Rychlý přehled

Recenze masážních podložek. Která je nejlepší?

Obsah článku

Přemýšlíte, že si domů pořídíte nějakou šikovnou masážní podložku?

Je jich hodně druhů a každá funguje trošku jinak.

Možná by se vám hodil nějaký jednoduchý článek s přehledem masážních pomůcek. Co myslíte?

Asi by nebylo fér tvrdit, že náš výběr jsou ty nejlepší masážní pomůcky ever, protože pro každého to bude něco jiného.

Ale urči vám tento článek může pomoct s výběrem.

Užívejte.

Nejlepší masážní pomůcky

Nejlepší masážní podložky – výběr redakce MilujemeFitness ❤️

Komu udělá masážní podložka radost

🏋️‍♀️ Sportovcům. Díky masážní podložce uvolníte tělo po tréninku. Podpoříte prokrvení, regeneraci a zlepšíte kvalitu svalové tkáně. Pravidelná masáž navíc zlepšuje rozsah pohybu.

Fyzicky pracujícím a lidem se sedavým zaměstnáním. Pomůže s bolestí šíje, zad, ramen, ale třeba i od nateklých, těžkých nohou atd, protože povzbuzuje krevní oběh. 🙏 Navíc zlepšuje držení těla, což je skvělá prevence právě proti různým bolestem.

Lidem s bolestmi. Ale pozor. ☝️ Jestli máte chronické potíže, nejprve používání masážní podložky proberte s ošetřujícím lékařem. Ať už se jedná o migrény způsobené krční páteří, chronické bolesti zad nebo třeba v rámci rehabilitace.

Masáže pomáhají i s hojením jizev. A jsou dobré na celulitidu (na tu pomáhá i kolagen – koukněte na naši recenzi kolagenů).

A nesmíme zapomenout, že pravidelná stimulace je důležitá i pro osoby s problematickými chodidly – s plochou nohou atd.

Ovšem pravidelná masáž má pozitivní vliv nejen na tělo. Ale také na duši – jestli jste často ve stresu nebo máte špatnou náladu, vyzkoušejte ji. 😉 Procedura vás příjemně povzbudí a zažene chmury.

Masážní podložka samozřejmě nesmí chybět milovníkům masáží a wellness. Když to porovnáte, takhle za opečovávání v salonu dost ušetříte. Navíc si masáž můžete dopřát kdykoliv budete chtít. Třeba každý den.

❗️ Jestli jste těhotná, používání masážní podložky proberte s gynekologem.

Při menstruaci záleží na každé, ale spoustě žen dokáže ulevit.

Druhy masážních podložek

Na trhu narazíte na 3 hlavní typy:

 • akupresurní masážní podložky
 • elektrické masážní podložky
 • masážní podložky na baterky

Akupresurní masážní podložky vyvíjí tlak na akupresurní body. Na svém povrchu má masážní bodce. Může jít například o plastové hroty nebo třeba kamínky. Ty jsou rozmístěné tak, aby stimulovaly zmíněné body. Masážní bodce nepronikají do kůže, ale jen vyvíjí tlak.

Masíruje se tak, že si na ni lehnete nebo sednete. Hodí se na masáž celého těla, zad, chodidel, svalů, kloubů.

✅ Elektrické masážní podložky potřebují elektřinu. Patří sem například vibrační masážní podložky a další udělátka – koukejte na to, jaké programy a funkce nabízí. Například vyhřívání, některé jsou do vany atd.

Kromě pomůcek na celé tělo se prodávají i kousky zaměřené na konkrétní partie, třeba masážní podložka nohou, chodidel. Narazíte také na kousky na sezení (masážní podložky do auta, na křeslo) a na celé tělo, tedy na ležení (do postele, na gauč…).

✅ Potom jsou tu podložky, které jsou napájené pomocí baterií. Jedná se hlavně o masážní podložky do vany a masážní podložky do auta. Princip je stejný jako u předchozího, elektrického typu. Nejsou ale tolik výkonné a „šikovné“, elektrické bývají lepší.

🤔 Mimochodem, masáž nohou zvládnou i některé steppery. Mrkněte na naši recenzi nejlepších stepperů a spojte masáž s pálením kalorií do jednoho.

Na co si dát pozor při nákupu

Nosnost. Zejména elektrické masážní podložky mívají omezenou nosnost (cca 100 kg).

Materiál. Je dobré, když má příjemný potah. Například flanel atd.

Funkce. Co všechno podložka umí? Některé nabízí různé režimy masáží, regulace vibrací atd.

Na jakou partii je zaměřená? Na trhu jsou masážní podložky na nohy, celé tělo, záda atd.

Kde všude se dá použít? Největší variabilitu máte u akupresurní varianty. Ta se nemusí zapojovat do sítě. U elektrických variant musíte mít v dosahu síť. Ne vždy se jedná o voděodolnou variantu (v takovém případě chtějte masážní podložku do vany).

Jak vybrat masážní podložku

 1. Jakou část těla má podložka masírovat?

  Celé tělo, nebo jen nějaké části (záda, nohy). Na trhu najdete více variant, takže si vybere každý.

 2. Kolik stojí masážní podložka?

  Pokud vám stačí základní funkce a nejste zas tak nároční, okolo 2000 Kč najdete tu správnou. Dražší bývají šikovnější a jestli toužíte po opravdu vymazlené masáži, investujte. Vyplatí se vám to.

 3. Ovládá masážní podložka nějaké speciální funkce? Jaké?

  Některé mají speciální funkce jako třeba vibrace, vyhřívání, shiatsu masáže. Jiné lze používat ve vaně.

 4. Do jakého prostředí je masážní podložka určená?

  Doma na gauči, v křesle, posteli, ale také v autě, ve vaně. Nebo v práci na židli. Je skladná. A na rozdíl od masážního křesla si ji můžete vzít kamkoliv s sebou.

 5. Opravdu se vyplatí?

  Jestli chcete pravidelné masáže, určitě ano. Ve srovnání se salonem ušetříte ročně tisíce korun. Nehledě na to, že se můžete masírovat, kdykoliv a kdekoliv si zamanete. Udělejte si radost a dopřejte tělu zasloužený odpočinek! E-shopy expedují do druhého dne a o víkendu už můžete relaxovat se vším všudy.

Masážní podložka inSPORTline Matalia

Masážní podložka inSPORTline Matalia

🥇 Volba naší redakce, vibrační masážní podložka

Masážní podložka Matalia je nejen extrémně pohodlná, ale i super účinná. Za cenu tří návštěv salonu získáte masážní pomůcku, která vám bude k dispozici, kdykoliv si vzpomenete.

Je určená na masáže krku, zad, pasu a boků. Celkem nabízí 5 druhů masáže a každá je zaměřená na určitou část těla. Má zabudované vyhřívání, což je prostě super. Nejen pocitově, ale i na rozproudění lymfatického systému a krevního oběhu.

Intenzita masáže i vibrací se dá regulovat. Ovládá také masážní techniku shiatsu, která stimuluje reflexní body a akupunkturní dráhy (dobré proti bolesti).

+ VÝHODY

 • Shiatsu masážní podložka
 • Lze regulovat intenzitu vibrací

– NEVÝHODY

 • Není voděodolná

Akupresurní sada HMS Premium AKM04

Akupresurní sada HMS Premium AKM04

👍 Podložka, kterou si vezmete kamkoliv

akupresurní sadě najdete jak akupresurní masážní podložku, tak polštářek. Podložku využijete na masírování celého těla, zad, krku, ale třeba i chodidel. Závisí na tom, jakou polohu zaujmete.

Podložka je skvělá na doma i do práce. Položí se na zem, na křeslo nebo kancelářskou židli a na chvíli se na ní uvolníte. Polštářek využijete na masáže rukou či chodidel.

Jestli hledáte akupresurní variantu, tak doporučuju právě tuhle. Není to elektrická masážní podložka, takže nevibruje, ani nemá žádné speciální funkce. Na druhou stranu si ji můžete vzít kamkoliv s sebou a nic neřešit.

+ VÝHODY

 • Masáž akupresurních bodů
 • Snadné použití

– NEVÝHODY

 • Bez funkcí a vibrací

Masážní podložka inSPORTline Chairolee

Masážní podložka inSPORTline Chairolee

❤️ Masážní podložka na záda

Masážní podložka na záda Chairolee je tu pro všechny, které pálí právě tato partie. Stačí připevnit na židli a máte postaráno o důkladnou masáž, která nevynechá jediný bod.

Jedná se o vibrační masážní podložku, která ovládá 3 druhy masáže a 3 intenzity vibrací. Obrovským plusem je i volitelné vyhřívání, které vám rozproudí krev v chladném počasí.

Jestli vás láká představa masážního křesla, ale nelíbí se vám jeho vysoká cena, zkuste tuhle variantu. Z obyčejné židle uděláte masážní křeslo raz dva. Fajn je i vyšší nosnost – 120 kg.

+ VÝHODY

 • Snadné ovládání pomocí tlačítkového ovladače
 • Vyhřívání

– NEVÝHODY

 • Nic jsem nenašla

Medisana BBS

Medisana BBS

🌊 Masážní podložka do vany

Medisana BBS se postará o luxusní masáže ve vaně. Z obyčejné vany udělá vířivku a masážní jednotku v jednom.

Co všechno umí? Zvládne masáž hýždí, zad, stehen a paží. Kromě toho zvládne obstarat i perličkovou koupel. Intenzita masáže se dá regulovat.

Nesmí chybět vyhřívání – ohřeje nejen vás, ale i vodu. Takže si můžete relaxační koupel užívat donekonečna, aniž byste museli neustále připouštět teplou vodu.

+ VÝHODY

 • Funguje, i když je ohnutá (lze dát do menší vany)
 • Vyhřívání a ohřev vody

– NEVÝHODY

 • Při vyndávání z vany buďte opatrní na přísavky, nevydrží hrubé zacházení

Balanční a masážní podložka na chodidla inSPORTline Uossia

Balanční a masážní podložka na chodidla inSPORTline Uossia

🦶 Užijte si jemnou masáž chodidel.

Balanční a masážní podložka na chodidla inSPORTline Uossia příjemným způsobem stimuluje nervová zakončení v chodidlech. Tím zlepšuje jejich prokrvení a urychluje regeneraci.

Podle stupně nafouknutí si můžete regulovat celkovou tvrdost podložek (pumpička není součástí balení).

Tato pomůcka neslouží jen k relaxaci. Pokud si na ni stoupnete, čeká vás poctivé balanční cvičení.

+ VÝHODY

 • Masáž i balanční cvičení v jednom.
 • Můžete ji snadno brát kamkoliv.

– NEVÝHODY

 • Nosnost 100 kg nemusí stačit všem.
 • Pumpička není součástí balení.

TrainMax masážní válec, roller

TrainMax masážní válec, roller

🌞 Multifunkční masážní válec, který prokrví vaše svaly.

TrainMax masážní válec, roller je univerzální pomůcka pro masáž, regeneraci i rehabilitaci svalů.

Tato oblíbená vychytávka vám pomůže s uvolněním zad, krční páteře, stehen i lýtek. Nejčastěji pomáhá lidem se sedavým zaměstnáním, sportovcům i osobám se zdravotními problémy.

Její tělo je vyrobené z příjemné EVA pěny, která vás nebude příliš tlačit. Pečlivě navržené výstupky se postarají o prokrvení konkrétních míst.

+ VÝHODY

 • Promasírujete s ním celé tělo.
 • Můžete ho snadno brát kamkoliv.
 • Parádní cena.

– NEVÝHODY

 • Žádné.

Jak používat masážní podložku

Jak používat akupresurní podložku? Není to žádná věda. Prostě si na ni sednete nebo lehnete. A masážní bodce budou vyvíjet tlak na ta správná místa (vše to vychází z tradiční čínské medicíny).

Elektrickou masážní podložku používáte obdobně. Jen ji musíte zapojit do sítě. Do té na baterie zase dáte správné baterky. Potom už jen zvolíte správný program, napolohujete se a je to.

Masážní křeslo vs podložka

Masážní křesla jsou ve srovnání s podložkou mnohonásobně dražší. Na druhou stranu nabídnou:

 • větší komfort,
 • více přednastavených programů a funkcí (magnetická masáž, klasická…),
 • a další možnosti nastavení (poloha atd.).

Říká se o nich, že nejvíc připomínají masáž rukou.

Musíte se ale smířit s tím, že si křeslo prostě nevezmete kamkoliv s sebou. Celkově je použití limitované. Takovou voděodolnou masážní podložku si můžete užít v posteli, na gauči i ve vaně. Podložka se navíc dá připnout na židli a voilà, máte masážní křeslo.

Masážní pistole vs podložka

Na masážní pistole jsme napsali recenzi. Prolistujte si ji tady 👉 Nejlepší masážní pistole. 😉

S masážní pistolí si snadněji namasírujete partie, na které podložka tak dobře nefunguje (přední strana stehen atd.). Oproti tomu podložka je skvělá na záda a bedra.

Pistol standardně nabídne více druhů intenzity masáže a také bych řekla, že je důkladnější. Přeci jen se s ní můžete zaměřit na jeden konkrétní bod, partii atd.

Na druhou stranu masáž s podložkou je komplexnější.

Na podložku si prostě lehnete/sednete a celou proceduru necháte na ní. Takže kdo se nechce „namáhat“, určitě ji ocení. Na takovou masáž u televize, kdy chcete jen vypnout a relaxovat, je prostě ideální.

Závěr

Masážní podložka pohladí na těle i na duši. Navíc dokáže předcházet, a dokonce i pomoct, s různými neduhy a bolestmi. Užijte si relax, kdykoliv se vám zachce, s volbou naší redakce, masážní podložkou inSPORTline Matalia. 👍

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky