Rychlý přehled

Veslovací trenažér: Recenze a průvodce výběrem

Obsah článku

Veslovací trenažér je skvělý parťák na domácí cvičení.

Zhubněte. Vyrýsujte postavu. Posilte zdraví. Dostaňte se do formy!

Jaký stroj je pro vás ten pravý a na co si dát při nákupu pozor?

Vše se dozvíte v naší recenzi.

Nejlepší veslovací trenažér – výběr od Milujeme Fitness😍

nejlepší veslovací trenažér

Pro koho je veslovací trenažér vhodný?

Pokud bojujete s přebytečnými kily, našli jste tu správnou pomůcku. Veslovací trenažér a hubnutí jde totiž skvěle dohromady.👌 Pomůže i s vyrýsováním. Stačí zvolit menší zátěž a delší dobu cvičení. Uvidíte, jak budou spálené kalorie přibývat.

Veslovací trenažér pomůže i s budováním svalové hmoty.🏋️‍♀️ Primárně je však určený právě na aerobní cvičení.

Díky tomuto přístroji se zdaleka nezaměříte jen na záda. Co veslovací trenažér posiluje? Rovnoměrně celé tělo. Do pohybu totiž zapojíte nejen ramena a záda. Ale i nohy a břicho společně se středem těla. Na kondiční cvičení je tak naprosto ideální i pro úplného začátečníka.

Zároveň má pozitivní vliv na krevní oběh a srdce. Zvyšuje kapacitu plic. A ještě jedno velké plus. Je šetrný ke kloubům. Chcete udělat něco pro své zdraví? Teď už víte jak.

Bez veslovacího trenažéru se neobejdete, pokud se naplno věnujete veslování nebo kanoistice.🚣‍♀️ Ne vždy je pro trénink venku vhodné počasí. Tím spíš, když je zima.  Díky trenažéru tak budete mít jistotu, že nevypadnete ze cviku.

Závěrem bychom veslovací trenažér doporučili osobám se sedavým zaměstnáním. Díky trenažéru předejdete problémům se zády. Dostatečně je s ním posílíte a získáte oporu pro správné sezení a postoj.

Dobrý je ale i pro všechny ostatní, koho trápí bolesti zad. Veslovací trenažér posílí ochablé břišní a zádové svalstvo, které většinou za bolestí stojí.

Základní rozdíly v různých typech veslovacích trenažerů

Veslovací trenažery se dělí podle brzdného systému, který se stará o odpor během cvičení.

 • Vzduchový brzdný systém: O brzdný systém se stará přívod vzduchu. Tento typ patří mezi levnější. Pohyb bohužel není dokonale plynulý. Čas od času se sekne. A při cvičení dělá hluk.
 • Hydraulický brzdný systém: Hodí se do menších prostorů, jelikož nebývá tak velký. Není drahý a má tichý chod.👍 Bohužel nemá takovou životnost (tlumiče se opotřebovávají). Pojezd je kratší a programy nebývají tak bohaté.
 • Magnetický brzdný systém: Nejoblíbenější typ na trhu. Většinou mají ve výbavě hodně programů a více stupňů zátěže. Díky dlouhému pojezdu a kvalitní konstrukci se budete při cvičení cítit stabilně a pohodlně. Počítejte však s tím, že je prostorově náročnější. Zároveň patří do dražší cenové kategorie.
 • Vodní brzdný systém: V ČR zatím není tak rozšířený. O zátěž se stará skutečná voda, která vlivem pohybu lopatek přístroje bublá. Pohyb je asi nejvíce podobný skutečnému veslování. Proto ho kupují hlavně profesionální veslaři. Spolehlivá konstrukce a stabilita z něj dělá skvělý stroj na trénink uvnitř. Pozor – o vodu se musíte starat a pravidelně ji měnit. Jinak se zkazí a namnoží se v ní řasy.

Na co si dát pozor během nákupu?

Nosnost. Vybírejte podle své váhy. Pokud na přístroji chcete cvičit celá rodina, pak vybírejte s ohledem na nejtěžšího člena.

Nenechte se oklamat výrobcem. Někteří uvádějí vyšší nosnost, než veslovací trenažér ve skutečnosti má. Pokud je materiál na první pohled chatrný, nemůže mít nosnost 120 kg. Prověřte si materiál a robustnost konstrukce. Porovnejte ho s dražším strojem se stejnou nosností.

Máte velkou nohu? Zkontrolujte si, že nášlapy sedí. U jednoduchých jednodílných nášlapů na levných modelech nelze nastavit velikost. Tak abyste se nedivili.

Pojezd s plastovými kolečky. Najdete ho ve výbavě levných veslovacích trenažérů. Velmi rychle se opotřebují. A také způsobují velký hluk.

Vaše výška. Máte nad 180 cm? Pozor na délku pojezdu. Pokud by byl příliš krátký, neměli byste při pohybu dostatečný záběr. A také by se vám na přístroj pořádně nevešly nohy.

Sedadlo by mělo být komfortní. Nesmí vás tlačit a neměli byste z něj sklouzávat.

Rozměry a skladovatelnost. Veslovací trenažér není žádný drobeček. Jen na délku má i přes 2 m. Některé modely potřebují prostor navíc pro boční vesla. Proto je dobré, když se dá přístroj složit a uklidit. Kolečka jsou velkým plusem.

❗Některé lehčí modely mají tendenci po pořádném záběru ujíždět po podlaze. To lze vyřešit vhodnou podložkou.

Hlučnost. Veslovací trenažéry patří mezi hlučnější stroje, hlavně ty se vzduchovým brzdným systémem. Pokud je to pro vás problém, zvolte jiný typ.

Řemínky do šlapek. U některých modelů nejsou vyřešené zrovna ideálně a noha má tendenci vyklouzávat.

❗Nabízí prodejce servis u vás doma? Veslovací trenažér je velký a těžký. Určitě si nechcete lámat hlavu se skládáním a transportem.  

Jak vybrat vhodný produkt

 1. Jaký veslovací trenažér vybrat?

  Vybírejte podle toho, jak často budete cvičit. Zda jste profi, nebo rekreační sportovec. Vyšší nároky znamenají vyšší cenovou kategorii. Vyplatí se nejprve stroj půjčit v půjčovně a vyzkoušet si, zda vám vůbec bude vyhovovat.

 2. Kolik stojí veslovací trenažér?

  Spolehlivý stroj koupíte okolo 15 000 Kč, nečekejte však žádné zázraky. Levnější se hodí jen na občasné nenáročné cvičení. Pokud chcete bohatou programovou nabídku a vyšší kvalitu, investujte.

 3. Vejde se mi do bytu?

  Veslovací trenažér není zrovna malý stroj. Naštěstí se většina modelů dá složit a díky kolečkům odvézt stranou.

 4. Vyplatí se kupovat nový?

  Veslovací trenažér lze pořídit v bazaru. Zánovní model ovšem může brzy potřebovat servis. Komponenty se u levnějších modelů časem opotřebují. Někdy dokonce odejdou úplně. Proto je lepší investovat do nového.

 5. Co získám díky veslovacímu trenažéru?

  Silné srdce a plíce. Kondici. Lepší postavu a konstantně lepší náladu. Je to vážně šikovný stroj, na kterém se perfektně vyřádíte.

InSportline River

🥇 Zlatý střed a naše volba – veslovací trenažér inSportline

Veslovací trenažér InSportline River pro vás má připravený bohatý tréninkový program s 25 programy a 16 úrovněmi zátěže. Počítač si s vámi rád dá například virtuální závod, nebo vám bude regulovat zátěž podle tepové frekvence. Nestačí? Vytvořte si a uložte 5 programů vlastních.

Stroj je pohodlný. Umožňuje nastavit délku opěrku nohy a polohu paty. Ergonomické sedátko z PU materiálu je velké plus. Polohovat lze i displej počítače, který ukazuje všechny důležité údaje o výkonu.

Součástí balení je hrudní pás, který je nezbytný pro některé programy. Robustní konstrukce je zárukou kvality. Naštěstí se dá snadno složit a po tréninku uklidit.

+ VÝHODY

 • Vysoká kvalita za super cenu
 • Pohodlí

– NEVÝHODY

 • Začátečník všechny programy ani nevyužije

Veslovací trenažer inSPORTline Rivu

veslovaci trenazer insportline rivu

🚣‍♀️ Profesionální veslo se špičkovou programovou výbavou. Vhodné i pro lidi s vyšší postavou.

Recenze uživatelů

Trenažer inSPORTline Rivurobustní konstrukci, která snese zatížení až 150 kg a plnohodnotně nahradí i profesionální mašiny z vaší posilovny.

Je to skvělý stroji pro lidi s vyšší postavou. Díky dlouhému pojezdu na trenažeru lze pohodlně trénovat osoby až do výšky 2 metrů a efektivně zapojit obě poloviny těla.

Určitě oceníte až 16 úrovní zátěže a 12 přednastavených programů s různými zátěžovými profily. K dispozici je také HRC program a virtuální závod s počítačem.

Trenažer disponuje jednoduchým skládacím mechanismem, což usnadňuje jeho umístění do prostoru, kde nemáte mnoho místa. Po složení se délka stroje zkrátí na polovinu (cca 127 cm) a díky transportním kolečkům jej lze snadno přesunout.

veslovaci trenazer insportline rivu skladani

Trenažer nabízí široký výběr programů, včetně možnosti vytvoření a uložení až 4 vlastních programů. K dispozici je také hrudní pás pro práci s HRC programem a funkce měření míry zotavení (Recovery).

Technické parametry

hmotnost40 kg
maximální nostnost150 kg
celkové rozměry strojedélka: 245 cm, šířka 57 cm, výška 112 cm
hrudní pás součástí baleníano
délka pojezdu99 cm
HRC programano
Technické parametry veslovacího trenažeru inSPORTline Rivu. Všechny parametry zde >

Video

Zdroj: insportline.cz/veslovaci-trenazer-insportline-rivu

Zkušenosti uživatelů Insportline.cz s veslovacím trenažérem inSPORTline Rivu

veslovaci trenazer insportline rivu recenze zkusenosti
Zdroj: insportline.cz/veslovaci-trenazer-insportline-rivu/recenze

+ VÝHODY

 • Robusní konstrukce
 • Profesionální konstrukce
 • I pro lidi s vyšší postavou
 • Rozumná cena

– NEVÝHODY

 • Nic jsme nenašli

Co to je HRC program: HRC program (Heart Rate Control) je tréninkový režim, který sleduje a udržuje určitou cílovou tepovou frekvenci během tvého cvičení. To znamená, že pokud si stanovíš určitý tepový cíl (například pro kardiovaskulární trénink), trenažer automaticky upravuje náročnost cvičení tak, aby tvá srdeční frekvence zůstávala v této cílové zóně. Tím ti pomáhá dosáhnout požadovaných tréninkových výsledků spojených s tepem.

Finnlo Maximum Cross Rower CR2.5

😎 Veslovací trenažér pro náročné.

Chcete nejvyšší kvalitu? Našli jsme pro vás stroj, který uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Pokud jste profi sportovec, nebo to myslíte opravdu vážně, investujte do Finnlo Maximum Cros Rower CR 2.5.

Tento trenažér totiž zvládne jak kondiční veslování, tak silový trénink. Chod je tichý a plynulý. Odpor je vytvářený v obou směrech, co zvyšuje komplexnost zatížení svalstva a vylepší vaše výsledky.

Mechanika a komponenty stroje jsou z té nejvyšší kvality. Vydrží dlouho i při častém cvičení. To vše je korunováno moderní elektronikou a vychytaným počítačem. Lze spárovat s chytrým telefonem.

+ VÝHODY

 • Aplikace na cvičení
 • Tep se měří pomocí bezdrátového hrudního pásu

– NEVÝHODY

 • Vysoká hmotnost

Concept2 E PM5

👌Pro bezpečné a pohodlné cvičení v každém věku.

Pokud hledáte veslovací trenažér na hubnutí, posilování či kondiční cvičení, vyzkoušejte Concept2 E PM5. Lze ho zapojit i do kruhového tréninku. Díky vícero programům pro vás bude mít vždy něco zajímavého.

Tento stroj má ergonomicky tvarované sedlo, které je pohodlné i při dlouhotrvajícím cvičení. Díky uzamykatelnému systému a praktickými nášlapům na nohy můžete rychle nasedat i vysedat. To se hodí zejména při kruháči.

Všechny důležité informace o tréninku najdete na podsvíceném LCD displeji. Líbí se nám zejména robustní konstrukce a kvalita komponentů. S tímto strojem máte jistotu bezpečného a pohodlného cvičení.

+ VÝHODY

 • Pohodlí
 • Nosnost 160 kg

– NEVÝHODY

 • Vysoká hmotnost

Magnetický veslařský trenažér HMS ZM5005

Magnetický veslařský trenažér HMS ZM5005

💪 Super skladný trenažér pro každodenní cvičení.

Magnetický veslařský trenažér HMS ZM5005 nabízí celkem 6 úrovní zátěže, takže si s ním zacvičí celá rodina.

Součástí trenažéru je multifunkční displej, který zobrazuje čas tréninku, překonanou vzdálenost a počet přítahů. Dále budete moci sledovat počet přítahů za minutu, čas na 500 metrů a aktuální zátěž.

Neobvyklá konstrukce zajišťuje 100% stabilitu a umožňuje snadné vertikální uložení do skříně. Jedná se tak o ideální volbu do menšího bytu.

+ VÝHODY

 • Schováte ho kamkoliv (vertikálně)
 • Nosnost 150 kg

– NEVÝHODY

 • Hmotnost 27 kg

Jak cvičit na veslovacím trenažéru

Ze začátku si nenastavujte příliš vysokou zátěž. Pracujte hlavně na technice. Zabírat totiž musí celé tělo, nikoliv jenom ruce. Podívejte se, jak na to👀:

Pro hubnutí na veslovacím trenažéru cvičte déle než 30 minut při 65 až 75 % maximální tepové frekvence 3krát až 5krát týdně. Nezapomeňte se v závěru protáhnout, například jóga cviky.

Veslovací trenažér vs orbitrek

Také orbitrek pomůže s hubnutím a vytvarováním postavy. Některé modely se dokonce dají využít i na silový trénink.

Má podobný vliv na srdce a plíce. Pomůže posílit zdraví a vylepšit kondici.

Oproti veslovacímu trenažéru je o něco méně náročnější na techniku i na pohyb. Nevyžaduje takový záběr na břicho, a tak na něm mohou cvičit třeba i čerstvé maminky a osoby v rekonvalescenci.

Oba přístroje vám pomohou posílit záda a zlepšit postoj. Ikdyž veslovací trenažér je v tomto ohledu lepší.😉

Ani jeden nezatěžuje klouby.

Zaujal vás orbitrek neboli eliptický trenažér? Více se o něm dozvíte v naší recenzi orbitreků.

Veslovací trenažér vs rotoped

Rotoped funguje na úplně jiném principu. Je zaměřený hlavně na nohy a hýždě. Veslovací trenažér nabízí komplexnější pohyb a posílení celého těla. Nejlepší je však na záda.

Technika na rotopedu je samozřejmě jednodušší, stejně jako samotný pohyb. Díky tomu je vhodný při rekonvalescenci po úrazu nebo při kloubních potížích.🙌

Oba přístroje vám pomohou s kondicí a hubnutím. Jsou skvělé na zdravé plíce a silné srdce.❤

Přemýšlíte nad rotopedem? Pak nesmíte minout přehlede a recenzi nejlepších rotopedů.

Další přehledy a srovnání fitness vybavení

Jak vybrat nejlepší TRX systém.
Přehled a doporučení na zátěžový vesty.
Jak si vybrat nejlepší kettlebell

Závěr

Je čas se sebou něco dělat! Pořiďte si volbu naší redakce InSportline River a začněte co nejdřív. S veslovacím trenažérem zapojíte téměř celé tělo. Který jiný stroj vám tohle nabídne? A navíc prospějete svému zdraví.😎 Silnější argumenty nenajdete.

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Funkční trénink

Bolí vás záda, kolena, kotníky nebo třeba kyčle? Jste zkrácení a chcete zlepšit mobilitu těla? Trpíte svalovou dysbalancí? Potřebujete zlepšit výskok, rychleji běhat či mít pořádnou výbušnou sílu? Zaměřte se

Nejlepší krabičkové diety. Vybere si každý!

Chcete zhubnout a váhu si udržet, ale vždycky ztroskotáte na jídelníčku? Rádi jíte zdravě a dobře, ale nemáte čas trávit dopoledne v kuchyni? Krabičková dieta je přesně to, co hledáte. V recenzi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky