Víš proč nehubneš?

Po absolvovaní kraťoučkého kvízu zjistíš 3 hlavní chyby, které brání tvému tělu zhubnout a jak je rychle vyřešit …

1/6 Pokoušela jsi se už v minulosti zhubnout?

Rychlý přehled

Jak vybrat stepper? Recenze a přehled nejlepších

Obsah článku

Jak vybrat nejlepší stepper?

Zjistěte, na co je dobrý a jaké budou vaše výsledky.

Poradíme, pro koho je tato pomůcka vhodná a na co se při nákupu zaměřit.

Přečtěte si naši recenzi.

Nejlepší stepper – výběr od Milujeme Fitness

Nejlepší stepper

Komu udělá stepper radost?

Stepper potěší každého, kdo chce zhubnout nadbytečná kila.😍 Je vhodný i pro lidi s nadváhou a seniory, jelikož šetří klouby a nabízí velkou variabilitu intenzity cvičení.

Chcete udělat něco pro své zdraví? Na to je nejlepší stepper. Simuluje šlapání do schodů, a právě tento pohyb považují odborníci za jeden z nejefektivnějších pohybů, který posílí vaše svaly, plíce i srdce, rozproudí krev a udrží vás v kondici.

Co stepper posiluje? Hlavně vnitřní a vnější stranu stehen, ale také boky, břicho, záda a prsa.👍 Díky bočnímu našlapování a gumovým táhlům zapojíte téměř celé tělo.

Na co ještě je stepper dobrý? Na cvičení po porodu.🙋‍♀️ Ať už chcete hlavně zhubnout, nebo jen zapracovat na oslabené fyzičce. Oproti běhu či jinému dynamickému pohybu, který zahrnuje otřesy, je stepper šetrný. Stejně jako orbitrek.

Doporučujeme ho také každému, kdo je znuděný monotónním běháním a dalšími typy kardia. Stepper do vašeho tréninku vnese nový prvek, který si zaručeně oblíbíte.

Stepper udělá radost nejen vám, ale i celé rodině. Zamakáte na sobě, přitom ani nebudete muset opustit pohodlí domova. Stačí pustit oblíbený seriál nebo hudbu a uvidíte, jak rychle vám to uteče.

Zdroj: Web inSportline.cz

Jaké jsou typy stepperů?

 • Mini stepper: Malá a skladná pomůcka, kterou párkrát týdně vytáhnete na kratší cvičení. Na co je mini stepper? Díky gumovým úchytům zapracujete nejen na dolní, ale i na horní části těla. Většina modelů navíc umožňuje i twist pohyb, kdy zabírají na boky, nebo boční nášlap, se kterým posílíte vnější a vnitřní část nohou.
 • Stojanový stepper: Prostorově náročnější, za to stabilnější a vhodný na delší a intenzivnější cvičení. Zátěž můžete regulovat podle potřeby. V základní výbavě jsou držadla pro ruce. Lze na něm cvičit i twist pohyb nebo boční nášlap.

Na co si dát pozor při nákupu?

❗Máte doma málo místa? Ujistěte se, že stepper nebude překážet. Zvolte raději mini stepper, který je do malých domácností jako dělaný. Dá se uklidit například pod postel nebo do skříně.

❗Mini steppery doporučujeme před koupí vyzkoušet. Nebo využijte 2týdenní záruku na vrácení zboží bez udání důvodů. Zaměřte se hlavně na to, zda je dostatečně stabilní a nášlapy vám nepodkluzují.

❗U některých mini stepperů si zákazníci stěžují na to, že záhy začnou vrzat, a to i přes promazávání. Nejméně náročná údržba vás čeká u stojanového stepperu. I ty je potřeba čas od času promazat a dotáhnout šrouby, ale zdaleka ne tak často, jako u mini verze.

❗Bojíte se hluku? Chtějte stepper s tlumiči, který zajistí tichý chod a nevzbudí ani miminko, které odpočívá vedle v pokoji.

❗Ohlídejte si také velikost šlapek. Pokud jste hodně vysocí a máte větší nohy, nemusí vám komfortně sedět.

❗Chcete regulovat odpor šlapání? Pak si nepořizujte mini stepper. Tuto funkci ovládají jenom steppery stojanové. I kdybyste u mini stepperu viděli tuto vlastnost zmíněnou, výrobce tím myslí změnu výšky kroku, ale ne zátěže.

❗Pokud jste robustnější postavy, mini stepper vám příliš nedoporučujeme. Pro vás bude naopak nejlepší stepper se stojanem. Jinak hrozí poškození součástek.

❗Kde koupit stepper? V případě větších strojů doporučujeme prodejce, který v případě potřeby zařídí odborný servis, ideálně u vás doma, abyste nemuseli stepper zasílat přepravní službou. To by se mohlo prodražit, není to zrovna lehká pomůcka.

Jak vybrat nejlepší stepper?

 1. Na co je stepper dobrý?

  Primárně se zaměřuje na spodní polovinu těla. Pokud chcete zapojit i horní, kupte si stepper s madly nebo expandéry.

 2. Kolik stojí stepper?

  Mini stepper pořídíte již okolo 2000 Kč. Stojanový typ okolo 3000 Kč a výš. Modely s profi výbavou vás vyjdou nad 30 000 Kč.

 3. Mám malou domácnost, mohu si ho pořídit?

  Ano, stepper je do malých domácností ideální. Kupte si buď skládací model. Nebo mini stepper, který jednoduše uklidíte pod postel, gauč atd.

 4. Vyplatí se mi stepper?

  Určitě ano. Na domácí cvičení je ideální. Díky němu televizi jen tak neprogaučujete a můžete využít každou volnou chvilku k tomu zacvičit si z pohodlí domova.

 5. Jaké jsou výsledky stepperu?

  Vytvarované hýždě. Štíhlejší postava. Lepší kondice. Zdravé srdce a plíce. Dobrá nálada díky pohybu. Patří mezi nejlevnější pomůcky, tak proč do toho nejít? Objednejte ještě dnes a pozítří do toho můžete „šlápnout“ 😉.

STEPPER INSPORTLINE BAILAR

STEPPER INSPORTLINE BAILAR

🏆 Zlatý střed a naše volba s perfektní výbavou za super cenu.

Stepper inSportline Bailar je super pomůcka na domácí cvičení. Díky hydraulickým tlumičům je trénink maximálně komfortní a nebude rušit vás, ani zbytek rodiny.

Tento přístroj má 12 úrovní obtížnosti. Díky rukojetím se zabudovaným snímačem tepu se přidržíte a získáte lepší balanc. Pedály mají velkou plochu s protiskluzovou úpravou. Nosnost 120 kg zajistí, že si na něm zacvičíte celá rodina.

Oceňuji i polohovatelný držák na lahev a kolečka pro snadný transport po bytě. Stepper se dá totiž i složit, a tak vám nikde nebude překážet. Navíc je kompatibilní s naprostou většinou bezdrátových snímačů tepů.

+ VÝHODY

 • Vhodný pro celou rodinu
 • Lze složit a uklidit

– NEVÝHODY

 • Vhodný pro celou rodinu
 • Lze složit a uklidit

HMS Twist Stepper s lanky i sloupcem S 8004

TWIST STEPPER S EXPANDÉRY A DRŽADLEM HMS S 8004

🥇 Stepper se super poměrem ceny a kvality pro komfortní domácí trénink.

HMS Twist Stepper má kromě lanek na horní polovinu těla i sloupec, díky kterému získáte větší stabilitu a změníte těžiště. Na nohy tak zamakáte o to víc. U sloupce lze regulovat výšku. Hydraulické nášlapy zajistí tichý chod.

Díky twist pohybu získáte pevné a štíhlé hýždě. Výsledky stepperu? Postava jako z Instagramu. Stačí cvičit pravidelně.

Na tomto twist stepperu si lze nastavit výšku kroku, nelze však regulovat odpor. Na náročnější silový trénink se proto nehodí. Výhodou je praktický počítač, který skenuje vaši aktivitu.

Za danou cenu získáte velice šikovný stroj, který si zamilujete.

+ VÝHODY

 • Počítač s monitoringem
 • Sloupec a expandéry

– NEVÝHODY

 • Nejde složit

MINI STEPPER SPARTAN

MINI STEPPER SPARTAN

💸 Levný mini stepper na občasné cvičení.

Mini Stepper Spartan je dobrou volbou pro každého, kdo hledí hlavně na peníze. Je však nejen levný, ale zároveň super skladný. Zastrčíte pod gauč nebo pod postel a ani o něm nevíte.

Díky hydraulickým tlumičům nebudete při cvičení nikoho rušit. Na zařízení je i malý počítač, který monitoruje čas cvičení, počet kroků a spálené kalorie. Nemá expandéry, ani úchopy. To by se dalo vyřešit lehkými jednoručními činkami, ovšem hlídejte si maximální hmotnost.

Tento mini stepper má nosnost pouze 80 kg, a tak se nehodí pro mohutnější postavy. Na občasné domácí cvičení při televizi je ale jako dělaný. Pokud nechcete oblíbený seriál jen nečinně prosedět na gauči, máte možnost s tím něco dělat.

+ VÝHODY

 • Tichý chod
 • Malé rozměry

– NEVÝHODY

 • Pouze na jednoduché kardio
 • Nemá expandéry, ani úchopy

STEPPER INSPORTLINE HOLISTER

STEPPER INSPORTLINE HOLISTER

😎 Profesionální stepper pro náročné.

Stepper inSportline Holister nesmí v domácí posilovně chybět nikomu, kdo od stroje očekává špičkový výkon a nejvyšší kvalitu. V případě nutnosti navíc prodejce zajistí servis u vás doma.

Holister má robustní konstrukci s nosností 130 kg a magnetický brzdný systém. Výška kroku přes 25 cm zajistí opravdu náročný trénink na problematické partie. O vaši stabilitu se postarají prostorné nášlapy s protiskluzovým povrchem a dva páry madel (pohyblivá a nepohyblivá se snímačem tepu).

Displej zobrazuje vyčerpávající informace o vašem tréninku (výkon, otáčky, rychlost, kalorie atd). Ve výbavě jsou i transportní kolečka, stojan na tablet a systém pro vyrovnání nerovností podlahy. Stepper má v počítači i spoustu cvičebních programů, včetně intervalových.

+ VÝHODY

 • Počítač s elektronickým ovládáním a programy
 • Vhodný pro kardio i silový trénink celého těla

– NEVÝHODY

 • V malé domácnosti by mohl překážet

TWIST STEPPER S EXPANDÉRY A ÚCHOPY HMS S 3096 ZELENÝ

👌 Twist stepper s úchopy pro bezpečné a pohodlné procvičení celého těla.

Twist stepper HMS nabízí větší stabilitu a jistotu při cvičení díky praktickým úchopům. Tyto úchopy ve spojení s expandéry, které jsou rovněž součástí balení, vám pomohou procvičit i horní polovinu těla.

Nejzřetelnější výsledky stepperu ale samozřejmě uvidíte na hýždích a bocích, které zeštíhlíte a zpevníte. U kroku lze nastavovat výšku.

Maximální zatížení stepperu je 100 kg. Díky hydraulickým nášlapům nedělá hluk. Protiskluzové pedály se zase postarají o vaše bezpečí. Super na cvičení v domácnosti, například při sledování televize.

+ VÝHODY

 • Stabilita
 • Tichý chod

– NEVÝHODY

 • Hodí se jen na kardio

ROTANA INSPORTLINE TWIST MAX S POSILOVAČEM RUKOU

ROTANA INSPORTLINE TWIST MAX S POSILOVAČEM RUKOU

🎁 Zajímavá alternativa ke stepperu s podobným účinkem.

Rotana inSportline Twist Max s posilovačem rukou je zajímavou alternativou ke twist stepperu. Na tento rotační disk se postavíte a budete pohybovat tělem ze strany na stranu. Současně s tím taháte za gumová táhla.

Přístroj je ideální na posílení a tvarování hýždí, ale i zad, břicha a bederních svalů. Pro ještě větší komfort má přístroj masážní nášlapy pro masírování chodidel během cvičení.

Nosnost disku je 100 kg. Na spalování tuků není příliš účinný. Ovšem jako zpestření vašeho tréninku a nová vychytávka na domácí posilovaní je tato pomůcka fajn.

+ VÝHODY

 • Levné
 • Vhodné na tvarování hýždí, paží a trupu

– NEVÝHODY

 • Nedosáhnete vysoké tepové frekvence
 • Jen na občasné a nenáročné cvičení

Jak používat stepper

Pokud chcete efektivně hubnout, musíte znát svou maximální tepovou frekvenci.🐱‍🏍 Intenzita cvičení by potom měla být 55 až 70 % maximální tepové frekvence.

Zpočátku postačí 30minutový trénink 3krát až 4krát týdně, později můžete navyšovat na 60 minut. Na hubnutí nenastavujte nijak vysoký odpor šlapání, malý odpor je v tomto případě efektivnější.

Větší odpor šlapání vám pomůže hlavně s tvarováním postavy a je vhodný k silovému tréninku.🏋️‍♀️

Před cvičením se nezapomeňte rozehřát (alespoň 5 minut), po cvičení zase pečlivě protáhnout a vydýchat (10 minut).

✅Jak na mini stepperu procvičit kompletně celé tělo v 15 minutách? Podívejte se na video. Pro ještě větší efektivitu se stepper kombinuje s výpady a dřepy:

Stepper vs rotoped

Oba trenažéry se používají na kardio. Na rotopedu však spálíte o trochu víc kalorií, pohyb je totiž o něco náročnější. 70 kg osoba za 30 minut cvičení na stepperu spálí okolo 220 kcal, na rotopedu zase 260.

Oba stroje vám pomohou s posílením svalstva dolní poloviny těla. Zapojují se hlavně stehna (zadní i přední strana), hýždě a core. Ač při používání některých mini stepperů může i sedět, příliš to nedoporučujeme.

V této pozici nezapojíte břišní svaly a celkově snížíte efektivitu cvičení. Pokud tedy můžete stát, raději cvičte vestoje.

Rotoped je dobrou volbou pro někoho, kdo má problémy s rovnováhou a balancem. Ne všechny steppery mají držadla, která zlepší vaši stabilitu.

Rotoped nabízí větší variabilitu, co se týče odporu a náročnosti pohybu. Snadněji tak na něm odcvičíte například HIIT trénink.

Do malých prostorů je však nejlepší stepper.

Je skladný a praktický. A navíc levný.

Váháte? Přečtěte si naši recenzi rotopedů. Pomůže vám vybrat.

Stepper vs eliptický trenažér

Eliptický trenažér (neboli orbitrek) zajistí nejrychlejší pálení kalorií. Za 30 minut na orbitreku spálíte okolo 330 kcal. Hýbete na něm totiž nejen nohama, ale i rukama.

Pokud chcete zapojit i horní polovinu těla, pořiďte si stepper s úchopy. Zvolte různé cviky a procvičíte nejen spodek, ale také paže a záda.

Na eliptickém trenažéru snadno zvýšíte intenzitu a odcvičíte plnohodnotný silový trénink.😎

Na stepperu vám to v takové míře nepůjde. V případě, že byste chtěli zvýšit spálené kalorie nebo zapracovat na postavě, doporučujeme cvičení na stepperu zkombinovat i s cviky mimo něj, například s kettlebellem nebo jednoručními činkami.

Oba stroje vám pomohou vylepšit kondici a posílit srdce a plíce.

Pokud jste limitovaní financemi, pak je pro vás nejlepší stepper. Eliptikal se umí prodražit. Zároveň je to fajn volba do malého bytu, která vám nikdy nebude překážet.

Zaujal vás orbitrek? Přečtěte si naši recenzi eliptických trenažérů.

Další přehledy a srovnání fitness vybavení

Výběr a srovnání nejlepších švihadel
Jak si vybrat vhodný TRX systém
Výběr nejlepších posilovacích lavic

Závěr

Díky stepperu shodíte přebytečná kila a získáte lepší kondici. Je vhodný i pro seniory a maminky po porodu. Vytvarujete postavu a posílíte zdraví. To všechno z pohodlí domova, třeba u televize. Pořiďte si volbu naší redakce STEPPER INSPORTLINE BAILAR a začněte se sebou něco dělat! 😉

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Nejlepší proteiny na hubnutí: Recenze a jak vybrat

Už vás štve současná konfekční velikost? Chcete zpět váhu před dětmi nebo před pandemií? Začněte hubnout s proteinovými produkty. Pomohou dosáhnout stanovených cílů a podrží vás v procesu! Zjistěte, jak vybrat nejlepší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky