Motivace ke cvičení a 1 tip, jak začít ještě dnes!

Motivace ke cvičení – jak ji v sobě najít? Říká se, že neúspěch je jen v naší hlavě. Co myslíte, z jakého důvodu se lidé nejčastěji vzdávají? A co je to neúspěch, existuje vůbec? Představte si, že celý život bojujete s lehkou nadváhou, sníte o dokonalé postavě a tak uděláte první krok a začnete cvičit.

Motivace ke cvičení
Motivace ke cvičení

Po třech týdnech uvidíte první výsledky, stoupnete na váhu a zjistíte, že máte konečně dvě kila dole, změříte se v pase a máte velkou radost z úbytku 3 centimetrů. 

TIP: Online cvičební videa: Zacvičte si z pohodlí domova

Jaké jsou vaše pocity? Jaká je reakce vašeho okolí a přátel? Dočkáte se nejspíše pochvaly, povzbuzení k další akci nebo dokonce obdivu. Ano, takhle vypadá úspěch. Už totiž nestojíte před svým snem, jako před vzdálenou vidinou. Už jej pomalu a jistě naplňujete…žijete!

A teď vám řeknu, jak lehce můžeme tento úspěch a obdiv přehodnotit na neúspěch.  Zkuste si do stejného příběhu dosadit jednoduché slovo „jen“:  Zhubl jsem jen 2 kila, jen 3 cm v pase.

Očekávání, že výsledky budou lepší, mohou v jednom okamžiku obrátit ten fantastický úspěch naruby. Motivace ke cvičení klesá. A přestože jsme na dobré cestě, přijde zklamání a demotivace pokračovat dál. Proč? Stejný člověk, stejný příběh, stejný výsledek, ale úplně jiný postoj! To, jak svůj život prožíváme, je totiž zrcadlem našeho postoje.

TIP: 7 tipů, jak na ploché břicho – Který z nich vyzkoušíte?

Vidíte, jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem? Víte, v čem je hlavní rozdíl? Neúspěch existuje pouze v naší hlavě a pouze my rozhodujeme o tom, zda se nám daří, nebo ne.

A co když vám v odhodlání jít si za svým snem brání strach? Strach, že to nezvládnete, že neuspějete, že svého snu nikdy nedosáhnete. Strach z neúspěchu. Jak v sobě najít zdroj potřebné síly a odhodlání k tomu, abyste překonali i tu nejtěžší bariéru, která dokáže pohřbít vaše sny?

Posuňte svůj život na další level

Budování správných návyků a pevné vůle je běh na dlouhou trať. Nejedná se pouze o nárazové změny, které uděláme proto, aby náš život byl lepší, ale o osvojení si návyků a základních principů, které dlouhodobě obohatí náš život.

Motivace ke cvičení – překonávejte neustále své limity

Čeho chcete v životě dosáhnout a jak se posunout dál? Umíte si vůbec stanovit váš cíl a najít motivaci ke cvičení nebo už předem skládáte karty, protože nemáte dostatečně pevnou vůli? Nemáte na to, abyste každé ráno cvičili nebo na to, abyste se naučili cizí jazyk, a smíříte se raději s tím, že nikdy nebudete mít postavu svých snů a že se nedomluvíte dál než na Šumavě?

S pevnou vůlí se nerodíme. Pevnou vůli trénujeme po celý náš život. Pokud chceme něčeho dosáhnout, je základem si stanovit náš cíl a udělat první krok. Svoji vůli můžeme testovat až poté. Budeme k tomu mít příležitost každý den. Motivace ke cvičení se nehledá, ale aktivně vytváří! Odložte počítač a udělejte PRÁVĚ TEĎ tři dřepy a tři výskoky. Jak jste se při tom cítili?

Motivace ke cvičení a jeden tip, jak začít ještě dnes!

Sníte o perfektní postavě? Chcete změnit svůj životní styl? Jak je to myšleno a jak se takové cvičení provádí? Představte si, že se díváte doma na televizi. Pokud se zrovna nebavíte televizními zprávami, tak určitě vysílají film nebo seriál, který máte v oblibě. Je to pro vás zábava, ale jen sedíte.

Cvičení u televize spojí příjemné s užitečným

Zkuste si při reklamě zacvičit. Dát pár kliků, dřepů nebo sedlehů. Protáhnout tělo a něco pro sebe udělat. To je styl, kdy se bavíte rovnou dvakrát. Děláte něco pro své zdraví a ještě se bavíte seriálem nebo filmem. Navíc efektivně využíváte čas.

Právě sledování seriálu je pro vás odměna za to, že cvičíte. Dětem se často říká: “Hrát si půjdeš, až uděláš úkoly.” Buďte chvíli jako dítě a nejdříve si zacvičte a poté se dívejte nebo to spojte v jedno.

Postupem času budete víc cvičit než se dívat na televizi. Nebo se budete třeba dívat déle, protože budete déle cvičit. A to by měl být cíl, kterého dosáhnout. Cílem je, se dobře cítit a být se sebou spokojený.

Tohle cvičení nemusíme vztahovat jen na televizi. Přemýšlejte, jak k činnostem, u kterých se nehýbete, přidat pár cviků nebo třeba jízdu na rotopedu. Fantazii se meze nekladou. 

Místo nečinného vysedávání vezměte danou činnost jako kondiční trénink na zlepšení fyzické kondice.

Zkuste nahradit nečinnost za aktivitu. Berte to jako výzvu.

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA MILUJEME FITNESS