Rychlý přehled

Nejlepší jóga online. Jak cvičit doma?

Obsah článku

Jóga se dá cvičit i doma!

Jestli vás zajímají online kurzy jógy, jste na správném místě.

Zjistěte, co to všechno obnáší.

Jak začít cvičit jógu doma.

A hlavně – jak vybrat ten nejlepší kurz a neprohloupit.

Nejlepší jóga kurzy online – výběr redakce MilujemeFitness 🥇

nejlepší kurzy online jógy

Pro koho je online jóga?

Online jógu můžete cvičit doma. Ale i kdekoliv jinde. Na zahradě, v parku….Takže je ideální vlastně pro každého, kdo si chce praxi rozvrhnout podle sebe a nebýt vázaný na lektora ve studiu.

Jste maminka v domácnosti a máte na starosti malé děti. 👩‍👦‍👦 Nemůžete je nechat samotné a času na dojíždění není nazbyt.

Stačí si vyhradit chvilku času, třeba když drobotina spí nebo si hraje. Zapnout cvičení na notebooku nebo telefonu a můžete se do toho pustit.

Lekce se dá kdykoliv stopnout. A také se k ní můžete libovolně vrátit.

Online jógu je skvělá pro každého, kdo chce cvičit z pohodlí domova. Ať už kvůli tomu, že šetříte čas, peníze nebo vám prostě není příjemné cvičit ve fitness centru, kde na vás všichni ostatní koukají.

Jóga cviky na doma potěší i cestovatele 🌎 🏝, kteří nemohou být uvázaní na jednom místě. A rádi cvičí na pláži na druhém konci světa.

Váháte, jestli vás to bude bavit? Musíte to vyzkoušet. Ale jestli máte hektický styl života, sedavou práci, trápí vás různé bolesti nebo stres, jděte do toho.

S jóga kurzy online dokážete i shodit nějaké to kilo a vytvarovat si postavu. 👍

Láká vás jóga pro dva? I do toho se můžete s online kurzy pustit. 😊

🎁 Tip na dárek: 45+ dárků pro fitness nadšence

Jaké jsou druhy cvičení?

Typy jógy jsme probrali v našem článku Jóga pro začátečníky a její různé styly. Je jich opravdu hodně, tak se na to podívejte a vyberte si, která by vám vyhovovala.

Na doma je vyhledávaná hlavně power jóga, ashtanga a vinyasa – jsou dynamičtější, takže se i pěkně zapotíte.

Delší výdrže v pozicích praktikuje hatha. Jin a restorativní jóga zase platí za klidnější a odpočinkovější. Gravid je pro nastávající maminky. 😊 Atd.

Kromě jóga cviků (ásan) si můžete online doma vyzkoušet i další techniky, které vám pomohou k duševní pohodě, nadhledu, ale zlepší třeba i vaše schopnosti soustředění. Jedná se o:

 • meditace,
 • relaxace,
 • dechová cvičení,
 • očistné techniky.

Meditace asi není třeba představovat.  Spousta kurzů online jógy je nabízí, což je super. Oblíbené jsou mindfulness meditace. Ty se dají dělat i při mytí nádobí nebo během jízdy v MHD.

Relaxace jsou také extrémně příjemné. 😉 Člověk se koncentruje na jednotlivé části těla a kousek po kousku se hluboce uvolňuje. Stačí pět minut a jste jako znovuzrození.

Dechová cvičení, jinak také pránájáma, působí jako balzám na duši. Zklidňují mysl, nervový systém a posilují činnost orgánů.

A potom tu máme očistné techniky. Některé jsou trochu drastické. 😄 Ale třeba trátak, což je soustředění na plamen svíčky, je opravdu zajímavý zážitek. Jestli se pro jógu „zapálíte“, nesmíte se o to ochudit. 😊

Očistné techniky jsem zatím v online kurzech neviděla, ale na YouTube je normálně najdete. Třeba tady:

Jaké jsou kurzy online jógy

🧘‍♀️ Kurzy jógy online bychom mohli rozdělit na dvě hlavní kategorie:

 • Kurzy s doživotním přístupem. Tato možnost je pro vás asi nejlepší. Jednorázově zaplatíte nějakou částku a získáte přístup k obsahu. Ten vám zůstane už napořád odemčený a lze se k němu kdykoliv vrátit. Jednorázová částka může být vyšší než třeba měsíční členství.
 • Časově omezené členství. Tohle funguje obdobně jako lekce ve studiu. Zaplatíte členství např. na tři nebo jeden měsíc a během této doby máte odemčený obsah. Jakmile tato doba skončí, přístup se uzamkne a vy se k lekcím nemůžete vrátit. Platba je nižší, ale jestli budete cvičit dlouhodobě (= platit opakovaně), vlastně ani moc neušetříte.

Na co si dát pozor?

🌿 Hlídejte si, na jak dlouho získáte přístup k obsahu. Aby se vám nestalo, že se k němu už po roce nedostanete, i když jste zaplatili docela dost peněz.

🌿 Jestli chcete vyzkoušet meditace a další techniky, ujistěte se, že jsou v ceně. Ne vždy tomu tak je, tak ať pak nejste smutní.

🌿 Je fajn, když je kolem lektora/kurzu nějaká komunita a také určitá forma podpory. Ať se máte kam obrátit, když vám něco nepůjde.

V komunitě online zase narazíte na podobně naladěné lidi.

🌿 Kdo jógu vede. V ideálním případě má lektor zkušenosti z nějakého studia atp. Prostě aby tomu opravdu rozuměl.

Jak vybrat nejlepší jógu online

 1. Jaký online kurz jógy vybrat?

  Rozhodujte se podle typu jógy, který vám vyhovuje. Nebo se zaměřte na problematické partie. Třeba chtějte jógu proti stresu, jógu na bolavá záda atd.

 2. Kolik stojí kurzy online jógy?

  Někde se platí členství na měsíc za 150 Kč, jinde zaplatíte jednorázově cca 2000 Kč a získáte doživotní přístup k obsahu.

 3. Vyplatí se jóga online?

  Určitě ano. Získáte ucelená videa s výukou, na kterých si někdo dal opravdu záležet a má to hlavu a patu.

 4. Je dobré cvičit jógu doma?

  Někomu víc vyhovuje lektor ve studiu. Jenže s jógou online získáte větší volnost a můžete cvičit odkudkoliv a kdykoliv se vám to hodí. Svoboda je na tom to nejlepší! A také ta opravdu pestrá nabídka kurzů.

 5. Tak pojďte do toho!

  S jógou online nemusíte na nic a nikoho čekat. Zvládnete naplno cvičit i s malými dětmi doma. Nebo když jste věčně na cestách. Udělejte něco sami pro sebe a svou pohodu. Uvidíte, že se budete cítit jako vyměnění.

Jóga pro začátečníky

🧘‍♀️ Naučte se základy

Zjistit aktuální cenu

Jóga pro začátečníky je tu a s ní i super videa, jak cvičit jógu! Sympatická lektorka Bára Sedláková vás uvede do základů se vším všudy. Pro úplného začátečníka je tento kurz naprosto perfektní, protože vše vysvětluje úplně od píky.

Naučíte se základní pozice a pozdrav slunce. Dále si vyzkoušíte relaxaci a také pár dechových technik.

Za 2390 Kč získáte více než 5 hodin obsahu s neomezeným přístupem. Celkem je to 14 lekcí plus dvě bonusová cvičení. Bára připravila jak kratší výuková videa, tak víc jak půlhodinové flow, během kterých budete plynule cvičit, a i se celkem zapotíte.

Jedna lekce je věnovaná nejčastějším chybám. Takže zvládnete správně cvičit i doma bez přítomnosti „opravdového“ lektora. Každé video je opatřeno titulky (dají se vypnout), cvičit tak mohou i neslyšící. 👍

K dispozici jsou také 2 Spotify jóga playlisty, které vás při cvičení naladí na tu správnou vlnu. Zároveň získáte přístup do uzavřené diskuzní skupiny, kde můžete sdílet své zážitky a ptát se na vše, co vás zajímá.

+ VÝHODY

 • Včetně meditací a relaxací
 • Pro začátečníka hezky vysvětleno

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Jóga restart

😎 Na stres a hektický život to nejlepší

Zjistit aktuální cenu

Jóga restart je online kurz jógy, ve kterém najdete 12 lekcí zaměřených na fyzickou a psychickou kondici. Prostě pořádný restart pro každého, komu dochází síly, je pod stresem a chce se hodit do pohody.

Kurz je určený pro lidi, kteří už mají s jógou nějaké zkušenosti. Ale rozhodně nemusíte být nějaký profík, co cvičí léta. Stačí mít základy. Ideálně se tímto kurzem dá navázat na předchozí Jógu pro začátečníky.

Lekce mají následující témata: pro lepší spánek, relaxace po náročném dni, spalovací flow, power flow či posílení břicha a další. Je to hodně různorodé. Navíc se k lekci můžete kdykoliv vrátit a zopakovat si ji.

Připravte se na perfektní protistresové odreagování. Zároveň procvičíte flexibilitu a celkově posílíte tělo. Součástí kurzu je i bonusový e-book. Cena je 2590 Kč, přístup neomezený.

+ VÝHODY

 • Najdete tu jak krátké, tak dlouhé lekce
 • Srozumitelné a zábavné

– NEVÝHODY

 • Je důležité mít nějaké základy a trochu fyzičku

Jóga po práci

😉 Když jste vyšťavení z práce a tlačí vás čas

Zjistit aktuální cenu

Jóga po práci je kurz pro každého, kdo v zaměstnání celý den sedí nebo stojí. Ať už pracujete v kanceláři, nebo máte manuální práci a jste pořád na nohou, našli jste to pravé cvičení.

V tomto kurzu se zaměříte na ásany na uvolnění zádových svalů a posílení středu těla. Díky tomu získáte zdravý postoj těla a vyhnete se přetěžování krční páteře a dalších problematických partií.

Je to super i při disbalanci horní poloviny těla. K tomu dochází, když se nosí předměty převážně na jedné straně. Některé cviky si klidně můžete střihnout i v práci během pauzy. Třeba na ztuhlá ramena nebo šíji. Hned se budete cítit lépe.

Jóga po práci je sestavená tak, abyste zvládali cvičit, i když máte málo času. V kurzu najdete 5 lekcí do 20 minut a 3 lekce do 30 minut. Za jednorázovou platbu 1290 Kč získáte neomezený přístup.

+ VÝHODY

 • Skvělé při sedavém zaměstnání a manuální práci
 • Krátké lekce pro lidi, co mají málo času

– NEVÝHODY

 • Nenajdete tu dlouhé lekce
 • Nevhodné při velkých bolestech zad (tam už pomůže jen doktor)

Jóga zdarma

jóga zdarma kondice

👌 Pro ty, kdo si chtějí jógu vyzkoušet zdarma

Jóga zdarma na Kondice.cz nabídne několik videí s jóga cviky a sestavami (např. na detoxikaci jater, proti úzkosti, power jóga online a další). Ve videích lektorky pěkně vysvětlují, jak ásany provádět, na co si dát pozor atd.

Najdete tam dokonce i videa o dechových technikách, čakrách nebo videa zaměřená hlavně na techniku (jak správně dělat výpady, jak správně dělat záklony,…). Což je pro cvičení doma extra užitečné.

Chcete jógu online nejprve na vyzkoušet, jestli vás to bude vůbec bavit? Cvičte jógu online zdarma na Kondice.cz. 😊 Videa zdarma jsou ty z kategorie pro začátečníky. Za ostatní se musí platit.

🔎 Jestli uvažujete o předplatném, koukněte na naši recenzi videoportálu Kondice.

+ VÝHODY

 • Obsah zdarma
 • Kvalitně zpracované

– NEVÝHODY

 • Nejedná se o ucelený kurz
 • Velká část videí je součástí předplatného

Jak cvičit jógu doma (i jinde)?

Za prvé – potřebujete vlastní jógamatku. Bez ní se neobejdete. Dá se cvičit třeba na koberci, ale s podložkou je to přeci jen bezpečnější a komfortnější. Nepodklouzává. Navíc si ji můžete vzít kamkoliv s sebou.

🔎 Podívejte se na naši recenzi jóga podložek. Poradíme, jak vybrat.

Za druhé – další pomůcky. Zejména u cvičení, kdy se déle setrvává v pozicích, je dobré mít po ruce např. jógový bloček, bolster, a na meditace zase polštářek.

Díky těmto vychytávkám se dostanete do pozice i bez dostatečné flexibility. Také samotná výdrž je pohodlnější.

V domácích podmínkách se to dá vyřešit obyčejným polštářkem, složenou dekou atd. Improvizujte a uvidíte. 😉

Za třetí – oblečení. Stačí něco, v čem se cítíte pohodlně.

Spousta žen volí legíny a tričko, ale pravdou je, že můžete cvičit klidně ve volnějších teplákách. Hlavně, ať vás nic neškrtí a nemusíte se ošívat. Pozor na příliš velké oblečení, mohlo by vám v některých pozicích překážet.

No a potom už stačí jenom začít! 😉👍 Mrkněte na 10 základních jóga cviků a pusťte se do toho.

Online kurzy vs YouTube

Na YouTube najdete spoustu kanálů, a ještě více videí, se kterými můžete jógu cvičit zdarma. Málo z nich je v češtině. A narážím hodně na to, že nenabízí ucelený systém. Často je to dost nahodilé. Jednou cvičí to, potom ono.

Začátečník si těžko vybere, co je pro něj dobré. Stačí omylem skočit na pokročilejší věci a hned vás to odradí. Nemluvě o tom, že do videa skáčou reklamy.

Online kurzy nabízí ucelený systém výuky, navíc v češtině. Ano, je to placené, ale obsah je důkladněji a pečlivěji zpracovaný. Za kvalitu se prostě platí. Navíc je to bez reklam.

Online kurzy vs studio

Prezenční jóga stojí peníze a není zrovna levná. Navíc do toho vstupují další faktory – lektor vám nemusí vyhovovat, lidi okolo vám vadí, dojíždění. Musíte cvičit, kdy je stanoveno atd.

Prostě nemáte svobodu.

Na druhou stranu, dobrý lektor zpozoruje, že děláte chyby a opraví vás. Někteří dokonce hodiny vylepšují četbou indických básní, mýtů, vysvětlují filozofii jógy atd. Pouští zajímavou relaxační hudbu. Lekce ve studiu dokážou být i hodně fajn a inspirativní.

V online prostoru tohle odpadá. Nemáte osobní kontakt. Ale zase nehrozí, že vás bude lektor a ostatní štvát. Můžete si cvičit, kdykoliv a kdekoliv chcete. Dát si pauzu. Nestydíte se, že vám třeba něco nejde. A cena bývá nižší.

Tu omáčku okolo si ale nejspíš budete muset obstarat sami. Pokud teda lektorka nepouští hudbu v pozadí nebo vám nedá přímo tipy na nějakou zajímavou četbu.

Jestli ale chcete prostě cvičit a nic dalšího neřešíte, je to pro vás ideální. Nakonec, o filozofii jógy si můžete najít spoustu informací na internetu sami. A zdarma. 😉

Závěr

Čím dál tím víc lidí začíná s jógou. Aby také ne. Působí jako balzám na duši, a navíc má blahodárné účinky na zdraví. Tak na co čekáte? Začněte jógu cvičit online doma. Kurz Jóga pro začátečníky vás naučí vše, co do začátků potřebujete. 👍

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky