Vánoční speciál 2023 (50 tipů na dárky pro sportovce) 🎁🎄

Rychlý přehled

Reflex Nexgen – nejvychytanější multivitamín na trhu?

Obsah článku

Znáte populární Nexgen multivitamín od společnosti Reflex?

Spousta odborníků ho považuje za jeden z nejlepších produktů na českém trhu.

Je to pravda, nebo se jedná jen o promyšlenou reklamní kampaň?

Osobně ho používám už několik let v kuse. Za tu dobu jsem o Reflex Nexgen přečetl řadu studií, slyšel několik odborných názorů a vše si pořádně vyzkoušel na vlastní kůži.

Rozhodně si nenechte ujít moji recenzi oblíbeného Reflex Nexgen. 😉

Chcete vědět více? Pak jste tady správně.

Reflex Nexgen recenze

🚚 Doprava zdarma při nákupu nad 1 300 Kč
🤩 2+1 zdarma
🤑 Sleva pro studenty

Proč vlastně musíte užívat doplňky stravy s vitamíny a minerály? Světová zdravotnická organizace má v tomto ohledu jasno. 👇

  • Drtivá většina lidí v západní civilizaci trpí nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů.
  • Dlouhodobá absence mikroživin vede k únavě, špatné obranyschopnosti, depresím, zhoršenému spánku, celkovému snížení kvality života a v extrémních případech i k smrti.
  • V dnešní době je skoro nemožné dosáhnout optimálního příjmu vitamínů a minerálů z běžné stravy.
  • Můžete si být téměř jistí, že i vám chybí celá řada důležitých látek. [zdroj]

Přesně proto je trh přeplněný ohromným množstvím doplňků stravy v nejrůznějších podobách. Stačí si jen některý koupit a máte vyhráno, no ne? Až na to, že vůbec. Spousta z nich je naprostý nesmysl. Nestravitelné látky. Vzájemná nesnášenlivost jednotlivých živin. Nebezpečné dávky vitamínů vedoucí k toxicitě organismu…

Proč jsem si vybral multivitamín od Reflexu?

Tím se dostáváme k Reflex Nexgen 60 kapslí. Na tomto multivitamínu mě zaujalo hlavně kvalitní složení jednotlivých látek. Líbí se mi i celkem šikovný poměr vitamínů a minerálů. Není bez chyby, ale v rámci jednoho produktu to ani nejde jinak.

Reflex Nexgen složení

Na základě přiložené tabulky jde vidět, že Reflex vitamíny navrhovali lidé, kteří se ve svém oboru vyznají. Osobně bych uvítal o něco větší obsah K2 a hořčíku, ale člověk nemůže chtít zázraky.

Reflex Nexgen jsme zmínili i v našem článku o nejlepších multivitamínech.

Rozhodně vám doporučuji jakýkoliv doplněk z řady Reflex Nutrition Vitality. Daná firma se řadí mezi nejkvalitnější výrobce na celém trhu.

Jaké výhody a nevýhody pozoruji

👍 Jasná výhoda je absence vápníku. Proč? Tento minerál totiž většina lidí získává v dostatečném množství z běžné stravy. Jeho přehnaně vysoké dávky zároveň snižují vstřebávání už tak nedostatkového hořčíku, což považuji za velmi vážný problém.

👍 Vitamíny od Reflexu obsahují menší množství železa. Pokročilejší verze Reflex Nexgen Pro dokonce železo vůbec neobsahuje. Pokud jíte pravidelně maso, pravděpodobně máte tohoto minerálu dostatek. Zbytečné předávkování danou látkou vede k poškození jater, slinivky a dalších vnitřních orgánů.

👎 Reflex multivitamín je složený z mnoha druhů látek. Některé z nich jsou lépe stravitelné nalačno, zatímco jiné společně s jídlem. Pokud budete brát kapsle na prázdný žaludek, snížíte využitelnost vitamínů A, D, E, K. V případě konzumace s jídlem zase snížíte využitelnost minerálů. To je obecná nevýhoda všech „ALL IN ONE“ produktů.

Zajímají vás alternativy? Podívejte se na naše srovnání 10 nejlepších multivitamínů.

Osobně konzumuji Nexgen Reflex společně s jídlem. K němu pravidelně užívám ještě D3, K2, hořčík, zinek a rybí tuk. Podle mého se jedná o téměř ideální kombinaci. Každý z nás má ale jiné potřeby, takže si raději sestavte vlastní mix.

Nexgen versus Nexgen Pro. Jaký je rozdíl?

Hlavní rozdíl mezi těmito verzemi je obsah účinných látek. Pokročilejší Pro si připisuje o pět složek více (celkem 33). Konkrétně se bavíme o přídavku tří probiotických kultur, polyfenolů a rostlinných extraktů.

V pokročilejší verzi najdete o trochu větší množství některých vitamínů. Z hlediska minerálů se můžete rozloučit se železem. Varianta Pro na něj vůbec nemyslí. Naopak se chlubí o trochu větším obsahem hořčíku. Ve výsledku se ale nejedná o žádný podstatný rozdíl.

Je mi jasné, že vás bude zajímat i cena. V této chvíli koupíte Nexgen Pro přibližně za 349 až 409 Kč. Zapomeňte na výhodnou akci 2+1. Ta se vztahuje jen na klasickou variantu. Počítání nechám na vás.

Co se týče mě, mám v plánu zůstat u klasického Nexgenu. Pokud rekreačně sportujete několikrát týdně a nechystáte se na náročnou soutěž, bohatě vám postačí.

Odkud pravidelně objednávám?

Multivitamín Reflex Nexgen Nutrition můžete snadno objednat z e-shopu Aktin. Ten vás potěší ohromným výběrem kvalitních doplňků, luxusními slevovými akcemi a rychlou dopravou. 💪

Reflex Nexgen objednávka

Tuto konkrétní várku jsem objednával v pondělí. Balíček přišel ve středu ráno – paráda! 👍

Snadno recyklovatelný karton. Žádná tuna zbytečných plastů.

Reflex Nexgen 2 v 1

Mé dojmy po letech užívání

S Reflex Nexgen jsem se seznámil v roce 2020. Tehdy jsme si ho objednali se skupinou přátel (všichni jsme aktivní sportovci). Zkráceně řečeno – od té doby na něj nedáme dopustit!

Určitě nečekejte zázraky už po jednom dni užívání. Suplementace vitamínů a minerálů je dlouhodobý proces. Poctivost se rozhodně vyplácí.

Všichni jsme se totiž shodli, že se od té doby téměř 100% vyhýbáme nemocem. To platí i pro typické podzimní a zimní nachlazení, na které jsem v dřívějších letech dost trpěl.

Produkt sám o sobě znatelně snižuje výskyt křečí. Myslím si, že mi dost pomáhá i s regenerací a zvládáním pracovní zátěže.

Reflex Nexgen kapsle

Jasným plusem je pro mě šikovná želatinová kapsle. Toto řešení se hodí hlavně v případě, kdy jedete na celodenní výlet. Díky tomu nemusíte odměřovat dávku sypkého prášku a hledat vhodný způsob jeho uchování. Prostě strčíte kapsle do batohu a máte vystaráno.

Na závěr vám řeknu jen jednu jedinou věc – jestli sháníte vážně kvalitní a funkční multivitamín, rozhodně sáhněte po Reflex Nexgen!

Výhody a nevýhody

VÝHODY
Akce 2+1 zdarma
Příznivá cena
Obsah 28 aktivních látek
Použití špičkových surovin

NEVÝHODY
Menší obsah hořčíku a vitamínu K2

FAQ

Kolik Reflex Nutrition Nexgen stojí?

Cena jednoho balení se pohybuje kolem 249 Kč. Nejvýhodnější je ale pořídit rovnou výhodné balení 3 krabiček (jednu získáte zdarma)

Mohu sehnat Reflex Nutrition Nexgen v akci?

V současné chvíli můžete využít výhodné akce 2+1 zdarma. Díky tomu ušetříte 249 Kč.

Pro koho je Reflex Nutrition Nexgen vhodný?

Tento doplněk stravy je vhodný pro všechny běžně sportující jedince. Pokud se zrovna připravujete na závody a tvrdě dřete několikrát týdně, zvolte raději pokročilejší verzi Reflex Nexgen Pro.

Musím užívat ještě nějaké další doplňky?

Rozhodně nezapomínejte ani na kvalitní omega-3, hořčík a kombinaci vitamínů D3 a K2. Většina lidí totiž trpí nedostatkem právě těchto látek.

Jan Kovanda

Jan Kovanda

Cvičení jsem si zamiloval už v dětských letech. Nejdříve mě zaujaly bojové sporty. Postupem času se k nim přidal i parkour. Finálním dílkem skládačky se stal fitness. Neustále zjišťuji nové informace o funkci lidského těla, stravě a suplementech. Věřím, že ve zdravém těle je zdravý duch.

Nepřehlédněte podobné články

Manboxeo a Damboxeo pro fitkaře

Už zase vám vrtá hlavou, jakým dárkem překvapit svou drahou polovičku, kámoše, manželku, anebo třeba strejdu? Pokud jsou to nadšení fitkaři a v gymu tráví víc času než doma, mám pro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky