Rychlý přehled

Vybíráme nejlepší multivitamín. Recenze a hodnocení

Obsah článku

Sportujete a pečujete o sebe?

Rádi byste podpořili své zdraví?

Nebo snad toužíte po hezčích vlasech, lepší paměti, výdrži?

Krásu, imunitu i fyzickou a psychickou výkonnost mohou podpořit právě vitamíny.

Jenže jaký vybrat?

Multivitamín dodá tělu přesně to, co potřebuje. A v jedné dávce.

Poradíme, čeho si při nákupu všímat a jak nepřebrat.

Nejlepší multivitamín

Nejlepší multivitamíny – výběr redakce ❤️Fitness

Co jsou to vitamíny a má cenu je suplementovat?

Co jsou vitamíny? 🤔 Látky, které potřebuje lidský organismus k tomu, aby normálně fungoval. A prospíval.

Jejich nedostatek se projevuje různými způsoby. Od drobných potíží jako jsou křeče, únava, špatné trávení, až po závažnější zdravotní problémy – oslabená imunita, chudokrevnost, deprese a další.

Zdroj: The Epidemiology of Global Micronutrient Deficiencies; Zinc: the new antidepressant

Koukněte, jak posílit imunitu ➡️ Jak na posílení imunity.

❗️ Vitamíny nejsou spásné tablety, která vás ze všeho zázračně vysekají a vyléčí. Berte je jako prevenci a podporu. Více v článku od dTest.

Dá se doporučený denní příjem mikroživin získat jen z běžné stravy? Jistě. Dokonce je to přirozenější.

Jenže potraviny cenné látky nejen přípravou, ale také skladováním, ztrácejí. Takže i když si přečtete, že červená paprika je plná vitamínu C, o většinu cestou na talíř přijde.

Zdroj: Effect of storage on nutritive value of food

A tak je to i s dalšími potravinami. Nejen se zeleninou a ovocem. Ale i s masem, luštěninami atd. Přestože si zakládáte na pestré stravě, deficit vám hrozí.  

Potom je tu případ sportovců. Ti mají na mikroživiny kvůli fyzické zátěži o něco větší nároky. To můžeme rovnou vztáhnout i na osoby s prací náročnou na fyzičku. Pokrýt potřebu čistě ze stravy je téměř nemožné.

Zdroj: Dietary Supplements and Sports Performance

Obě skupiny by si měly přísun vitamínů a minerálů obzvlášť dobře hlídat. Deficit totiž zhoršuje fyzický výkon a regeneraci.

Tělo je také náchylnější na oxidativní stres, který poškozuje buňky a způsobuje nemoci (kardiovaskulární, neurologické, autoimunitní a další, například rakovinu).

 Zdroj: Oxidative Stress

Ale užívat doplňky stravy by neměli jen sportovci a fyzicky pracující.

Důležité mikronutrienty potřebujeme všichni. A jelikož je náročnější uspokojit tělo v tomto ohledu jen ze stravy a pití, nezbývá než užívat doplňky stravy.

✅ Chcete mít jistotu, že vám nebude chybět žádná z důležitých látek? Tak na to jsou nejlepší multivitamíny! 🤩 V jedné krabičce pořídíte mix více vitamínů. Dávkování je o poznání snadnější a efektivnější.

Komu udělá multivitamín radost

Jak už jsme zmínili – jestli jste fyzicky aktivní, tenhle doplněk stravy vám nesmí chybět. Zvažte multivitamíny pro sportovce. 🚴‍♀️ Doplníte látky klíčové pro podporu vitality, energie, proti křečím.

Máte oslabenou imunitu? Nebo se chcete před chřipkovou sezónou jaksepatří posilnit? Doporučujeme multivitamíny na imunitu. Obsahují například déčko, céčko, zinek a další, bez kterých se obranyschopnost zhoršuje. Pomohou i v rekonvalescenci.

Zdroj: Exploring the Immune-Boosting Functions of Vitamins and Minerals

Céčko je pro imunitu a zdraví obzvlášť důležité. Navíc přispívá k syntéze kolagenu v těle. Zdroj: Brainmarket.cz

Výrobci vědí, že ženské tělo má trochu jiné nároky než mužské. Proto jsou k dostání:

 • 🙋‍♀️ multivitamíny pro ženy – podporují hormonální balanc, krásné vlasy, pleť, nehty.
 • 🤵 multivitamíny pro muže – na lepší činnost prostaty, stabilizují hladinu testosteronu, cholesterolu a další.

Jestli vám jde speciálně o krásný zevnějšek, poohlédněte se třeba po multivitamínech na vlasy nebo multivitamínech na nehty. Najdete v nich céčko, éčko, zinek, selen a další mikronutrienty klíčové pro vzhled jako ze škatulky.

Doplňky stravy na vlasy jsme zrecenzovali v samostatném článku. Na krásné vlasy, nehty a pleť zabírá i kolagen. Koukněte na recenzi Inca Collagen od redaktorky Moniky. Zkusila produkt „na vlastní kůži“ 😉.

Pokud máte 60+, poohlédněte se po multivitamínech pro seniory. Najdete v nich nejen mikronutrienty na imunitu, ale i pro silné kosti, lepší trávení, cholesterol atd.

Seniorům se zhoršuje využití některých látek (např. B12) a u jiných zase potřebují vyšší příjem (hlavně D3). Suplementy pomohou.

Jestli jste student nebo pracujete „hlavou“, tak i z tohoto pohledu jsou nejlepší komplexní vitamíny. Konkrétně multivitamíny na paměť – obsahují například vitamíny skupiny B, které podporují kognitivní funkce.

Nesmíme zapomenout na vegany – pro ty je získat vše potřebné ze stravy ještě trochu komplikovanější. Vhodně zvolený doplněk stravy pomůže. Lidé na rostlinné stravě by si měli hlídat zejména příjem vitamínů skupiny B. Ten totiž najdete převážně v živočišných zdrojích.

Zdroj: Brainmarket.cz

Doplňování vitamínů má cenu také v případě, že trpíte jejich nedostatek vlivem nějaké choroby, typicky třeba celiakie.

Jaké jsou druhy multivitamínů

 • Tablety – klasika, kterou nic nezkazíte, pozor na plnidla a pojidla
 • Kapsle – na podobném principu jako tablety, většinou ale mají „čistější“ složení
 • Bonbony a pastilky – multivitamíny na cucání nebo žvýkání, dobré hlavně pro děti ☺️
 • Tekutý multivitamín ­– většinou se jedná o produkt, který je navíc obohacený o další složky důležité pro sportovce, těhotné atd.
 • Multivitamín do vody ­– populární „šumák“

Na co si dát pozor při nákupu

Co obsahují multivitamíny?

Nejlepší multivitamín vybírejte podle toho, kolik doporučeného denního množství vitamínů tělu dodá. Příliš vysoké dávky (tří a vícenásobné, než je doporučená denní dávka) nemají moc smysl. Tělo je nedokáže využít.

❌ Navíc, jak je známo, všeho moc škodí. Když užíváte přespříliš, hrozí předávkování a další zdravotní problémy. U vitamínů rozhodně neplatí, že čím více, tím lépe!

U multivitamínových produktů je výhodou, že většinou neobsahují 100 % doporučené denní dávku. A tak se nemusíte bát, že to v kombinaci s pestrou stravou přeženete a předávkujete se.

Ještě jedna poznámka – narazíte na produkty výhradně s vitamíny, ale třeba i s minerály a dalšími stopovými prvky, rostlinnými výtažky atd.

Nikde není pevně dáno, co vlastně multivitamín je. A tak je to na rozhodnutí výrobce.

🤔 Co by podle nás měl dobrý multivitamín obsahovat?

✅ vitamín C, vitamíny skupiny B, biotin, dále vitamín E, D3, koenzym Q10, mangan, železo, selen

✅ vitamín A v podobě beta-karotenu – pro tělo ideální forma

✅ vitamín K, nejlepší je K1 a K2 ve formě K2MK7, káčko posiluje kosti a má spoustu dalších benefitů, zdroj: The health benefits of vitamin K

✅ z minerálů dále doporučujeme například jód (funkce štítné žlázy), měď (podporuje metabolismus) či chróm (pro zdravou hladinu cukru v krvi)

Využitelnost

Už jste někdy toto slůvko v souvislosti s vitamíny slyšeli? Jedná se o to, jak moc danou látku tělo zužitkuje. Jestli jenom neprojde zažívacím traktem a vy z toho nic moc nemáte.

 • Vždy je lepší sáhnout po vitamínech, které jsou bioaktivní. Oproti nim tu máme ty syntetické, u kterých už je využitelnost o poznání horší.
 • Dále je důležitý i způsob výroby. Doporučujeme hlavně produkty vyrobené lipozomální technologií. Molekuly jsou chráněné v lipozomech (takový váček), ve kterých se dostávají přímo do buněk. Neohrozí je proces trávení.
 • U minerálů je pro tělo zase nejlépe využitelná chelátová forma (ideálně opět produkt vyrobený pomocí lipozomální technologie) oproti formě organické.   

Další složky v produktu – posviťte si na složení

Nejlepší multivitamín nemá v krabičce nic, co by tělu škodilo. U multivitamínů na cucání, tekutých či šumivých, se často setkáte se dvěma potenciálně problematickými látkami:

 1. Pokud se vyhýbáte aspartamu, tak na něj v těchto produktech můžete narazit.
 2. Azobarviva se zase dávají do souvislosti s hyperaktivitou u dětí.

❌ U tablet pozor na plnidla a pojidla. Představují balastní složky, které sice drží tabletu pohromadě, ale organismu nijak neprospívají. Často tvoří až 50 % tablety. Jestli se jim chcete vyhnout, zvolte raději kapsle. Nebo nějakou jinou formu.

Co dalšího?

 • Rozpustnost. Jestli koukáte po multivitamínu šumivých tabletách, je tenhle ohled důležitý. Nikdo nechce polykat hořké kousíčky na dně skleničky.
 • Chuť. Opět důležitá hlavně u multivitamínů do vody, cucacích a tekutých produktů.
 • Poměr ceny a kvality. Nikdo nechce kupovat zajíce v pytli. Jak se v nabídce vyznat? Pomůžeme v následující kapitole. 😉👇

Jak vybrat nejlepší multivitamín

 1. Jaký multivitamín je nejlepší?

  Rozhodnout, který multivitamín je nejlepší, není jen tak. Každý má něco do sebe. Výrobci se rádi zaměřují na určitou skupinu zákazníků. Ujasněte si nejdřív, co vaše tělo potřebuje a co vám nejvíc vyhovuje. Zorientujte se v nabídce pomocí naší recenze multivitamínů.

 2. Kolik stojí multivitamín?

  Počítejte okolo 10 až 15 Kč za denní dávku. Najdou se samozřejmě i levnější multivitamíny, třeba za 2 Kč/den. Záleží na vašich požadavcích.

 3. Kdy jíst multivitamín?

  Řiďte se doporučením výrobce. Většinou jednou denně společně s jídlem, ale může se to lišit. Prospěje vám při fyzické zátěži, nemoci, ale i v běžném režimu. Protože vitamíny potřebujeme každý!

 4. Jaké jsou druhy multivitamínů?

  Multivitamíny čistě s vitamíny, dále s minerály, rostlinnými výtažky a dalšími látkami. Koupíte jak tablety a kapsle, tak žvýkací pastilky, bonbóny, šumivé tablety a tekuté produkty. Nabídka je bohatá. A my víme, jak vybrat, co vám bude nejvíc chutnat a vyhovovat.

 5. Kde koupit nejlepší multivitamín?

  Objednávejte po internetu. V klidu si pročtěte dávkování a informace o složení. Doporučujeme prolistovat i nějaké recenze – třeba tu naší. Obchody odesílají do druhého dne. A za pár dní už můžete pracovat na svém zdraví s novým parťákem.

Reflex Nexgen Pro

Reflex Nexgen Pro

🥇 Nejlepší multivitamín a volba redakce

Reflex Nexgen Pro je asi nejžádanějším multivitamínem na trhu. A právem. Obsahuje vitamíny v bioaktivní formě (=perfektní vstřebatelnost) a minerály v chelátových vazbách. Třešničkou na dortu jsou probiotické kultury pro zdravou střevní mikroflóru.

Co uvnitř najdete?

✅ Vitamín D, vitamín K2MK7, vitamín C a vitamíny skupiny B, měď, zinek, mangan, selen a chrom. A také 50 milionů probiotických baterií laktospor.

Co se dalších přídavných látek týče, pojiv a aditiv obsahuje jen naprosté minimum. Z tohoto hlediska má velkou pochvalu.  

Doporučujeme ho zejména sportovcům, vrcholovým i rekreačním. A lidem, kteří mají fyzicky namáhavou práci.

Dávkují se tři tablety denně, jedna vždy s větším jídlem (ideálně snídaně, oběd, večeře).  

Osobní zkušenost s multivitamínem Reflex Nexgen

👍 Pro Milujeme Fitness testoval Jan Kovanda.

Tento multivitamín si mě získal šikovným složením a kvalitou použitých látek. Považuji ho za jeden z nejvychytanějších produktů na českém trhu.

Líbí se mi praktická želatinová kapsle, díky které necítím žádnou pachuť.

Po několika dnech suplementace jsem se úspěšně zbavil nepříjemných křečí v lýtkách. Z dlouhodobého hlediska na sobě pozoruji lepší obranyschopnost a více energie.

Osobně jsem si oblíbil klasickou verzi tohoto multivitamínu, která se od pokročilejší varianty Nexgen Pro liší jen minimálně.

Po více než třech letech konzumace mohu s klidným svědomím říct, že se díky šikovně sestavené dávce mikroživin úspěšně vyhýbám nemocem. Nexgen mi znatelně pomáhá i s regenerací po tréninku.

Zkrátka a dobře – za mě super!

Chcete vědět více o tomto multivitamínu? Pak si nenechte ujít podrobnou recenzi Reflex Nexgen.

+ VÝHODY

 • Perfektní vstřebatelnost
 • S probiotickými kulturami

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Prom-in Vita Solution

Prom-in Vita Solution

🤑 Kvalita za dobrou cenu

Prom-in Vita Solution je multivitamín se skvělým složením. A hlavně za dobrou cenu, s přihlédnutím ke kvalitě produktu.

Na co všechno se můžete těšit? Například na zvýšené množství b-komplex, což je klíčové hlavně pro sportovce, ale i vegetariány a vegany. Veškeré složky jsou navíc pro tělo dobře využitelné (absorpci zvyšuje také piperin), takže tento multivitamín má opravdu smysl brát.

👀 Dále multivitamín obsahuje:

 • vitamín C,
 • vitamín K2MK7,
 • vitamín E,
 • vitamín A,
 • chrom a další.

Nenajdete v něm žádná zbytečná barviva a aditiva. Dávkuje se ve formě tablet, a to jednou denně.

Produkt doporučuji zejména sportovcům a fyzicky aktivním, veganům a všem, kdo dbají na své zdraví.

+ VÝHODY

 • Vyšší obsah b-komplex
 • Stačí 1 tableta denně

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Green Food Multi VitaMin Chelát pro ženy

GreenFood Multi VitaMin Chelát pro ženy

❤️ Nejlepší multivitamín pro ženy

Multi VitaMin Chelát je výrobek na míru pro dámy. Podporuje imunitu, zdravé kosti a zuby, nervový systém, metabolismus. Pomůže také během rekonvalescence a při pooperačních stavech.

Jak už název napovídá, v tomto produktu najdete mix nejdůležitějších vitamínů a minerálů pro ženské tělo.

✅ Multivitamín obsahuje zinek, magnesiums, koenzym q10, železo, vitamín E, vitamíny skupiny B, déčko a céčko.

Green Food je značka, která dbá na zdravé složení. A tak kapsle neobsahují žádné zbytečné látky. Dávkují se dvě kapsle denně, piksla vydrží na měsíc.

Většina látek je v produktu obsažena ve 100 % doporučené denní dávce. Doporučuji tedy hlavně ženám, které mají stravu na mikronutrienty chudší. Nebo sportovkyním.

+ VÝHODY

 • Na míru pro ženy
 • Super čisté složení

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

FCB VitaminPro Multivitamin

FCB VitaminPro Multivitamin

👍 Multivitamín do vody za super cenu

FCB VitaminPro Multivitamin je rychlé a snadné řešení pro každého, kdo potřebuje doplnit chybějící mikroživiny.

Vitamínové šumáky do vody jsou populární a narazíte na ně skoro v každém obchodě. Jenže většinou obsahují nezdravá sladidla, barviva a další. FCB VitaminPro Multivitamin ale takový není.

Neobsahuje aspartam. A co se barviv a aroma týče, tak výrobce použil jen přírodní věci – prášek z červené řepy a přírodní pomerančové aroma. Tenhle šumák si můžete dát naprosto bez výčitek.

V jedné dávce tělu dodáte 10 vitamínů a 75 mg kofeinu. 👌 Ideální, když potřebujete nakopnout a zároveň si spravit chuť. Má totiž svěží pomerančovou příchuť.

Cena je parádní, za jednu dávku to máte jen 2 Kč. Tak ho při příštím nákupu proteinů nezapomeňte přihodit do košíku. 😉

Opět máte u většiny vitamínů 100 % doporučené denní dávky, pozor na dávkování. Dodržujte doporučení výrobce a jste v suchu.

+ VÝHODY

 • Nízká cena
 • Skvělá příchuť bez škodlivých sladidel

– NEVÝHODY

 • Chybí mi hořčík a další důležité minerály

NaturLabs – Liposomální multivitamín

NaturLabs - Liposomální multivitamín, 30 kapslí

👌 Perfektní vstřebatelnost

Liposomální multivitamín od NaturLabs je multivitamín, který tělo doopravdy využije.

Produkt obsahuje komplex vitamínů, minerálů a fosfolipidů. Byl sestavený tak, aby podporoval imunitní systém a chránil před oxidativním stresem. Dále snižuje míru vyčerpání a únavu, podporuje krásné vlasy a pleť či pomáhá harmonizovat hladinu hormonů.

✅ Co všechno v něm najdete? Céčko, vitamíny skupiny D, éčko, K1 a K2, D3. Dále také minerály jako je selen, mangan či jód.

Kapsle jsou v sypké formě (=kapsle s práškem uvnitř) a bez aditiv. Užívejte jednu kapsli denně.

+ VÝHODY

 • Mohou užívat i vegani
 • Bez aditiv

– NEVÝHODY

 • Obsahuje dvojnásobek doporučeného denního množství některých látek, není proto vhodný pro všechny

NOW Kid Vits, Berry blast

NOW Kid Vits, Berry blast, Multivitamín pro děti, 120 žvýkacích pastilek

🏆 Nejlepší multivitamín pro děti

 

Kid Vits Berry blast je multivitamín pro nejmenší. Jestli hledáte doplněk stravy vhodný pro děti, tak doporučujeme právě tento.

Pro zdravý vývoj dětí nesmí chybět klíčové nutriční složky. Včetně vitamínů a minerálů. Jsou důležité pro zdravé kosti, správný vývoj mozku či vnitřních orgánů.

Jedná se o žvýkací pastilky pro děti od 4 let. Jsou slazené stévií a březovým cukrem. Dobře chutnají, takže je vaše ratolesti spolykají bez problémů. ☺️

Neobsahují žádné škodlivé či jinak problematické látky. Složení je bez problémů a vhodné právě pro děti.

✅ Co v pastylkách najdete? Například vitamín A, D, C, E a vitamíny skupiny B. Dále hořčík, železo, jód, zinek, mangan či chrom a další.

+ VÝHODY

 • Složení bez problematických látek
 • Obsahuje i minerály

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Viridian 65+ Multi

Viridian 65+ Multi 60 kapslí

✅ Multivitamín pro seniory

65+ Multi je tu pro všechny nad 65 let. To, že je člověk starší, rozhodně neznamená, že by se o sebe měl přestat starat. Naopak – tělo se mění a s ním i jeho potřeby. Například se zvyšují nároky na některé vitamíny a minerály.

65+ Multi je připravený na míru právě seniorům. Najdete v něm komplex všech důležitých vitamínů skupiny B, dále céčko, déčko a minerály v chelátové vazbě.

Ať už jste více či méně fyzicky aktivní, dbejte na dostatečný přísun mikroživin. Tento produkt neobsahuje konzervanty, umělá barviva, cukry či alergeny jako laktózu a lepek.

Užívají se dvě kapsle denně s jídlem. V balení najdete celkem 30 dávek.

+ VÝHODY

 • Na míru pro seniory
 • S minerály

– NEVÝHODY

 • Nutno brát dvě kapsle – ne každému to vyhovuje

Viridian Vegan Multi

Viridian Vegan Multi

🌱 Speciálně pro vegany

Vegan Multi je další produkt od firmy Viridian, který se dostal do našeho žebříčku. Tentokrát jsme vybrali nejlepší multivitamín pro vegany. Lidé, kteří jedí (klidně jen částečně) rostlinnou stravu, často trpí deficitem některých vitamínů a minerálů.

Tento produkt to má napravit. Nejen, že má čisté přírodní složení, které je v souladu s veganským přesvědčením. Ale navíc dodá tělu přesně ty látky, které veganům a vegetariánům chybí.

✅ Tento multivitamín a multiminerál obsahuje komplex vitamínů skupiny B ve vysokých dávkách, vitamín C, D, beta karoteny. Z minerálů se můžete těšit například na zinek, železo, měď, chrom.

+ VÝHODY

 • Bez balastních pojiv a lepidel
 • Přírodní složení

– NEVÝHODY

 • Vysoké dávky některých látek, vhodné jen do stravy, kde je jich nedostatek

Czech Virus SuperVita PRO 2.0

Czech Virus SuperVita PRO 2.0

🍊 Tekutý se super chutí pro vrcholové sportovce

SuperVita Pro je nejlepší multivitamín v tekuté formě, který jsme našli na trhu. V jedné lahvi obsahuje 66 dávek, což je super – zbytečně se neplýtvá obalem.

Jedná se o multivitamín s minerály v chelátových vazbách. Obsahuje vysokou dávku vitamínů skupiny B, což z něj dělá super doplněk stravy pro sportovce. Dále přírodní vitamín A, vitamín E a D3.

To ale není všechno. Výrobce pamatoval i na další látky a výtažky, které podporují zdraví a výkonnost 👍 – např. koenzym q10, spirulina, aminokyseliny, výtažek z ženšenu či zázvoru atd. Je toho opravdu hodně. A přitom stačí jedna dávka denně.

Složení chválím, na produktu si pochutnají i vegani. SuperVita Pro se dochucují ovocnými šťávami z koncentrátu, které jsou doslazené steviol-glykosidy.  

+ VÝHODY

 • Super složení
 • Obohacený o další prospěšné látky a výtažky

– NEVÝHODY

 • U některých látek jsou vysoké dávky, doporučuji konzultovat s lékařem. Má to smysl hlavně pro vrcholové sportovce

Viridian Cardio Multi

Viridian Cardio Multi 60 kapslí

😎 Pro zdravé srdce a špičkovou kondici

Cardio Multi je další produkt od firmy Viridian. Je to multivitamín sestavený na míru srdci a celému kardiovaskulárnímu systému. ❤️ Najdete v něm směs minerálů, vitamínů a antioxidantů, které podporují srdeční činnost a regulují cholesterol či krevní tlak.

✅ Multivitamín obsahuje extrakt z česneku, granátového jablka, dále vitamín K2, C, vitamíny skupiny B či selen. Všechny vitamíny jsou bioaktivní.

Firma Viridian si hlídá čistotu svých produktů, takže se nemusíte bát zbytečných pojidel, konzervantů, sladidel atd.

Užívají se 2 kapsle denně společně s jídlem. Kapsle jsou čistě přírodní a veganské – můžete je tedy užívat i v rámci rostlinné stravy.

+ VÝHODY

 • Skvělá vstřebatelnost
 • Bez zbytečných aditiv

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

TIP: Podívejte se také na náš detailní článek o vitamínu C.

Kdy brát multivitamín

❓ Kdy užívat vitamíny? Obecně bychom mohli říct, že:

 • hydrofilní vitamíny (=rozpustné ve vodě, B a C) se konzumují před jídlem – třeba ráno nalačno.
 • Lipofilní vitamíny (A, D, E, K) je zase nejlepší užívat až po jídle. Rozpouští se v tucích.

V multivitamínech ale běžně najdete kombinaci obojího. Takže se zařiďte podle doporučení výrobce. To bude nejlepší.

Žebříčky a nákupní rádce na Milujeme Fitness 💜

Jak vybírat Omega 3 mastné kyseliny
Na co dát pozor při výběru probiotik
Jak vybrat kvalitní hořčík – doplněk stravy
Doplňky stravy na imunitu

Závěr

Chcete být zdraví a fit? Na to je nejlepší multivitamín. Tělu dodá potřebné mikroživiny v optimálním množství. Vyzkoušejte volbu naší redakce Reflex Nexgen Pro🥇. Pro sportovce ideál. 🤩 👍

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky