Víš proč nehubneš?

Po absolvovaní kraťoučkého kvízu zjistíš 3 hlavní chyby, které brání tvému tělu zhubnout a jak je rychle vyřešit …

1/6 Pokoušela jsi se už v minulosti zhubnout?

Rychlý přehled

Jak vybrat běžecký pás: Recenze pro znalce i neznalce

Obsah článku

Vybíráte běžecký pás a nevíte, který je ten pravý?

Přečtěte si naši recenzi.

Seznámíme vás s parametry, které byste si měli ohlídat.

Porovnáme ho s dalšími fitness stroji.

A doporučíme hned 6 našlápnutých produktů.

Nejlepší běžecký pás – výběr od Milujeme Fitness

  1. Housefit SPIRO 20iRun – zlatý střed a naše volba pro začátečníky i náročnější zákazníky. 🏆
  2. SPIRO 90 iRun – stroj s ideálním poměrem ceny a kvality. 👌
  3. Life Fitness T3 GO – smart stroj pro náročné s bohatým tréninkovým plánem a aplikacemi. 😎
  4. InSPORTline Sprynkl – cenově dostupný magnetický běžecký pás bez motoru. 💸
  5. InSPORTline Tongu – 2v1: Multifunkční chodící pás s hrazdou a posilovací lavicí. 💪
  6. InSPORTline Excel Run – zajímavá alternativa – pás s madly pro simulaci severské chůze. 🥇
bezecky pas

Komu udělá běžecký pás radost?

Všem, kdo chtějí zhubnout. Běžecký pás je perfektní pro spalování tuků. Pokud trpíte vysokou nadváhou a problémy s klouby, vezměte to zlehka a příliš pohybový aparát nepřetěžujte.

Většina modelů má odpružený povrch, který tlumí nárazy. Takové jsou vhodné i pro starší osoby.

Pomůže se zlepšením kondičky začátečníkům, kteří se teprve dostávají do pravého zápřahu. Posílíte díky němu své zdraví, hlavně srdíčko. Není problém začít jen rychlejší chůzi.

Využijí ho rekreační sportovci na kondiční běhání a zpevnění svalstva. Většinou nabízí různé programy, které před vás postaví zajímavé výzvy.

Je nezbytný pro náročný běžecký trénink v domácím prostředí. Pokud to myslíte vážně a jste aktivní sportovec, který trénuje například na zkoušky nebo závod, kupte si odpovídající mašinu.

Běžecký pás je skvělý pro ženy v domácnosti,🙋‍♀️ které nemohou chodit do fitka. Díky němu zůstanete v kondici, i když musíte být doma s dětmi. Pustíte si k běhání oblíbený seriál a uvidíte, jak vám to půjde.

Radost udělá každému, kdo bydlí v rušném městě a miluje běhání. Vyběhnout mezi auta a hromady lidí není nic příjemného. Navíc si nemusíte dělat starosti s trasou, ani počasím.

Zdroj: Web insportlive.cz

Jaké jsou typy běhacích pásů?

Podle toho, kdo bude pás užívat, vyberte ten správný typ. Budete běhat celá rodina? Model musí vyhovovat i tomu nejnáročnějšímu z vás.

  • Motorový: Vhodný na rychlou chůzi i běhání.🏃‍♀️ Snadno si navolíte rychlost, případně náklon. Monitorujete na něm svůj výkon a spálené kalorie. Lze do jejich databáze uložit vlastní trénink nebo cvičit podle předem nastaveného programu. Popř. přidávat obtížnost manuálně ad hoc. Pořídíte si takového osobního trenéra. Nevýhodou může být vyšší hmotnost a nutnost být blízko z sítě.
  • Bezmotorový magnetický: Na běh se příliš nehodí, je určený na kondiční chůzi (odtud také název chodící pás). Nelze nastavit rychlost. Čím rychleji šlapete, tím rychleji se pás hýbe. Rozpohybujete ho vy sami. Dá se různě polohovat. Dobrý pro starší osoby a v rekonvalescenci. Cenově dostupný.😉
  • Bezmotorový: Stejně jako předchozí model, i na tomto rozpohybujete pás vlastní silou. Náklon má většinou maximálně tři polohy. Nehodí se na běhání. Patří mezi nejlevnější, ovšem nejsou moc kvalitní.

Na co si dát pozor při nákupu?

Skladnost. Trápí vás doma málo místa?🏠 Pořiďte si běžecký pás do bytu ve skládací variantě. Dívejte se také na rozměry. Bezmotorové sice nezaberou žádné místo, ale na běhání se nehodí.

Počítejte s tím, že běžecký pás je při používání slyšet. Pokud je to problém, hledejte modely s tichým chodem. Nebo si pořiďte protihlukovou podložku. Ideální do paneláku.

Za hlučností ovšem mohou být i špatné nebo opotřebované komponenty. Pokud se něco takového časem objeví, zavolejte technika.

Chcete trénovat opravu intenzivně? Budete potřebovat běžecký pás s vyšším výkonem. Ten najdete pod zkratkou HP (horse power). Doporučujeme hodnotu mezi 4 až 6 (čím vyšší, tím výkonnější).

Pro rekreační běh stačí HP 2 a 3, na chůzi 1.👌 Nezapomeňte. Výkon vždy přizpůsobte nejnáročnější osobě v domácnosti.

Na rychlý běh a intenzivní trénink chtějte dostatečně širokou běžeckou plochu. Pro průměrnou rychlost 8 až 10 km stačí šířka okolo 48 cm. Pro komfort při vyšším tempu chtějte raději nad 50 cm.

Nosnost by měla být vždy vyšší, než je vaše váha, a to minimálně o 20 %. Běžecký pás vám tak vydrží mnohem déle.

Své klouby ochráníte pomocí odpružení. To je k dostání ve třech typech:

  1. Komplexní: Nejdražší. Lze regulovat tvrdost plochy při došlapu. Vhodný pro častý trénink. Minimalizuje zátěž pohybového aparátu.
  2. Gumové bloky: O něco menší stupeň odpružení. Přesto dobrá ochrana.
  3. Gumové vložky: Nejjednodušší odpružení, které doporučujeme hlavně pro chodce.

Co se materiálu týče, preferujeme kov. Komponenty z plastu nemají takovou životnost. Pokud chcete běhat často, investujte.

❗Podívejte se na servis a nabídku pozáruční opravy. U stroje tohoto typu taková služba přijde vždycky vhod. Ideálně, pokud technik dorazí až k vám domů. Abyste pás nemuseli rozebírat.

Jak vybrat běžecký pás?

  1. Jaký model si mám koupit?

    Odpíchněte se od svých nároků. Pro profíky a náročné sportovce doporučujeme modely s vysokou výkonností a kvalitní konstrukcí. Pro příležitostné cvičení si vystačíte s méně náročným modelem. Na rychlou chůzi stačí bezmotorový typ.

  2. Kolik stojí běžecký pás?

    Levný běžecký pás (bezmotorový) se prodává od 3000 Kč. Ty s motorem koupíte již okolo 15 000 Kč, ovšem nároční sportovcům se vyplatí investovat i 30 000 a víc. Pokud je to pro vás příliš velká finanční zátěž najednou, kupte ho na splátky.   

  3. Vejde se mi do domácnosti?

    Pokud bojujete s místem, chtějte skládací typ. Máte malé děti a chcete běhat, když spí? Chtějte model s tichým chodem.

  4. Opravdu ho potřebuji?

    Díky běžeckému pásu budete mít perfektní přehled o svém tréninku a výsledcích. Navíc si poctivě zacvičíte, a ani nemusíte chodit z domu. 

  5. Co získám díky běhacímu pásu?

    Lepší postavu a sebevědomí. Dobrý pocit, i když je lockdown a vy musíte sedět doma. Zapracujete na kondičce a vyrýsujete svaly. Začněte na sobě makat už pozítří! Stačí objednat, e-shopy expedují do druhého dne.

Housefit SPIRO 20iRun

🏆 Zlatý střed a naše volba pro začátečníky i náročnější zákazníky.

SPIRO 20iRun je spolehlivý běžecký pás s kvalitní mechanikou, bytelnou konstrukcí a komfortním odpružením. Nosnost do 135 kg.

Díky výkonnému motoru o 4,5 HP na něm můžete běhat pravidelně i náročnější tréninky. Přístroj monitoruje vaši aktivitu a vše důležité uvádí na LCD displeji.

Nebaví vás jen tak běhat? Zapněte jeden ze 12 nadupaných programů. Lze spárovat s tabletem a telefonem. Tréninková aplikace iConcole je zdarma. Díky zabudovaným reproduktorům bude každý trénink stát za to.

Prodejce nabízí záruční i pozáruční servis u vás doma.

+ VÝHODY

  • Výkonný motor
  • Kvalitní stroj

– NEVÝHODY

  • Vyšší hmotnost
  • Nelze složit

SPIRO 90 iRun

👌 Stroj s ideálním poměrem ceny a kvality.

SPIRO 90 iRun je kvalitní běžecký pás, který uspokojí i náročné sportovce. Odpružení patří k těm nejlepším na trhu. Díky široké běžecké ploše a výkonu až 18 km/h se do toho můžete bez obav opřít. Ač je motor silný, není téměř slyšet.

Maximální hmotnost uživatele je 150 kg. Na velkém LCD displeji najdete všechny důležité informace. Tepovka se snímá z madel nebo bezdrátového hrudního pásu. Součástí je MP3 přehrávač a držáky na lahev i elektroniku.

Využijte některý ze 12 přednastavených programů a zamakejte na sobě. Lze propojit se smart zařízením a využít tréninkové aplikace zdarma. Připojte se ke Google Maps a vytvořte si vlastní trať, která bude simulovat i nerovnosti v terénu.

Prodejce nabízí záruční i pozáruční servis u vás doma.

+ VÝHODY

  • Výkonný motor s tichým chodem
  • Skvělé funkce a programy

– NEVÝHODY

  • Pro začátečníka možná až příliš programů, které plně nevyužije
  • Špatně se s ním manipuluje

Life Fitness T3 GO

😎 Smart stroj pro náročné s bohatým tréninkovým plánem a aplikacemi.

Life Fitness T3 GO je běžecký pás pro náročné se špičkovou výbavou a konektivitou. Nabízí spoustu přednastavených tréninků i možnost vytvářet vlastní.

Ve výbavě najdete Go Konzoli a hrudní pás pro co nejpřesnější monitoring a motivaci. Lze spárovat se zařízením s operačním systémem iOs a Androidem. Má vlastní aplikaci pro ještě lepší výkony. Díky FlexDeck systému perfektně tlumí nárazy a chrání vaše klouby.

Na stroji si každý cvičenec vytvoří vlastní profil. Běhací pás je komfortní, má elegantní design a praktické držáky na pití a tablet. Maximální nosnost je 159 kg. Maximální rychlost 20 km/h, výkon motoru HP 6, tedy špičkový.

+ VÝHODY

  • Aplikace a možnost propojit se smart zařízením
  • Široký výběr interaktivních programů

– NEVÝHODY

  • Vysoká hmotnost
  • Těžší manipulace

InSPORTline Sprynkl

BĚŽECKÝ PÁS INSPORTLINE SPRYNKL

💸 Cenově dostupný pás bez motoru pro nenáročné.

Sprynkl je bezmotorový chodící pás s magnetickou zátěží. Využijete ho na rychlou chůzi a simulaci chůze do kopce. Díky 8 polohám si můžete aktivitu pěkně ztížit.

Výhodou je nejen nízká cena, ale také transportní kolečka a sklápěcí mechanismus. Má tichý chod. Ideální běžecký pás do bytu. Nečekejte ale žádné pokročilé funkce.

Monitor vám zobrazí všechny důležité údaje včetně kalorií, pulsu, času a rychlosti. Bohužel nemá žádné odpružení, což ale během chůze není takový problém.

+ VÝHODY

  • Výhodná cena
  • Vhodný do bytu

– NEVÝHODY

  • Nehodí se na běh
  • Bez programů

InSPORTline Tongu

CHODICÍ PÁS S HRAZDOU INSPORTLINE TONGU

💪 2v1: Multifunkční chodící pás s hrazdou a posilovací lavicí.

Hledáte zařízení, které kombinuje více fitness pomůcek najednou? InSPORTline Tongu šetří místo i peníze.

Kombinuje hrazdu, posilovací lavici a chodící pás. Posílíte tak na něm kompletně celé tělo, a ještě si dopřejete dávku kardia. Maximální nosnost je 130 kg.

Běžecká plocha je bezmotorová, a proto doporučujeme výhradně na kondiční chůzi. Na přístroji nenajdete žádný displej. Výkon si proto budete muset monitorovat sami, například pomocí fitness hodinek.

Prodejce navíc servis u zákazníka.

+ VÝHODY

  • Super řešení do malých prostorů
  • Zajímavá cena

– NEVÝHODY

  • Nehodí se na běhání
  • Nemonitoruje výkon

InSPORTline Excel Run

MAGNETICKÝ BĚŽECKÝ PÁS INSPORTLINE EXCEL RUN

🥇 Zajímavá alternativa – pás s madly pro simulaci severské chůze.

InSPORTline Excel Run je skvělým parťákem na hubnutí a kondiční chůzi. Pokud jste starší osoba, po úraze nebo máte horší kondici, severská chůze je přesně to, co vás dostane do formy.

Severskou chůzi se spálí více kalorií než při normálním chození. Navíc při ní nepřetěžujete klouby. Pás je bezmotorový. Na madlech se dá nastavit zátěž samostatně. Sklon lze nastavit ve dvou úrovních.

Kromě severské chůze je možné chodit i normálně bez madel, popř. simulovat kroky do kopce.  Brzdný systém je magnetický. Stroj není hlučný a unese cvičence o váze 100 kg. Váží 30 kg, a tak se s ním dá snadno manipulovat.

+ VÝHODY

  • Vhodný pro starší a osoby, které nemohou naplno běhat
  • Pohodový způsob, jak trénovat kondici a zhubnout

– NEVÝHODY

  • Nevhodný na běhání
  • Hodila by se kolečka

Příklady tréninků na běžeckém pásu

✔ Tento jednoduchý trénink zařaďte 3× až 5× týdně.

  1. Nejprve se rozcvičte a protáhněte.
  2. Začněte nižší zátěží cca 5 minut, po zahřátí přidávejte.
  3. Pro spalování tuků buďte alespoň 20 až 40 minut v pohybu při 60 až 90 % maximální tepové frekvence. Celkově neběhejte déle než 60 minut.
  4. V závěru snižte zátěž, vydýchejte se.

Zdroj: Web Insportline.cz

Kromě klasického kardia si na páse zaběhnete i vysoce efektivní HIIT trénink. Vyzkoušejte workout podle fitness influencerky Jo. Během dvaceti minut spálíte až 1000 kalorií střídáním odpočinku a sprintu.😎

Běžecký pás vs eliptický trenažér

Oba stroje jsou skvělé na redukci hmotnosti, kondici a vytrvalost. Co se pálení kalorií týče, tak mají velmi podobné výsledky. Běžecký pás ovšem nabízí větší kontrolu nad pohybem.

Eliptický trenažér je zpravidla o něco šetrnější ke kloubům.🙌 Závisí na systému odpružení, které váš pás má. Při vysokém odporu na orbitreku můžete provádět i silové cviky.

Na pásu zapojujete hlavně spodní polovinu těla, v menší míře i horní. Na eliptickém trenažéru díky odporu madel zapojíte ruce a ramena ve větší míře. Ovšem pokud si na běhání na páse vezmete lehčí jednoruční činky, hned ucítíte ten rozdíl.  

Přečtěte si naši recenzi o eliptických trenažérech. Dozvíte se v ní vše, co vás zajímá.

Běžecký pás vs rotoped

Typy jak vybrat nejlepší rotoped.

Oba stroje jsou vhodné na pálení tuků i kondiční cvičení. Co se množství spálených kalorií týče, záleží na typu cvičení, ale je to velmi podobné.

Na rotopedu je zátěž kloubů minimální.👍 Stejně jako běžecký pás bez motoru se hodí pro lidi v rekonvalescenci a na nenáročné kardio.

Stejně jako na páse zapojujete hlavně spodní polovinu těla, zčásti také bicepsy, tricepsy a břicho. Při pohybu však vždy sedíte, což nemusí být při delším tréninku pohodlné.

Další přehledy a srovnání fitness vybavení

Jak vybrat nejlepší zátěžovou vestu.
Přehled a rady jak vybrat veslovací trenažér.
Jan vybrat kvalitní, sportovní švihadlo.

Závěr

Běžecký pás ve vaší domácí posilovně nesmí chybět. Hodí se jak pro rekreační sportovce, tak profíky. Dokonce i maminky a seniory. Pořiďte si volbu naší redakce Housefit SPIRO 20iRun a opřete se do toho.

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Nejlepší proteiny na hubnutí: Recenze a jak vybrat

Už vás štve současná konfekční velikost? Chcete zpět váhu před dětmi nebo před pandemií? Začněte hubnout s proteinovými produkty. Pomohou dosáhnout stanovených cílů a podrží vás v procesu! Zjistěte, jak vybrat nejlepší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky