Rychlý přehled

Nejlepší sportovní sluchátka. Pojďte vybrat!

Obsah článku

Dokážete představit trénink bez pořádného nářezu do uší?

Já teda ne. A něco mi říká, že vy také ne.

Pokud hledáte nejlepší sportovní sluchátka, tak vás asi musíme zklamat. Nemáme je.

Pro každého totiž budou ty nejlepší sluchátka na sport úplně jiný. Třeba já mám oblíbený tenhle model už několik let.

Připravili jsme pro vás ale žebříček nejoblíbenějších sluchátek podle uživatelů a recenzí na internetu.

Věřím, že vám přinese spoustu inspirace.

nejlepsi sportovni sluchatka

Nejlepší sluchátka na sport – rychlý přehled

Komu udělají sportovní sluchátka radost?

🏋️‍♀️ Fitness maniakům, co se chtějí pořádně namotivovat! Sluchátka do fitness centra by měla dobře izolovat okolní hluk (hledejte typ s uzavřenou konstrukcí) a být odolná proti potu.

🏃‍♀️ 🚴‍♀️ Běžcům, cyklistům atd. Jestli hledáte sluchátka na outdoor sporty, doporučujeme nějaké s vyšší ochranou proti prachu, potu a vlhkosti (alespoň IPX4).

Kvůli bezpečnosti by vám měla umožnit vnímat okolí. Musí dobře držet na uších, případně v uších.

🏊‍♀️ Plavcům. Na plavání zase musí zvládnout ponoření do vody. Bezdrátová technologie je jasnou volbou. Pro vás přichází v úvahu následující ochrana:

 • IPx7 – ponor do hloubky 1 metru na 30 minut,
 • IPx8 – vhodné do hlubší vody, odolné proti ponoření.

Nejlepší sportovní sluchátka – výběr Milujeme Fitness ❤️

Tady je rychlý přehled několika hojně využívaných a rozšířených sluchátek na sport.

Apple AirPods (3. generace)

apple airpod 3 generace

🏆 Jasný vítěz na všech frontách

Prohlédnout recenze

Nová generace AirPods přichází s řadou vylepšení oproti předchozím modelům.

Design a funkce: AirPods (3. generace) mají o 33 % kratší stopku než model druhé generace a jsou vybaveny tlakovým snímačem pro jednoduché ovládání hudby a hovorů.

Prostorový zvuk a adaptivní ekvalizér: Sluchátka nabízejí podporu prostorového zvuku a adaptivní ekvalizér pro lepší zvukový zážitek.

Vylepšená výdrž baterie: AirPods 2021 mají značně prodlouženou výdrž baterie ve srovnání s předchozími modely. Společně s nabíjecím pouzdrem vydrží až 30 hodin práce. A to už je pořádný trénink. 😉

Infračervený senzor: Sluchátka detekují, zda jsou v uchu, a přizpůsobují přehrávání hudby (přehrávají pouze, když jsou v uchu).

Odolnost IPX4: Sluchátka i nabíjecí pouzdro mají certifikaci odolnosti proti vodě a potu.

Kompatibilita: Sluchátka spárujete s Apple zařízeními, ale nemusíte se bát. V pohodě si budou povídat i s Androidem.

+ VÝHODY

 • Špičkový zvuk
 • Výdrž baterie
 • Stylový design

– NEVÝHODY

 • Vyšší cena

Samsung Galaxy Buds2

Samsung Galaxy Buds2 jsou parádní špunty do posilovny a na indoor cvičení. Mají funkci ANC, tedy aktivní potlačení hluku. Takže jste ve svém světě, pořádně se namotivujete a nic vás nezajímá. 👍

Za necelé 3000 Kč získáte sluchátka, která hrají opravdu parádně. Ochrana IPX2 zaručuje odolnost proti dešti.

Dají se s nimi pohodlně přijímat hovory, ovládat hlasitost, přepínat skladby a další vychytávky. Výdrž baterie je úctyhodná – 30 hodin. Ale to se počítá i s nabíjecí krabičkou. Sluchátka mimo krabičku vydrží 5 hodin.

+ VÝHODY

 • Do posilovny naprosto perfektní
 • Skvělý zvuk

– NEVÝHODY

 • Při sportu venku neuslyšíte, co se kolem vás děje

Intezze CLIQ black

intezze cliq black

😍 Oblíbené u hobby sportovců

Prohlédnout recenze

Bezdrátová sluchátka Intezze CLIQ jsou navržena s ohledem na potřeby milovníků sportu a hudby. Nabízejí kompaktní design a nejnovější bezdrátové rozhraní Bluetooth 5.2.

Jejich významnou vlastností je extra dlouhá výdrž baterie a efektivní systém potlačení hluku při telefonování, díky čtveřici mikrofonů a technologii Qualcomm cVc. Nabízí odolnost vůči stříkající vodě s certifikací IPX4 a jsou dodávána s odolným nabíjecím pouzdrem s USB-C nabíjením.

Nabíjecí pouzdro poskytuje 32 hodin a samotná sluchátka vydrží poctivých 8 hodin poslechu. Takže trénink může trvat zatraceně dlouho.

Sluchátka disponují také 10mm měniči pro kvalitní zvuk, praktickým dotykovým panelem pro ovládání a možností použití každého sluchátka samostatně pro telefonování nebo poslech hudby.

+ VÝHODY

 • Velká výdrž baterie
 • Skvělý zvuk

– NEVÝHODY

 • Nic zásadního jsem nenašli

Shokz OpenMove

Shokz OpenMove, šedá

🏆 Skvělý poměr ceny a kvality

Prohlédnout recenze

Shokz OpenMove vypadají jako z budoucnosti. A taky že jsou – úplná hudba budoucnosti! Užijete si s nimi skvělý poslech hudby, ale zároveň neztratíte přehled o tom, co se okolo vás děje. Nabízí ale i funkci potlačení okolního hluku.

Hodí se na sportování venku i indoor. Na sluchátkách jsou ovládací prvky na přepínání skladeb, hlasitost atd.

Jsou pohodlné, netlačí a mají certifikací IP55, což značí odolnost proti prachu, potu a vodě. Stabilní přenos zvuku je až na 10 metrů. Dají se spárovat se dvěma zařízeními a vydrží nabitá až 6 hodin.

+ VÝHODY

 • Dobré na outdoor sporty i do posilovny
 • Snadné ovládání

– NEVÝHODY

 • Nemají dobíjecí krabičku, takže po 5 až 6 hodinách hudby je musíte připojit do sítě

Apple AirPods Pro

Apple AirPody Pro 2022 – novinka, kterou si nesmíte nechat ujít. Kromě bomba zvuku chválím i intuitivní dotykové ovládání. Nebo senzor, díky kterému se hudba zastaví, když sluchátko vyndáte.

Bezdrátová sportovní sluchátka uzpůsobená na sport venku i uvnitř.

Sluchátka jsou kompatibilní s Androidem a dalšími zařízeními s Bluetooth technologií. Ovšem nejlépe fungují s Apple telefony.

U Android můžete přijít o některé funkce (instantní párování, plynulé přepínání mezi zařízeními, také asi nepůjde nakonfigurovat ovládání).

+ VÝHODY

 • Lze nastavit, jestli budou propouštět zvuky z okolí, nebo ne
 • Odolné proti dešti

– NEVÝHODY

 • U Androidu možná přijdete o nějaké funkce

JBL Live 460NC

JBL Live 460NC černá

🎧 Multifunkční sportovní sluchátka přes hlavu

Prohlédnout recenze

JBL Live 460NC jsou tu pro každého, kdo nesnáší pecky a špunty. Klasická náhlavní sluchátka nabízí krásný, čistý zvuk a ohromnou výdrž baterie. Jsou bytelná, takže něco vydrží.

Sportovní sluchátka přes hlavu ovládají funkci aktivního potlačení okolního zvuku. Takže z toho důvodu, a i vzhledem ke konstrukci, je doporučuji hlavně na sport v posilovně. Můžete s nimi přijímat hovory a nabídnou i další funkce. Ke všemu slouží tlačítka po stranách.

Ale využijete je úplně s přehledem i na sledování filmů nebo hraní her. Zvuk je opravdu kvalitní, tak proč je nevyužít doma u počítače i v posilce? 👍

+ VÝHODY

 • Skvělý zvuk
 • Výdrž baterie 50 hodin

– NEVÝHODY

 • Můžou hopsat při běhu atd.
 • Nemají ochranu proti vodě ani prachu

JBL Reflect Flow Pro

jbl reflect flow pro bila

🏊 Bezpečné a pohodlné cvičení pro plavce a outdoor

Prohlédnout recenze

JBL Reflect Flow Pro jsou to pravé pro plavce. Vydrží totiž ponoření do vody. Takže na trénink do bazénu s nimi můžete vyrazit naprosto bez obav. A třeba se i potápět.

Mají funkci ANC ale také Ambient Aware, která vpouští do uší důležité zvuky z okolí (slyšíte třeba upozornění na přechodu pro chodce, auto atd.). Překvapivě jsou i dost dobré na hraní her.

Jelikož jsou sluchátka odolná i proti stříkající vodě, doporučuji je i na cestování nebo outdoor, třeba drsnější jízdy v terénu na kole atd. Jsou super komfortní. Skoro nic neváží a ani nevíte, že je máte nasazené.

+ VÝHODY

 • Můžete si vybrat, jestli chcete okolí izolovat nebo něco do uší propustit
 • Výdrž až 30 hodin na jedno nabití (včetně dobíjecí krabičky)

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Jaké jsou druhy sluchátek na sport?

Jaké jsou základní druhy sluchátek na cvičení?

 • Sluchátka s dráty jsou dobré možná tak do posilovny, kdy neděláte prudké pohyby, neběháte atd. V opačném případě by vás mohla dost omezovat.
 • Bezdrátová sportovní sluchátka jsou na sport nejlepší. Připojíte je k telefonu přes Bluetooth. N
 • Signálu nevadí překážky a mají kvalitní zvuk. Jsou pohodlná a dá se s nimi také dobře telefonovat. Musí se nabíjet. Ve spojení s fitness náramkem je to prostě paráda.

No a potom tu máme ještě roztřídění z hlediska konstrukce sluchátek.

Pecky

Každý máme trochu jiný tvar ušního boltce, a proto pecky ne vždy dobře sednou. Potom mohou vypadávat atd. Chce to vyzkoušet. Bývá přes ně celkem dobře slyšet, co se děje okolo, takže na aktivity venku jsou ok. Ale samozřejmě záleží model od modelu.

Špunty

Se zasunují přímo do sluchovodu. Perfektně izolují okolní ruch (pokud tedy nemají technologii, která dělá opak). Dobře drží uvnitř uší i při dynamickém pohybu.

Ale jelikož jste vlastně odříznutí od toho, co se děje kolem, doporučuji je hlavně do posilovny. Trochu jiná situace nastává, když špunty mají speciální funkce, které zvuky okolo propouštějí.

Sportovní sluchátka přes hlavu

Náhlavní sportovní sluchátka se nasazují na hlavu. Ideální pro každého, komu vadí, že by si něco dával dovnitř do uší. Ve většině případů nabídnou lepší kvalitu basů a zvuku celkově. Když tedy porovnáme ostatní druhy sluchátek ve stejné cenové hladině.

Trochu nešikovná jsou v tom, že stačí jeden prudký pohyb a strhnete si je. Takže bych je doporučila hlavně na tu posilovnu a méně dynamické sporty. Jinak můžou poskakovat na hlavě.

Sluchátka za uši

Sluchátka za uši se přichytí pomocí klipu nebo týlního mostu. Dobře drží na místě. Mohou být bezdrátová i s drátem. Dřív je nosili hlavně běžci. Většinou umožní částečně slyšet, co se děje okolo vás.

Sluchátka na lícní kosti

Jsou komfortní a neblokují okolní zvuky. Hudbu vlastně pouští „do uší“ skrze vibrace na lícních kostech. A taky mají super design a funkce. Ideální pro někoho, kdo si nechce nic strkat do uší a potřebuje přehled o tom, co se děje okolo.

🎁 Tip na dárek: 45+ tipů na dárky pro sportovce

Na co si dát pozor při nákupu

dobře drží na uších. Jinak vám budou různě hopsat, padat atd. Ve fitku při zvedání činek by to zas až tak vadit nemuselo. Ale jestli třeba běháte nebo jezdíte na bruslích, už je to problém.

❗️ Pozor na filtraci okolního ruchu. ❗️

Už jsme to trochu naťukli. Není dobrá za všech okolností. Když běháte třeba ve městě nebo po silnici, měli byste vědět, co se okolo vás děje.

Raději se vyhněte sluchátkům, které okolní hluk úplně izolují. Naopak vyhledejte model, který ho třeba převádí do příjemného ambientního zvuku, který tolik neruší požitek z hudby. Např. funkce Ambient Aware.

Pokud ale toužíte po tom, abyste okolní zvuky úplně izolovali, hledejte sluchátka s funkcí ANC neboli aktivní potlačení hluku.

U bezdrátových sluchátek si ověřte, jak dlouho vydrží na jedno nabití v provozu. Standard je 4 až 6 hodin, ale některé zvládnou i dvakrát tolik.

Výrobce často uvádí výdrž včetně nabíjecí krabičky ­– to se pak dočtete, jak vydrží 30 hodin atd. Ale sluchátka mimo krabičku vydrží v reálu třeba jen 4 hodiny (jedná se o pecky).

Zabudovaný mikrofon se postará o to, že budete moct vyřizovat telefonní hovory bez sundávání sluchátek z uší. Sluchátka s drátem zase mívají mikrofon na kabelu. Jinak vás bude volání při sportu obtěžovat.

A pozor na odolnost. Ať zvládnou pot, prach, případně i vodu. Hledejte IP krytí.

U sluchátek přes hlavu sledujte materiál náušníků.

 • Textilní dobře sají pot, ale nezapomínejte je po tréninku nechat vyschnout. Jinak začnou smrdět.
 • Kožené se na sport moc nehodí. Špatně se čistí a lehko popraskají. Umělá koženka je ještě horší. Dost se v ní potí uši.
 • Nejčastějším materiálem je plast (silikon, pěna, guma). Odolný a snadno se čistí. Pot až zas tak moc dobře nesají, zato je pohodlný a dobře drží na místě.

Jak vybrat nejlepší sportovní sluchátka

 1. Jak vybrat sluchátka na sport?

  Vybírejte podle toho, jestli cvičíte venku nebo uvnitř a podle sportu, kterému se věnujete. Zaměřte se na funkce, výdrž a kvalitu zvuku.

 2. Kolik stojí sportovní sluchátka?

  Počítejte okolo 1500 až 2000 Kč. Je dobré, když jsou odolnější, nepřekáží a zároveň nabízí nějaké funkce navíc. Jestli ale cvičíte jen příležitostně, klidně si vystačíte s modelem pod 1000 Kč.

 3. Čím jsou sluchátka na sport speciální?

  Nabízí odolnost proti potu, vodě a prachu. Mají větší výdrž baterie. Lepší ergonomii. Praktické funkce, díky kterým nikdo nenaruší váš trénink. Kvalitní zvuk. A jsou k dostání v různých typech konstrukcí. Každý si vybere to své.

 4. Opravdu má cenu investovat tolik peněz?

  Hudba dokáže motivovat a zlepšit náladu. Co víc potřebujete? Perfektní poslech se postará o to, že vás bude sport bavit ještě o trochu víc. Udělejte si radost!

 5. Kde koupit?

  Jestli si chcete cvičení užít na maximum, čtěte recenze a nekupujte zajíce v pytli! Objednávejte online, můžete si je na dva týdny vyzkoušet. Většina e-shopů expeduje do druhého dne, takže už pozítří to můžete pořádně rozbalit.

Závěr

Správný sportovec se neobejde bez spolehlivých sportovních sluchátek. Odolnost, praktické funkce, výdrž a super zvuk nabízí například 🥇 Samsung Galaxy Buds2, volba naší redakce. Pro našlápnutý trénink to nejlepší. 💪😉

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky