Vánoční speciál 2023 (50 tipů na dárky pro sportovce) 🎁🎄

Jan Kovanda

Se cvičením jsem se seznámil už na prvním stupni základní školy. Tehdy jsem vyzkoušel snad všechny sportovní kroužky v celém širém okolí, ale žádný mě moc nezaujal.

Zlom přišel až ve chvíli, kdy jsem objevil krásu bojových sportů. Ty si mě ihned získaly. Máme se rádi už 16 let. 💪

Později se k nim přidal i parkour, kterému se věnuji už 12 let. V posledních letech jsem ho však částečně odsunul do pozadí a začal jej nahrazovat spíš fitness cvičením. S ním jsem v kontaktu už 6 let. Musím uznat, že tato trojice se navzájem dokonale doplňuje!  

Moje oblíbené produkty

Soustředím se hlavně na celkovou odolnost organismu a správnou funkci svého těla. Přesně proto nedám dopustit na kvalitní omega-3 mastné kyseliny a šikovný multivitamín. V žádném případě nevynechám ani hořčík a kombinaci D3 a K2.

Před několika lety jsem do svého mixu zařadil i pořádnou kloubní výživu. Člověk si holt časem uvědomí, že má své limity. 🙂

Nejraději objednávám suplementy od značek Reflex, Survival a Prom-in. Všichni tito výrobci totiž dbají na opravdovou kvalitu a vyznají se ve své práci.  

Jak vypadají mé tréninky

Pravidelně chodím na tréninky bojových sportů a rozhodně si nenechám ujít ani typický silový trénink. Když je venku hezky, vyměním fitko za workoutové hřiště. Kombinace posilování a slunečních paprsků je prostě dokonalá.

O víkendech mě můžete přistihnout, jak se snažím přeskočit nejrůznější překážky. S přáteli totiž pravidelně jezdíme do okolních měst a skal, kde se věnujeme parkouru. Touha po extrémech nás naštěstí už dávno opustila, takže jen pilujeme techniku a udržujeme své dovednosti. 

Pokud mám zrovna odpočinkový den, jdu se alespoň projít do lesa a užívám si klid přírody. Jsem celkem introvertní typ, takže mi tento druh samoty dělá dobře. 🙂

jan kovanda
jan kovanda 4

Pozice redaktora pro Milujeme Fitness skvěle kombinuje mé nejoblíbenější činnosti – psaní, sportování a hledání ověřených informací o lidském těle.

Jsem redaktor a copywriter na volné noze, takže každý den vytvářím texty v nejrůznějších podobách i formách. Lepší práci si nedokážu představit. 🙂

Mezi mé srdcovky patří třeba:

Placla.cz – mám na starosti psaní PR článků pro stovky tuzemských firem.

Netpromotion – starám se o textace webových stránek klientů.

Kde mě můžete najít:

Facebook
E-mail

Všechny moje články

funkcni trenink 1

Funkční trénink

Bolí vás záda, kolena, kotníky nebo třeba kyčle? Jste zkrácení a chcete zlepšit mobilitu těla? Trpíte svalovou dysbalancí? Potřebujete zlepšit výskok, rychleji běhat či mít pořádnou výbušnou sílu? Zaměřte se

kdy pit protein 3

Kdy pít protein

Nejste si jistí, k čemu je dobrý protein a jak ho správně užívat? Chcete zjistit, kolik bílkovin denně musíte přijmout? Lámete si hlavu, jak to načasovat a kdy pít protein?

full body trenink

Full body trénink

Zajímá vás full body trénink a jeho výhody? Chcete z něho vytěžit maximum a dočkat se pořádných výsledků? Nesnažte se lovit neúplné (a často nepravdivé) informace ve všech zákoutích internetu.

Objemový trénink

Objemový trénink

Chcete vědět, jak sestavit pořádný objemový trénink? Jaké cviky zařadit, kolik opakování provádět a s jakými váhami pracovat? Neztrácejte čas nekonečným vyhledáváním tabulek a čtením odborných studií. Přinášíme vám totiž

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky