• Home  / 
  • Cvičení
  •  /  7 cviků na břicho, které možná neděláte

7 cviků na břicho, které možná neděláte

Červenec 12, 2017
7 cviků na břicho, které možná neděláte

Posilování břicha je možná jedno z nejoblíbenějších posilování vůbec. Pocit pálicího břicha je nepříjemný, ale uspokojující zároveň.

Veškerá naše síla vychází z břicha. Pevné břišní svalstvo, ve spojení se správným dýcháním, Vám nejen vyrýsuje slavný 6pack, ale dopomůže k lepšímu silovému výkonu i při ostatních cvičeních.

Zkuste těchto pár cviků zapojit do Vašeho pravidelného posilování břicha a rýsování a dejte vědět, jak Vám sedí!

Metronom

Výchozí pozice: Leh na zádech, ruce rozpažené, lopatky i ramena držím přilepené na podložce po celou dobu cviku.

Zvedám obě nohy zároveň, přitisknuté k sobě kolmo nad zem a lehce pokládám z jedné strany na druhou. Pohyb připomíná kyvadlo metronomu. Není důležité cvik dělat rychle a udělat co nejvíce opakování, ale naopak držet břicho zatnuté, nohy natažené, nekrčit kolena a celý pohyb opakovat co nejpomaleji!

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

Veslo

Jako na lodi! Doslova si představím, že sedím v olympijském veslu a „chytím pádla“ – natáhnu ruce přímo před sebe a pokrčím kolena. Poté natahuji nohy před sebe, ale nepokládám na podložku! Zároveň přitahuji pomyslné pádla k sobě a lehám si zády na zem (nepokládám hlavu!).

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

Plank/ prkno

Pravděpodobně znáte. Pěkný stabilizační cvik, kterým zapojíte celý střed těla (core) a zpevníte všechny svaly okolo. Důležité je při planku držet hlavu, záda i zadek v jedné rovině. Nejčastější chyba bývá, že se povolí zadek nebo právě břicho a jedinci se prohýbá tělo. Jakmile cítíte, že pozice není optimální, ztrácíte stabilitu – odpočiňte si a cvik opakujte později. Alternativní (těžší) variantou může být pozice na dlaních a natažených rukou, po pár minutách ucítíte tenzi i v pažích. A to není na škodu.

DCIM101GOPRO

Toes to sky

Jeden z těžších cviků na posilování břicha.

Výchozí pozice: Leh na zádech, ruce jsou dlaněmi k zemi přilepené těsně vedle těla.

Zvedám nohy jako jako při Metronomu kolmo nad podložku – propnuté kolena, špičky směřují do stropu (do nebe – „to sky“). Nastává kritický bod, ve kterém musím pevně zatlačit dlaněmi do země a odlepit zadek- jako bych šel do klasické svíčky, ovšem bez pomoci podepření hýždí. V této pozici se pokusím chvíli vydržet ( 1-2s) a pomalu pokládám zpět na zem do výchozí pozice.

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

Mountain climber

Copak je tento cvik na břicho? Zkuste si 7 30-ti sekundových intervalů a uvidíte (ucítíte) sami.

Výchozí pozice: „vyšší plank“. Jako bych se chystal/a udělat klik. Odtud střídavě kmitám nohama a přitahuji je k hrudníku (nemusíte úplně na kontakt, jen kam Vás to pustí, tak aby opakování probíhaly plynule). Střídavým přitahováním a odtahováním nohou zkracuji a protahuji abdominy a tím je posiluji.

Zapojte do cardio tréninku!

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

Keep it up!

Výchozí pozice: sedím vzpřímeně, opřu se o dlaně za sebou.

Odtud zvedám natažené nohy pár centimetrů nad podložku a držím. To je celé! Jednoduché? Zkuste vydržet 5x po minutě a dejte vědět: 🙂

Cvik si můžete ztížit tím, že se nebudete opírat o dlaně, ale pouze zkřížíte paže na hrudi.

Naopak obohatit – ať není tak monotónní – tím, že bude kmitat špičkami jako při kraulu nebo stříhat jako nůžkami.

DCIM101GOPRO

Rotátor

Zajímavý (a náročný) lokomoční cvik. Přemisťujete se při něm z bodu A do bodu B.

Výchozí pozice:  Leh na zádech, pokrčím nohy, překřížím špičky a zvednu nad žíněnku. Ruce spojím a předpažím (vytvořím kruh).

Z této pozice je mým úkolem, rotačním pohybem do strany, dostat se na určitou vzdálenost (ze začátku řekněme cca 5m). Pohyb provádím tak, že v jednu chvíli zatěžuji buď pouze ramena, nebo bedra. Je to pohyb komplikovaný na koordinaci těla, ale nejen výborný na posílení břicha, ale také na protažení páteře. Nezapomeňte prostřídat strany!

 

DCIM101GOPRO

DCIM101GOPRO

Zapojte tyto cviky do Vašeho tréninku – například rozcvičky – a posilte tak své břišní svalstvo atraktivním způsobem.

Click here to add a comment

Leave a comment: