobrý i pro vytrvalostní sportovce. 🏃‍♂️

Jaké jsou typy gainerů

 • Soft gainer: Obsahuje méně sacharidů než druhý typ. Zpravidla okolo 30 až 50 g na 100 g produktu. Na druhou stranu v něm najdete 25 až 50 g bílkovin a 2 až 10 g tuků.
 • Hard gainer: V tomto typu je více sacharidů, cca 50 až 75 g ve 100 g produktu. Bílkovin a tuku bývá zpravidla méně než u soft gaineru. Hard gainer je dobrý hlavně na rychlé doplnění energie, třeba když vás čeká dvoufázový trénink. Počítejte s vyšším energetickým obsahem.

V internetových obchodech ale na tahle rozdělení moc často nenarazíte.😉 Spíš kategorizují více než 19 % bílkovin či podle složení.

Na co si dát pozor při nákupu👀

Jaké sacharidy převažují? Pro vás je vždy lepší, když převažují sacharidy komplexní.👍 Ty jednoduché mohou ve vyšších dávkách škodit.

Kolik bílkovin obsahuje? Do 20 g bílkovin na 100 g gaineru jde o produkt, který je dobrý hlavně na doplnění živin. Jestli chcete rychle nabrat svaly, sáhněte po gaineru s obsahem nad 20 g bílkovin na 100 g produktu.

Pozor na nasycené tuky. Těch by mělo být v gaineru na nabírání jen minimum. Celkově by tuk ve 100 g produktu neměl přesáhnout množství 5 až 10 g.

Cholesterol. I na ten narazíte. Nejlepší gainery na trhu ho mají jen minimum.  

Naprostá většina gainerů obsahuje laktózu. Jestli trpíte intolerancí, dávejte si na to pozor.

Jak vybrat gainer❓

 1. Jaký gainer vybrat?

  Nejlepší gainer obsahuje převážně komplexní sacharidy a kvalitní zdroj bílkovin (hlavně syrovátka). Hlídejte si i to, aby měl minimum tuků.

 2. Kolik stojí sacharidy?

  Jedná dávka vyjde okolo 30 Kč. Závisí samozřejmě na tom, jak velké dávky užíváte.

 3. Kdy užívat gainer a proč?

  Nejčastěji před tréninkem, ale je možné i před či kdykoliv jindy během dne jako náhradu jídla. Sáhněte po něm, když nemáte dostatečný kalorický příjem ze stravy.

 4. Co získám díky gaineru?

  Vyšší tělesnou hmotnost. Cvičíte a není to vidět? Hubnete, ale chtěli byste opak? Gainer s tím pomůže!

 5. Kde koupit nejlepší sacharidy?

  Připravili jsme pro vás výběr z e-shopu, kde najdete nejlepší gainery na trhu. Při nákupu online máte vždy větší klid na to si vše promyslet a pročíst si recenze. Za pár dní máte zásilku doma. Začněte s nabíráním hned teď!

Reflex One Stop Xtreme

Reflex One Stop Xtreme

🏆 Nejlepší gainer na trhu a volba redakce

Reflex One Stop Xtreme patří mezi nejlepší gainery. Má skvělé složení. V jedné dávce 145 g najdete jen 2 g jednoduchých cukrů. Zároveň tělu dopřejete 55 g proteinů (micelární kasein a syrovátka = kvalitní zdroje).

Za kvalitu se platí, a proto počítejte s trochu vyšší cenou. Jedna piksla vydrží 62 nebo 29 dávek. To závisí na tom, jak velkou si vyberete. Dávkování ale můžete upravit svým potřebám.

+ VÝHODY

 • Obohacený o vitamíny a minerály
 • Super chuť a složení

– NEVÝHODY

 • Vyšší cena

Reflex Instant Mass Heavyweight

Reflex Instant Mass Heavyweight

💪 Ideální gainer na přibírání

I Reflex Instatn Mass Heavyweight produkt z našeho výběru potěší minimem jednoduchých sacharidů a poctivou dávkou bílkovin. Navíc dobře chutná. 👌

V každé dávce tělu dopřejete mix syrovátkových hydrolyzátů, koncentrát a micelární kasein. Takže rychlý i pomalejší protein, který se uvolňuje postupně a tělu dodává živiny v dlouhodobějším horizontu.

+ VÝHODY

 • Výhodná cena
 • Kvalitní složení s vitamíny

– NEVÝHODY

 • Hodně vysoká kalorická hodnota, není to pro každého

Kevin Levrone LevroLegendary Mass

Kevin Levrone LevroLegendary Mass

🤑 Super poměr ceny a kvality

Kevin Lavrone LavroLegedary Mass je gainer od kulturistické legendy – to už samo o sobě něco znamená. 😊 Je dobrý hlavně jako rychlá energie pro svaly. Hlavním zdrojem sacharidů je totiž snadno využitelný maltodextrin.

Navíc obsahuje kvalitní bílkoviny, takže jako potréninková péče o svaly je to jednička. Maltodextrin navíc podle studií urychluje vstřebávání proteinů, a tak se opravdu nemusíte bát katabolizace.

+ VÝHODY

 • Super cena
 • Kvalitní živiny

– NEVÝHODY

 • Jen jedna příchuť

Extrifit Go Pro 30

Extrifit Go Pro 30

👍 Gainer s glutaminem

Gainer od Extrifit obsahuje kromě poctivé dávky sacharidů a kvalitních bílkovin (těch ale není tolik) také glutamin. Pomůže vám navýšit nejen svalovou hmotu i celkovou sílu. 😉

Díky trávicím enzymům se snadno vstřebává. Výhodou je i to, že jedna porce je 45 g. Můžete si jich dát během dne i víc, ale jestli to nechcete s nabíráním přehánět, je to optimální.

+ VÝHODY

 • Za danou cenu super kvalita
 • Menší dávkování = 66 dávek v piksle

– NEVÝHODY

 • V jedné porci 16 g jednoduchých cukrů
 • Trochu méně bílkovin na dávku

Amix CarboJet Gain

Amix CarboJet Gain

✔ Nejlepší sacharidy za dobrou cenu

CarboJet Gain obsahuje kvalitní syrovátkový protein a lehce stravitelné sacharidy. Za 1 kg balení navíc dáte jen 294 Kč, takže jestli si nechcete kupovat drahá balení, tohle je fajn volba.

Má celkem vysoký poměr jednoduchých cukrů, takže s tím počítejte. Hodí se hlavně bezprostředně po tréninku jako rychlý zdroj energie. V jedné dávce bohužel není moc bílkovin, jen nějakých 7,5 g. Pro navýšení po náročném tréninku kombinujte s proteinem.

+ VÝHODY

 • Jedno 1 kg balení za 294 Kč
 • Dobrá chuť

– NEVÝHODY

 • Málo bílkovin

Extrifit G15 Anabolic Gainer  

Extrifit G15 Anabolic Gainer

💸 Sacharidy za nejvýhodnější cenu

Jestli hledáte kvalitní gainer za co nejvýhodnější cenu, tak doporučujeme G15 Anabolic Gainer od Extrifit. Za 3 kg balení zaplatíte 889 Kč.

Obsahuje šest zdrojů bílkovin (ze syrovátky). Sacharidy tu najdete jak ty s nízkým glykemickým indexem, tak ty rychlejší, které dodají tělu instantní energii. Navíc obohaceno o vitamíny (až 50 % doporučená denní dávka). 🧐

+ VÝHODY

 • Nízká cena
 • Rozpustnost a chuť

– NEVÝHODY

 • Méně bílkovin na dávku

Proteinaco, Gainer 4 kg (2 × 2 kg)

Gainer 4 kg (2 × 2 kg)

🤑 Gainer za výhodnou cenu

Gainer od Proteinaco nesmí v našem seznamu chybět. Jedná se o kombinaci sacharidů a proteinů. Protein se v produktu nachází v podobě syrovátkového koncentrátu. Sacharidy zase jako maltodextrin a glukóza – první se uvolňuje pozvolněji, druhý je zase rychlý cukr.

Za 4 kg balení (dvakrát 2 kg) zaplatíte 999 Kč. Což je super příležitost. Na výběr máte ze dvou příchutí, pistácie a čokolády. Jedna dávka je 80 g produktu.

Ve 100 g obsahuje 8 g cukru a 76 nebo 71 g sacharidů (podle příchutě). Bílkovin potom 17 nebo 18 g.

Jak si v našem testu vedly produkty Proteinaco? 👀 Koukněte se na recenzi.

+ VÝHODY

 • Kvalita od firmy Proteinaco
 • Dvě lahodné příchutě

– NEVÝHODY

 • Nenašli jsme

Kdy brát gainer

Kdy pít gainer? Jedna z možností je po tréninku. Doplníte ztracený glykogen a zlepšíte regeneraci. 😊 Navíc tělu dodáte potřebné látky k tvorbě svalů.

Někdo užívá před tréninkem jako náhradu předtréninkového jídla. V tom případě si ho vezměte alespoň hodinu až hodinu a půl před výkonem.

V zásadě nezáleží na tom, jestli berete gainer ráno nebo večer. Důležitý je vždy celkový denní energetický příjem. Takže jestli si ho chcete dát třeba po večerním tréninku, nemusíte se bát, že naberete jen samý tuk.

Někdo užívá gainer na noc nebo ráno. I tak se to dá pojmout – jestli máte v tuhle dobu nedostatek kvalitních živin, zabráníte díky produktu rozpadu svalové hmoty. 👍

Vhodný je i kdykoliv jindy během dne jako náhrada jídla, když nemáte čas na plnohodnotnou stravu.

Kdy brát gainer a kdy brát protein, jestli užíváte obojí? 🤔 Vycházejte z denního energetického příjmu a toho, kolik chcete přijmout makroživin.

Gainerem doplníte chybějící kalorie a protein se hodí na navýšení denního příjmu bílkovin. Ideální je si po tréninku dát gainer a s odstupem času protein.

Potřebujete nabrat svaly?

Nejlepší kreatiny [recenze]
Jak vybrat kvalitní BCAA aminokyseliny
Kvalitní regenerace svalů

Gainer vs protein

Gainer na přibírání nebo protein? Gainer je dobrý v případě, že chcete nabrat svaly (nebo hmotnost celkově) a nestíháte to pokrýt ze stravy.

Není pravda, že se po tomto produktu musí přibírat i tuk. Záleží na tom, jak si nastavíte energetickou bilanci. Když to přeženete tak ano, nějaký tuk tam bude.

Protein obsahuje hlavně bílkoviny. Váš denní energetický příjem zas o tolik nezvýší. Sacharidy tam téměř žádné nejsou, stejně jako tuky. Zajistí regeneraci a svalový přírůstek.

Ovšem místo přibírání je vhodný hlavně na tvarování postavy, případně na hubnutí. 😉Jestli vás zajímají proteiny, podívejte se na naší recenzi proteinů.

Někdo ale kombinuje oba produkty – když chtějí nabrat a zároveň jim schází bílkoviny. V gaineru tolik proteinů většinou nenajdete.

Závěr

Gainer je tu od toho, aby vám pomohl dosáhnout stanoveného energetického příjmu. Podpoří svalový růst a celkový nárůst hmotnosti. Není tu od toho, aby nahradil plnohodnotnou stravu. A ani vám nevykouzlí svaly bez práce.

Jestli ale nezvládáte pokrýt příjem potravinami a chcete kvalitní výživu, našli jste ty správné produkty. Vyzkoušejte 🏆 Reflex One Stop Xtreme – nejlepší gainer na trhu a volbu naší redakce.

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky