Rychlý přehled

Hrazda do dveří: Jak vybrat pomůcku pro super trénink

Obsah článku

Domácí posilovnu vytvoříte bez problémů i v malém bytě.

Pořiďte si hrazdu do dveří.

Ekonomicky výhodnou a extra účinnou pomůcku, díky které získáte postavu snů.

Zjistěte, jak vybrat tu správnou a na co si dát při nákupu pozor.

Nejlepší hrazda do dveří – výběr od Milujeme Fitness

 1. Power System Multifunction Door Rack – zlatý střed a naše volba – posilovací hrazda do dveří bez vrtání.🏆
 2. HMS Premium DD200 – ekonomická volba pro posilování v domácnosti.💸
 3. HMS PREMIUM DD03 – rozpěrná hrazda s expandérem v ideálním poměru ceny a kvality.🥇
 4. HMS Premium DD12 – hrazda pro náročné se spoustou úchopů.😎
 5. HMS PREMIUM DD10 – zajímavá alternativa: hrazda do stropu nebo do zdi.👌
Hrazda do dveří

Komu udělá hrazda do dveří radost?😍

Chcete vypadat dobře? Posilovací tyč je jednou z nejlepších pomůcek na posilování horní poloviny těla a zádových svalů.💪 Pomocí hrazdy vypracujete paže, ramena, trapézy, záda a core. To vše jen s vlastní vahou.

Ocení ji ti z vás, kdo chtějí zlepšit sílu, koordinaci pohybu a stabilitu. Vyřeší problémy se špatným postojem a držením těla. Ideální na home office a pro lidi se sedavým zaměstnáním.  

Tato fitness pomůcka je super řešením do malých prostorů i panelákových bytů.🏢 Doporučujeme ji každému, kdo shání vybavení na doma, ale je limitovaný místem.

Potěší i finanční stránka, jsou totiž finančně dostupné a ušetří vám cestu do gymu.

Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a pohlaví. Pokud jsou na vás přítahy příliš těžké, cvičte společně s odporovou gumou a pomozte si. Je to brnkačka? Vezměte si zátěžovou vestu.

Zvládnete díky ní zatočit s kily navíc. Ač na ní nespálíte tolik kalorií jako během kardia, shyby nadhmatem a podhmatem zapojí celé tělo a nakopnou metabolismus. Pokud je navíc budete dělat ve vysokém tempu, získáte podobné výsledky jako při HIIT.

Máte doma starší děti? Uvidíte, jak je hrazda zaujme a začnou to na ní zkoušet. Na fyzičce tak začnou pracovat i ony. Především dospívající chlapci mají hrazdu v oblibě. Dohlédněte však raději na to, že mají dobrou techniku.

Pořiďte si hrazdu do dveří a už si nemusíte dělat starosti s nedostatkem času, karanténou nebo špatným počasím.

Základní typy posilovacích tyčí do dveří

Podle způsobu připevnění se hrazdy do dveří dělá na dva typy:

 • Závěsná dveřní hrazda: Připevňuje se tak, že ji zaklíníte o dveřní rám. Po cvičení ji zase jednoduše vyndáte, takže ani nebude překážet. Oproti druhému typu nabízí více variant úchopů.👌 Procvičíte na ní proto větší okruh svalů.
 • Teleskopická dveřní hrazda: Přidělává se buď do držáků, které se přišroubují do futer. Nebo tak, že ji vysouváním prodlužujete, až na místě drží pomocí tlaku. Na tomto typu lze cvičit jen dva druhy úchopů. Na druhou stranu je levná

Na co si dát pozor při nákupu

Kolik hrazda do dveří unese? Dveřní hrazdy nemají tak vysokou nosnost jako ty, které se vrtají do stěny. Pokud kilogramy překročíte, můžete se zranit.

Rozměry dveří. Hrazda musí dokonale padnout. Každý výrobce uvádí rozměry nutné ke správné montáží a bezpečnému užívání.  

Kvalita. Pozor na hrazdy za pár stovek z velkých obchodních řetězců nebo z Číny. Nic nevydrží a během cvičení s nimi snadno spadnete. Zranit se na hrazdě opravdu nechcete. Chatrné provedení navíc často znemožňuje správnou techniku cviků, a to hlavně u teleskopických variant.

Pozor na zárubně. Ne všechna futra jsou na hrazdy vhodná. Nejlepší jsou kovová, ale většina hrazd je vhodná i do dřevěných dveří. Pozor na staré panelákové dveře, na některé typy ji nelze zavěsit. Prokonzultujte vaši situaci s prodejcem.

Vrtání. Některé teleskopické druhy je potřeba navrtat. Nezapomeňte si tento fakt ověřit, pokud by to pro vás byl problém.

Jak vybrat hrazdu do dveří?

 1. Jakou hrazdu do dveří mám koupit?

  K dispozici jsou buď závěsné nebo teleskopické typy. Záleží na tom, co zárubně vašich dveří vydrží.

 2. Kolik stojí posilovací tyč do dveří?

  Levnější modely vyjdou okolo 500 Kč. Kvalitnější a s větším množství úchopu od 1000 Kč výš.

 3. Nebude mi překážet?

  Hrazdu můžete po cvičení sundat. Nezabere skoro žádné místo a je perfektním řešením do malých prostorů.

 4. Opravu hrazdu potřebuji?

  Pokud cvičíte a myslíte to vážně, bez hrazdy se neobejdete. Neměla by ani chybět nikomu se sedavým zaměstnáním. Začátečníci si mohou pomoci expandéry.

 5. Co díky hrazdě do dveří získám?

  Postavu jako z Instagramu. S hrazdou posílíte a vytvarujete horní polovinu těla. Navíc získáte lepší koordinaci a stabilitu pohybu. A zpestříte trénink v domácnosti. Ušetříte čas i peníze za ježdění do posilky a na home office nezakrníte.  

Power System Multifunction Door Rack

Hrazda Power System Multifunction Door Rack

🏆Zlatý střed a naše volba – posilovací hrazda do dveří bez vrtání.

Power Systém Multifunction Door Rack je spolehlivá samovzpěrná závěsná hrazda do dveří, která se připevní pomocí zaháknutí. Ideální volba do paneláků a podnájmů. Nemusíte totiž nic vrtat.

Na výběr máte ze spousty druhů úchopů, a tak bude váš trénink pestřejší než s klasickou teleskopickou tyčí.

Nosnost je 120 kg. Vyrobená z kvalitních a odolných materiálů. Rukojeti mají protiskluzovou úpravu. Rozměry sedí na zárubně s minimální hloubkou 12 cm a maximální 18 cm. Šířka 82 cm.

+ VÝHODY

 • Protiskluzová úprava
 • Více možností při cvičení

– NEVÝHODY

 • Zárubně musí mít hloubku alespoň 12 cm

HMS Premium DD200

Hrazda do dveří s pojistkou HMS Premium DD200

💸Ekonomická volba pro posilování v domácnosti.

HMS Premium DD200 je spolehlivá a bezpečná tyč do dveří za příznivou cenu. Přiděláte ji pomocí vrtačky. Gumové zarážky se postarají o to, že se hrazda ani nepohne. Posuvná objímka zase zamezí povolení dotažené hrazdy.

Pevná ocelová konstrukce má dle výrobce nosnost až 250 kg. Otázkou je, jestli takovou váhu unesou i zárubně dveří, a proto je na místě opatrnost.

Hrazda má antikorozní povrchovou úpravu a pěknou barvu. Ocenili bychom protiskluzovou úchopy. Na základní hrazdové cviky je akorát.

+ VÝHODY

 • Bezpečný systém montáže
 • Výhodná cena

– NEVÝHODY

 • Chybí protiskluzový úchyt
 • Potřeba přivrtat

HMS PREMIUM DD03

Hrazda do dveří HMS PREMIUM DD03

🥇Rozpěrná hrazda s expandérem v ideálním poměru ceny a kvality.

Tato tyč HMS PREMIUM DD03 je perfektní zejména pro začátečníky. V balení totiž kromě hrazdy najdete i expandér, který vám pomůže v začátcích. Využijí ho i pokročilí pro větší variabilitu cviků.

Přidělává se pomocí navrtání do rámu. Díky tomu je perfektně stabilní a bezpečná. Rukojeť z měkké pěny je příjemná na dotek a zabrání podklouznutí ruky.

Pomůcka unese člověka o váze až 100 kg. Díky velkému rozsahu hrazdy 67,5 cm až 100 cm se vejde téměř do všech zárubní.

+ VÝHODY

 • Vhodná do dveří o šířce 67,5 cm až 100 cm
 • Expandér součástí balení

– NEVÝHODY

 • Pouze do 100 Kg
 • Rukojeť z pěny může časem začít žmolkovatět

HMS Premium DD12

Vícefunkční hrazda HMS Premium DD12

😎Hrazda pro náročné se spoustou úchopů.  

HMS Premium DD12 potěší větším množstvím úchopů, díky kterým si na hrazdě zacvičíte spoustu různých druhů cviků. Součástí balení jsou popruhy.

Instalace se provádí pomocí zavěšení na rám. Nic se nevrtá. Systém je přesto dostatečně stabilní a nemusíte se bát pádu.

Konstrukce je z kvalitní oceli. Nosnost až 200 kg. Úchopy jsou na všech důležitých místech pro maximální komfort při cvičení. Navíc mají protiskluzovou úpravu.

+ VÝHODY

 • Velké množství úchopů
 • Nosnost 200 kg

– NEVÝHODY

 • Vyšší hmotnost, pozor při montáži

HMS PREMIUM DD10

Hrazda do dveří HMS PREMIUM DD10

👌 Alternativa – hrazda do stropu nebo do zdi.

Pokud si nejste jistí, zda vaše dveře hrazdu udrží, rozhodněte se pro variantu s navrtáním do stropu či do zdi. Bezpečná nosnost tohoto modelu je 150 kg.

Stabilní a robustní konstrukce zajistí, že se pomůcce bude cvičit jedna radost. Gumové rukojeti zabrání nadměrnému pocení a klouzání.

HMS Premium DD10 má i oko pro boxovací pytel. Vyřešíte tak dvě mouchy jednou ranou. Kromě silového tréninku si vždy můžete dát i kardio.

+ VÝHODY

 • Stabilní konstrukce
 • Možné navrtat jak na zeď, tak na strop

– NEVÝHODY

 • Vyšší hmotnost, pozor při instalaci

Příklady cvičení

Jak udělat první shyb? Podívejte se na video a naučte se správnou techniku.😎

Trénink na hrazdě může vypadat například takto:

 • 5 × přítah nadhmatem
 • 10 × přítah podhmatem
 • 15 × dřep

Opakujte třikrát až čtyřikrát. Cviky provádějte pomalu a s maximální kontrolou.  

Hrazda do dveří vs TRX

Na hrazdě se zaměříte pouze na vrchní polovinu těla. Díky TRX procvičíte jak vrchní, tak spodní polovinu. Navíc ze všech úhlů.

Ač při vyšší intenzitě cviků na hrazdě zvýšíte tepovku, přeci jen na TRX se HIIT cvičí lépe. Hubnutí vám proto s TRX půjde o něco rychleji. Hrazda je hlavně na silový trénink,🏋️‍♀️ v tomto ohledu TRX zaostává.

Nevýhodou TRX je, že na něj často nemáme dostatek místa. Je potřeba si uvědomit, že některé cviky vyžadují větší vzdálenost od zavěšení. To může být v malém bytě problém. S hrazdou toto řešit nemusíte.

Podívejte se na naše doporučení na nejlepší TRX systémy

Hrazda do dveří vs gymnastické kruhy

Gymnastické kruhy jsou velká výzva. Jelikož se každý kruh zavěšuje zvlášť, musíte zapojit více svalových skupin, abyste se stabilizovali. Hrazda je oproti nim stabilnější a tuto výzvu před vás nepostaví.

Oproti hrazdě nabízí větší variabilitu cviků a procvičíte na nich celé tělo.😉 Dá se na nich cvičit jak silový trénink, tak HIIT. Pokud chcete pracovat s vlastní vahou a dosáhnout co nejlepších výsledků, obě fitness pomůcky kombinujte.

Cvičení na kruzích může být obtížné, vyhledávají je proto hlavně pokročilí. Pokud ale zvolíte správné cviky, není problém se do toho postupně dostat.

Další přehledy a srovnání fitness vybavení

Jak vybrat nejlepší jednoruční činky
Doporučení na nejlepší kettlebell.
Srovnání nejlepších zátěžových vest

Závěr 

S hrazdou do dveří posunete svůj trénink na úplně jinou úroveň. Vyplatí se i v případě, že pracujete z domova a potřebujete se občas odreagovat a zvednout ze židle. Je prostorově úsporná. Skoro nic nestojí. Vyzkoušejte volbu naší redakce Power System Multifunction Door Rack a dejte si do těla.

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky