Veslovací trenažér je skvělý parťák na domácí cvičení.
Zhubněte. Vyrýsujte postavu. Posilte zdraví. Dostaňte se do formy!
Jaký stroj je pro vás ten pravý a na co si dát při nákupu pozor?
Vše se dozvíte v naší recenzi.
Nejlepší veslovací trenažér – výběr od Milujeme Fitness😍
- InSportline River – zlatý střed a naše volba – veslovací trenažér inSportline 🥇
- Master V-420 – levný veslovací trenažér pro nenáročné tréninky 💸
- Nordictrack RX800 – veslovací trenažér se skvělým poměrem ceny a kvality 🏆
- Finnlo Maximum Cross Rower CR2.5 – veslovací trenažér pro náročné😎
- Concept2 E PM5 – pro bezpečné a pohodlné cvičení v každém věku👌

Pro koho je veslovací trenažér vhodný?
Pokud bojujete s přebytečnými kily, našli jste tu správnou pomůcku. Veslovací trenažér a hubnutí jde totiž skvěle dohromady.👌 Pomůže i s vyrýsováním. Stačí zvolit menší zátěž a delší dobu cvičení. Uvidíte, jak budou spálené kalorie přibývat.
Veslovací trenažér pomůže i s budováním svalové hmoty.🏋️♀️ Primárně je však určený právě na aerobní cvičení.
Díky tomuto přístroji se zdaleka nezaměříte jen na záda. Co veslovací trenažér posiluje? Rovnoměrně celé tělo. Do pohybu totiž zapojíte nejen ramena a záda. Ale i nohy a břicho společně se středem těla. Na kondiční cvičení je tak naprosto ideální i pro úplného začátečníka.
Zároveň má pozitivní vliv na krevní oběh a srdce. Zvyšuje kapacitu plic. A ještě jedno velké plus. Je šetrný ke kloubům. Chcete udělat něco pro své zdraví? Teď už víte jak.
Bez veslovacího trenažéru se neobejdete, pokud se naplno věnujete veslování nebo kanoistice.🚣♀️ Ne vždy je pro trénink venku vhodné počasí. Tím spíš, když je zima. Díky trenažéru tak budete mít jistotu, že nevypadnete ze cviku.
Závěrem bychom veslovací trenažér doporučili osobám se sedavým zaměstnáním. Díky trenažéru předejdete problémům se zády. Dostatečně je s ním posílíte a získáte oporu pro správné sezení a postoj.
Dobrý je ale i pro všechny ostatní, koho trápí bolesti zad. Veslovací trenažér posílí ochablé břišní a zádové svalstvo, které většinou za bolestí stojí.
Základní rozdíly v různých typech veslovacích trenažerů
Veslovací trenažery se dělí podle brzdného systému, který se stará o odpor během cvičení.
- Vzduchový brzdný systém: O brzdný systém se stará přívod vzduchu. Tento typ patří mezi levnější. Pohyb bohužel není dokonale plynulý. Čas od času se sekne. A při cvičení dělá hluk.
- Hydraulický brzdný systém: Hodí se do menších prostorů, jelikož nebývá tak velký. Není drahý a má tichý chod.👍 Bohužel nemá takovou životnost (tlumiče se opotřebovávají). Pojezd je kratší a programy nebývají tak bohaté.
- Magnetický brzdný systém: Nejoblíbenější typ na trhu. Většinou mají ve výbavě hodně programů a více stupňů zátěže. Díky dlouhému pojezdu a kvalitní konstrukci se budete při cvičení cítit stabilně a pohodlně. Počítejte však s tím, že je prostorově náročnější. Zároveň patří do dražší cenové kategorie.
- Vodní brzdný systém: V ČR zatím není tak rozšířený. O zátěž se stará skutečná voda, která vlivem pohybu lopatek přístroje bublá. Pohyb je asi nejvíce podobný skutečnému veslování. Proto ho kupují hlavně profesionální veslaři. Spolehlivá konstrukce a stabilita z něj dělá skvělý stroj na trénink uvnitř. Pozor – o vodu se musíte starat a pravidelně ji měnit. Jinak se zkazí a namnoží se v ní řasy.
Na co si dát pozor během nákupu?
❗Nosnost. Vybírejte podle své váhy. Pokud na přístroji chcete cvičit celá rodina, pak vybírejte s ohledem na nejtěžšího člena.
❗Nenechte se oklamat výrobcem. Někteří uvádějí vyšší nosnost, než veslovací trenažér ve skutečnosti má. Pokud je materiál na první pohled chatrný, nemůže mít nosnost 120 kg. Prověřte si materiál a robustnost konstrukce. Porovnejte ho s dražším strojem se stejnou nosností.
❗Máte velkou nohu? Zkontrolujte si, že nášlapy sedí. U jednoduchých jednodílných nášlapů na levných modelech nelze nastavit velikost. Tak abyste se nedivili.
❗Pojezd s plastovými kolečky. Najdete ho ve výbavě levných veslovacích trenažérů. Velmi rychle se opotřebují. A také způsobují velký hluk.
❗Vaše výška. Máte nad 180 cm? Pozor na délku pojezdu. Pokud by byl příliš krátký, neměli byste při pohybu dostatečný záběr. A také by se vám na přístroj pořádně nevešly nohy.
❗Sedadlo by mělo být komfortní. Nesmí vás tlačit a neměli byste z něj sklouzávat.
❗Rozměry a skladovatelnost. Veslovací trenažér není žádný drobeček. Jen na délku má i přes 2 m. Některé modely potřebují prostor navíc pro boční vesla. Proto je dobré, když se dá přístroj složit a uklidit. Kolečka jsou velkým plusem.
❗Některé lehčí modely mají tendenci po pořádném záběru ujíždět po podlaze. To lze vyřešit vhodnou podložkou.
❗Hlučnost. Veslovací trenažéry patří mezi hlučnější stroje, hlavně ty se vzduchovým brzdným systémem. Pokud je to pro vás problém, zvolte jiný typ.
❗Řemínky do šlapek. U některých modelů nejsou vyřešené zrovna ideálně a noha má tendenci vyklouzávat.
❗Nabízí prodejce servis u vás doma? Veslovací trenažér je velký a těžký. Určitě si nechcete lámat hlavu se skládáním a transportem.
Jak vybrat vhodný produkt
-
Jaký veslovací trenažér vybrat?
Vybírejte podle toho, jak často budete cvičit. Zda jste profi, nebo rekreační sportovec. Vyšší nároky znamenají vyšší cenovou kategorii. Vyplatí se nejprve stroj půjčit v půjčovně a vyzkoušet si, zda vám vůbec bude vyhovovat.
-
Kolik stojí veslovací trenažér?
Spolehlivý stroj koupíte okolo 15 000 Kč, nečekejte však žádné zázraky. Levnější se hodí jen na občasné nenáročné cvičení. Pokud chcete bohatou programovou nabídku a vyšší kvalitu, investujte.
-
Vejde se mi do bytu?
Veslovací trenažér není zrovna malý stroj. Naštěstí se většina modelů dá složit a díky kolečkům odvézt stranou.
-
Vyplatí se kupovat nový?
Veslovací trenažér lze pořídit v bazaru. Zánovní model ovšem může brzy potřebovat servis. Komponenty se u levnějších modelů časem opotřebují. Někdy dokonce odejdou úplně. Proto je lepší investovat do nového.
-
Co získám díky veslovacímu trenažéru?
Silné srdce a plíce. Kondici. Lepší postavu a konstantně lepší náladu. Je to vážně šikovný stroj, na kterém se perfektně vyřádíte.
InSportline River
🥇 Zlatý střed a naše volba – veslovací trenažér inSportline
Veslovací trenažér InSportline River pro vás má připravený bohatý tréninkový program s 25 programy a 16 úrovněmi zátěže. Počítač si s vámi rád dá například virtuální závod, nebo vám bude regulovat zátěž podle tepové frekvence. Nestačí? Vytvořte si a uložte 5 programů vlastních.
Stroj je pohodlný. Umožňuje nastavit délku opěrku nohy a polohu paty. Ergonomické sedátko z PU materiálu je velké plus. Polohovat lze i displej počítače, který ukazuje všechny důležité údaje o výkonu.
Součástí balení je hrudní pás, který je nezbytný pro některé programy. Robustní konstrukce je zárukou kvality. Naštěstí se dá snadno složit a po tréninku uklidit.
+ VÝHODY
- Vysoká kvalita za super cenu
- Pohodlí
– NEVÝHODY
- Začátečník všechny programy ani nevyužije
Master V-420
💸 Levný veslovací trenažér pro nenáročné tréninky.
Master V-420 potěší každého, kdo hledá levný stroj na příležitostné tréninky. Pokud nemáte vysoké nároky a chcete cvičit hlavně pro radost a zdraví, bez problémů vám vystačí.
Díky nízké hmotnosti se s ním snadno manipuluje, ovšem nemá skládací konstrukci. Naštěstí není bůhvíjak rozměrný. A tak určitě najdete stěnu, ke které ho po tréninku přišoupnete.
Ač má v parametrech uvedenou nosnost 100 kg, konstrukce váží kg pouze 19. Těžší osoby by si proto raději měli vybrat robustnější model z našeho výběru.
+ VÝHODY
- Nízká cena
- 8 stupňů zátěže
– NEVÝHODY
- Není vhodný pro těžké osoby
- Nehodí se na náročný trénink
Nordictrack RX800
🏆 Veslovací trenažér se skvělým poměrem ceny a kvality.
Pokud si trochu připlatíte, získáte robustnější stroj, který využijete i na náročnější aktivity. Nordictrack RX800 nabízí skvělý poměr ceny a kvality.
Za slušnou cenu dostanete spolehlivý trenažér s dobrými komponenty a tichým chodem. Při cvičení lze dokonce díky reproduktorům poslouchat hudbu. Nabízí 20 programů pro trénink kondice a hubnutí.
Počítač má nejen dostatečně velký displej, ale i držák na tablet. Po cvičení stroj jednoduše sklopíte a na kolečkách odvezete pryč. Nosnost 130 kg.
+ VÝHODY
- 20 programů
- Kvalitní komponenty
– NEVÝHODY
- Bez programu HRC
- Ani s pásem neumí měřit tep
Finnlo Maximum Cross Rower CR2.5
😎 Veslovací trenažér pro náročné.
Chcete nejvyšší kvalitu? Našli jsme pro vás stroj, který uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Pokud jste profi sportovec, nebo to myslíte opravdu vážně, investujte do Finnlo Maximum Cros Rower CR 2.5.
Tento trenažér totiž zvládne jak kondiční veslování, tak silový trénink. Chod je tichý a plynulý. Odpor je vytvářený v obou směrech, co zvyšuje komplexnost zatížení svalstva a vylepší vaše výsledky.
Mechanika a komponenty stroje jsou z té nejvyšší kvality. Vydrží dlouho i při častém cvičení. To vše je korunováno moderní elektronikou a vychytaným počítačem. Lze spárovat s chytrým telefonem.
+ VÝHODY
- Aplikace na cvičení
- Tep se měří pomocí bezdrátového hrudního pásu
– NEVÝHODY
- Vysoká hmotnost
Concept2 E PM5
👌Pro bezpečné a pohodlné cvičení v každém věku.
Pokud hledáte veslovací trenažér na hubnutí, posilování či kondiční cvičení, vyzkoušejte Concept2 E PM5. Lze ho zapojit i do kruhového tréninku. Díky vícero programům pro vás bude mít vždy něco zajímavého.
Tento stroj má ergonomicky tvarované sedlo, které je pohodlné i při dlouhotrvajícím cvičení. Díky uzamykatelnému systému a praktickými nášlapům na nohy můžete rychle nasedat i vysedat. To se hodí zejména při kruháči.
Všechny důležité informace o tréninku najdete na podsvíceném LCD displeji. Líbí se nám zejména robustní konstrukce a kvalita komponentů. S tímto strojem máte jistotu bezpečného a pohodlného cvičení.
+ VÝHODY
- Pohodlí
- Nosnost 160 kg
– NEVÝHODY
- Vysoká hmotnost
Jak cvičit na veslovacím trenažéru
Ze začátku si nenastavujte příliš vysokou zátěž. Pracujte hlavně na technice. Zabírat totiž musí celé tělo, nikoliv jenom ruce. Podívejte se, jak na to👀:
Pro hubnutí na veslovacím trenažéru cvičte déle než 30 minut při 65 až 75 % maximální tepové frekvence 3krát až 5krát týdně. Nezapomeňte se v závěru protáhnout, například jóga cviky.
Veslovací trenažér vs orbitrek
Také orbitrek pomůže s hubnutím a vytvarováním postavy. Některé modely se dokonce dají využít i na silový trénink.
Má podobný vliv na srdce a plíce. Pomůže posílit zdraví a vylepšit kondici.
Oproti veslovacímu trenažéru je o něco méně náročnější na techniku i na pohyb. Nevyžaduje takový záběr na břicho, a tak na něm mohou cvičit třeba i čerstvé maminky a osoby v rekonvalescenci.
Oba přístroje vám pomohou posílit záda a zlepšit postoj. Ikdyž veslovací trenažér je v tomto ohledu lepší.😉
Ani jeden nezatěžuje klouby.
Zaujal vás orbitrek neboli eliptický trenažér? Více se o něm dozvíte v naší recenzi orbitreků.
Veslovací trenažér vs rotoped
Rotoped funguje na úplně jiném principu. Je zaměřený hlavně na nohy a hýždě. Veslovací trenažér nabízí komplexnější pohyb a posílení celého těla. Nejlepší je však na záda.
Technika na rotopedu je samozřejmě jednodušší, stejně jako samotný pohyb. Díky tomu je vhodný při rekonvalescenci po úrazu nebo při kloubních potížích.🙌
Oba přístroje vám pomohou s kondicí a hubnutím. Jsou skvělé na zdravé plíce a silné srdce.❤
Přemýšlíte nad rotopedem? Pak nesmíte minout přehlede a recenzi nejlepších rotopedů.
Další přehledy a srovnání fitness vybavení
Jak vybrat nejlepší TRX systém.
Přehled a doporučení na zátěžový vesty.
Jak si vybrat nejlepší kettlebell
Závěr
Je čas se sebou něco dělat! Pořiďte si volbu naší redakce InSportline River a začněte co nejdřív. S veslovacím trenažérem zapojíte téměř celé tělo. Který jiný stroj vám tohle nabídne? A navíc prospějete svému zdraví.😎 Silnější argumenty nenajdete.