Zaujal vás rotoped?
Prozradíme, na co se při výběru zaměřit a na co si dát pozor.
Zjistěte, jak vybrat ten nejlepší a dosáhněte svých cílů.
Přečtěte si naši recenzi.
Nejlepší rotoped – výběr od Milujeme Fitness 💜
- Tunturi Rotoped Tunturi F20 Competence – volba redakce a zlatý střed: rotoped s ideálním poměrem ceny a kvality. 🥇
- Housefit Tiro 15 – levný rotoped pro nenáročné domácí cvičení. 💸
- Tunturi E80 Endurance – rotoped pro náročné s aplikacemi a nadupanými programy. 😎
- InSportline XBike – skládací rotoped InSportline za dobrou cenu, když máte málo místa. 👌
- LIFE FITNESS IC2 – cyklotrenažér jako zajímavá alternativa pro profi sportovce. 💪

Pro koho je rotoped vhodný?
Pro každého, kdo chce cvičit z pohodlí domova a hledá efektivní kardiotrenažér.
Trápí vás kila navíc? Na hubnutí je nejlepší rotoped. Naprostá většina strojů má zabudovaná čidla na měření tepu. Snadno se díky nim dostanete do aerobního pásma a nadváhy se zbavíte jednou provždy.
Pohyb na rotopedu je šetrný a bezpečný. Proto na něm mohou cvičit i lidé s horší stabilitou, po úrazu, čerstvé maminky a senioři. Proč?
- Žádné otřesy.
- Sedíte.
- Nenamáháte klouby.
- Intenzitu snadno přizpůsobíte sami sobě.
- Pomáhá v rekonvalescenci.
To ovšem neznamená, že pokročilým sportovcům nemá co nabídnout.
Co formuje rotoped? Posilujete na něm hlavně stehna, lýtka a hýždě. Do pohybu však zapojíte i břišní svalstvo. A tak díky rotopedu formujete vlastně celou postavu.
Přidejte k tomu také lepší kondici a vyjde vám ideální stroj do vaší posilovny.
To ale není všechno. Na zdravé srdce a plíce je rovněž nejlepší rotoped. Rozproudí vám krev v těle, posílí kardiovaskulární systém a zvýší vitální kapacitu plic. Skvělá prevence civilizačních chorob.
Ocení ho i lidé se sedavým zaměstnáním. Pokud se chcete udržet v kondici a předejít problémům se zády, jděte do toho.
Navíc vás vždy dostane do dobré nálady. Ráno před prací si můžete zajezdit a nabít se energií. Nebo cvičit jen tak při sledování televize. Naštval vás kolega? Negativní energii ze sebe dostanete raz dva.
Zdroj: Web inSportline.cz
Jaké jsou typy rotopedů
Rotopedy dělíme podle typu kol:
- Vzpřímená kola: Nejrozšířenější v domácnostech a fitness centrech. Cenově dostupný typ. Vhodný pro začátečníky i pokročilé. Většinou není příliš prostorově náročný, a tak se hodí i do menšího bytu a místností.
- Spinningová kola: Tento typ znáte z lekcí ve fitku. Doporučujeme ho sportovcům, kteří mají nějaké zkušenosti se spinningem. Aktivní cyklisté a profíci se zase díky spinningovému rotopedu udrží ve formě i mimo sezonu. Počítejte s vyšší cenou.
- Recumbenty (rotopedy s ležatými koly): Určené pro úplné začátečníky, lidi po úraze a zdravotně postižené. Intenzita tréninku nebude nikdy tak vysoká, jako u ostatních typů. Pokud však cvičíte hlavně pro zdraví a nemáte vysoké nároky, zvažte ho. Ježdění na něm je velice komfortní. Připravte se však na vyšší cenu.
Dále bychom si je mohli roztřídit také na základě brzdného systému, který ovlivňuje kvalitu a uživatelský komfort.
- Magnetický rotoped: Tento typ se vyznačuje tichým chodem. Má dlouhou životnost.
- Indukční rotoped: Ideální na tréninky s vysokou zátěží. Stroje z této kategorie patří k nejkvalitnějším a mají tichý chod. Ovládání je díky počítači komfortní a přesné.
- Páskový rotoped: Levný, za to poměrně hlučný. Komponenty nejsou tak odolné. Vhodný hlavně na rekreační a občasné ježdění. Patříte mezi nenáročné zákazníky? Pak si budete vzájemně vyhovovat.
Kromě klasických rotopedů na trhu najdete i mini rotopedy. Ty se skládají jen ze zátěže a pedálů. Jsou vhodné jako rotopedy pro seniory, tak pro úplné začátečníky či cvičence se sníženou hybností a v rekonvalescenci. Toto „šlapadlo“ je navíc perfektně skladné. Večer ho vytáhnete k televizi. A potom zase strčíte třeba do skříně.
Na co si dát pozor při nákupu
Kupujte stroj, který je vhodný k vaší výšce. Předejdete tak bolestem zad.
Pohodlné sedlo. Chcete trénovat často a na delší intervaly? Bez něj to nepůjde. Ideální je, pokud se posouvat nejen nahoru a dolu. Ale i dopředu a dozadu.
Máte robustnější postavu? Kupte si model s kvalitní a odolnou konstrukcí.
Nabízí prodejce servis u vás doma? Ulehčíte si tak trápení se skládáním a dopravou v případě oprav.
Bydlíte v bytě nebo máte malé miminko? Poohlédněte se po modelu s tichým chodem. Ideálně nějaký s indukčním nebo magnetickým brzdným systémem. Při cvičení je téměř neuslyšíte.
Ne vždy je podlaha perfektně rovná. Seřizovací nožičky si poradí s každou nerovností.
Rotoped na doma by měl být skladný. Pokud tedy zrovna nemáte vlastní posilovnu. Kupte si skládací model s transportními kolečky. Po tréninku ho jednoduše uklidíte někam, kde nebude překážet.
Pokud chcete cvičit často a očekáváte plynulý chod a větší odpor, pořiďte si model s těžším zátěžovým kolem. V průměru je jeho váha 4 až 10 kg. Čím těžší, tím lépe pro vás.
Při výběru si ověřte i to, že vás stroj unese. Chcete na něm cvičit celá rodina? Maximální nosnost určete podle nejtěžšího člena.
Jak vybrat rotoped❓
-
Jaký rotoped vybrat?
Máte doma málo místa? Volte skládací variantu. Chcete cvičit jen občas a pro radost? Nepotřebujete nejdražší model. Chcete do toho opravdu dupnout? Investujte.
-
Kolik stojí rotoped?
Pokud chcete cvičit jen občas a nejste nároční zákazníci, vystačíte si s modelem okolo 5 000 až 10 000 Kč. S vyššími nároky roste i cena. Jestli tedy očekáváte víc, podívejte se v kategoriích od 10 000 Kč výš.
-
Nebude mi rotoped doma překážet?
Doporučujeme skládací model. Nebo alespoň nějaký s transportními kolečky. Po tréninku ho jednoduše uklidíte.
-
Vyplatí se mi rotoped kupovat?
Určitě ano. Rotoped patří k základnímu vybavení každé posilovny. Nezabere hodně místa. Je cenově dostupný. A perfektně si na něm zacvičíte.
-
Co získám díky rotopedu?
Lepší postavu. Skvělou kondici. Pevné zdraví. Super náladu! Objednejte ještě dnes. Většina obchodů expeduje do druhého dne. Hned pozítří do toho můžete šlápnout a zamakat na sobě.
Tunturi Rotoped Tunturi F20 Competence
🥇 Volba redakce a zlatý střed: rotoped s ideálním poměrem ceny a kvality.
Rotoped na dlouhé, intenzivní i krátké a pohodové tréninky? To je Tunturi F20 Competence. Mezi jeho největší výhody patří kvalitní konstrukce, tichý chod a vysoký komfort uživatele.
Díky maximální nosnosti 135 kg si na stroji zacvičí i jedinci robustnější postavy nebo s nadváhou. Rám je nízký, a tak se snadno nasedá i sesedá. Sedlo je velice pohodlné a lze ho nastavit jak výškově, tak horizontálně.
Nabízí několik tréninkových programů. Snímá tepovou frekvenci. A o všem důležitém vás informuje na přehledném LCD displeji. Díky transportním kolečkům ho navíc můžete snadno přemístit. Prodejce nabízí nadstandartní záruku.
+ VÝHODY
- Vhodný pro začátečníky i pokročilé
- Skvělý poměr ceny a kvality
– NEVÝHODY
- Konstrukce není skládací
Housefit Tiro 15
💸 Levný rotoped pro nenáročné domácí cvičení.
Pokud nemáte vysoké nároky a hledáte stroj na kondiční cvičení a hubnutí, doporučujeme ekonomicky výhodný Housefit Tiro 15. Konstrukce není bůhvíjak robustní a komponenty nepatří mezi naprostou špičku. Přesto nabízí uspokojivé využití a spolehlivost.
Ač je levný, má díky magnetickému brzdnému systému tichý chod. Na velkém displeji zjistíte vše, co vás zajímá, včetně počtu kalorií a pulsu. Bohužel neumí žádné speciální tréninkové programy, a tak je cvičení čistě jen na vaší fantazii. Vždy však můžete nakouknout na YouTube a inspirovat se.
Housefit Tiro 15 je skvělý i jako rotoped pro seniory a maminky. Nosnost je až 100 kg. Transportní kolečka a nízká hmotnost (15 kg) zajistí, že si s ním poradí opravdu kdokoliv.
+ VÝHODY
- Levný
- Vhodný pro seniory
– NEVÝHODY
- Nevhodný na intenzivní tréninky
Tunturi E80 Endurance
😎 Rotoped pro náročné s aplikacemi a nadupanými programy.
Pokud hledáte něco extra a chcete trénovat jako profíci, našli jsme pro vás ten správný stroj. Tunturi E80 Endurance nabízí 43 přednastavených tréninkových programů.
Zapněte Bluetooth a propojte ho s chytrým telefonem. Rázem si trénink zpestříte super aplikacemi Tunturi Routes, iConsole+ a KINOMAP.
Rotoped má robustní konstrukci a kvalitní elektromagnetické brzdy s komponenty, které se neopotřebují. Nosnost trenažéru je 150 kg.
Díky bezpečnostnímu volnoběhu se stroj zastaví v momentě, kdy přestanete šlapat. Součástí je snímač tepové frekvence, přednastavené trati a přehledný LCD displej. Díky transportním kolečkům ho po tréninku můžete uklidit stranou.
+ VÝHODY
- Vysoká kvalita
- Bohatá nabídka programů a funkcí
– NEVÝHODY
- Nelze složit
InSportline XBike
👌 Skládací rotoped InSportline za dobrou cenu, když máte málo místa.
Skládací rotoped InSportline XBike je ideálním řešením pro každého, kdo má doma málo místa. Lehká konstrukce a transportní kolečka zajistí, že ho po cvičení uklidíte raz dva.
Magnetický brzdný systém je zárukou tichého chodu. A tak při cvičení nebudete rušit zbytek rodiny. Perfektní pro šlapání u televize.
Díky zabudovaným čidlům snadno zjistíte svou tepovku. Vše důležité o tréninku najdete na přehledném počítači. Oceňujeme i ergonomické, pohodlné sedlo a rukojeti potažené příjemnou pěnou.
+ VÝHODY
- Skladný
- Pohodlí při cvičení
– NEVÝHODY
- Nehodí se na časté a intenzivní tréninky
LIFE FITNESS IC2
💪 Cyklotrenažér jako zajímavá alternativa pro profi sportovce.
Nestačí vám klasický rotoped? Pořiďte si cyklotrenažér Life Fitness IC2. Tento model má všechny dispozice pro intenzivní trénink v maximálním komfortu. Ocení ho zejména profi sportovci, kteří potřebují maximálně výkonný model.
Chod je tichý a plynulý. Kolo dokonce během pohybu nevytváří žádné vibrace do pedálů nebo podlahy. Ovládání je jednoduché, stejně jako samotné nastavení stroje.
Chválíme přehledný počítač, na kterém najdete i informace o pulsu. K dispozici je několik tréninkových programů. Maximální nosnost je 182 kg.
+ VÝHODY
- Pro náročné a intenzivní tréninky
- Jednoduché nastavené
– NEVÝHODY
- Vysoká hmotnost
- Není skládací
Jak cvičit na rotopedu
✅ Rotoped je skvělý na rozehřátí před tréninkem. Odcvičíte na něm ale i plnohodnotný kardio trénink.
Chcete zhubnout? Cvičte 3krát až 5krát týdně při intenzitě 60 až 90 % maximální tepové frekvence. Délka tréninku by měla být 30 až 50 minut. Po konci se nezapomeňte vydýchat a protáhnout.
Začátečnický trénink může vypadat třeba takto:
Rotoped vs orbitrek
Co je lepší, rotoped nebo orbitrek? Záleží, co od stroje očekáváte. Pokud je vašim cílem spálit co nejvíce kalorií, na eliptickém trenažéru to půjde o něco lépe. Rozdíl je však minimální. Vždy jde hlavně o to, jakou máte tepovou frekvenci.
Rotoped je zaměřený hlavně na dolní část těla. Orbitrek zapojuje téměř celé tělo. 💪 Oba vás udrží v perfektní kondici a posílíte s nimi svaly.
Ani jeden ze strojů nezatěžuje klouby a je vhodný pro maminky, seniory a osoby po úrazu.
Zaujal vás eliptický trenažér? Přečtěte si naši recenzi orbitreků a eliptických trenažérů.
Rotoped vs běžecký pás
Rotoped společně s běžeckým pásem patří mezi nejoblíbenější kardio stroje. Oba jsou skvělé na hubnutí i kondiční cvičení.
Pohyb na běžeckém pásu není zrovna dvakrát šetrný ke kloubům. A jelikož při běhu dochází k otřesům, není příliš vhodný pro čerstvé maminky, osoby se špatnou kondicí a po úraze.
Pokud patříte do některé z těchto skupin, na páse doporučujeme pouze rychlou chůzi. Za to na rotopedu si užijete mnohem víc legrace.
Další výhodou rotopedu je, že na něm sedíte. Což určitě ocení všichni se špatnou koordinací pohybu.
Bez běhání to nejste vy? Prolistujte si naší recenzi běžeckých pásů a vyberte ten pravý.
Další přehledy a srovnání fitness vybavení
Jak vybrat nejlepší hrazdy do dveří.
Přehled a rady jak vybrat lavice na posilování.
Jak si vybrat kvalitní veslovací trenažér.
Závěr
Na hubnutí a kondičku je nejlepší rotoped! Pořiďte si volbu naší redakce Tunturi Rotoped Tunturi F20 Competence a začněte cvičit pro zdraví, kondici nebo lepší postavu. Ale hlavně pro sebe a své zdraví.