Vánoční speciál 2023 (50 tipů na dárky pro sportovce) 🎁🎄

Rychlý přehled

7 tipů, jak na ploché břicho – Který z nich vyzkoušíte?

Obsah článku

Svou představu o ideální postavě má každý trochu jinou, nicméně po plochém bříšku touží asi většina z nás.

Ploché břicho ale rozhodně není zadarmo, pro jeho dosažení je potřeba dodržovat správnou životosprávu – to ale nutně neznamená, že byste se měli výrazněji omezovat.

Stačí se pouze řídit několika osvědčenými radami, které vám přinášíme na následujících řádcích.

Jak na ploché břicho
Jak na ploché břicho

Jaké kroky byste měli učinit k tomu, abyste i vy měli ploché bříško? Musíte trávit dlouhé hodiny v posilovně, nebo to jde i bez nich?

Odpovědí vám budiž našich 7 tipů, jak na ploché břicho. Máte nějaký vlastní ověřený recept, jak si udržovat ploché bříško? Pak se s námi o něj určitě podělte v komentářích.

Pro ploché bříško změňte jídelníček k nepoznání 🥕

Naprostým základem v cestě za plochým břichem je překopání vašeho jídelníčku tak, aby byl co nejvíce bohatý na vápník, draslík a hořčík. Právě tyto složky potravy totiž představují hlavní bojovníky proti nafukujícímu se břichu. Ve vašem jídelníčku by tak rozhodně neměly chybět tyto potraviny:

 • ořechy
 • mléčné výrobky
 • sójové produkty
 • špenát
 • ryby
Jogurt
Jak na ploché břicho? Jogurt – v kombinaci s oříšky a ovocem je perfektním jídlem pro ploché bříško

Stejně tak se do něj snažte zakomponovat potraviny, jež obsahují probiotika – na ně jsou bohaté třeba jogurty. Ty totiž napomáhají vašemu trávícímu traktu lépe zpracovávat potravu.

Naopak vynechte luštěniny, které by vás mohly nadýmat a možná překvapivě i zeleninu, jež může mít díky obsahu vlákniny na tělo stejný efekt jako luštěniny. Dávejte tedy přednost ovoci před zeleninou.

Mohlo by vás zajímat:

Tipy na efektivní cviky na doma
Jóga pro začátečníky
10 nejlepších cviků na zadek

Jezte pravidelně a pomalu 🐢

Klíčem k plochému břichu je maximální urychlení vašeho metabolismu. Toho můžete dosáhnout tím, že bude jíst po menších dávkách a hlavně pravidelně, ideálně každé 3-4 hodiny. Vůbec nejdůležitějším jídlem je z tohoto pohledu snídaně, která vám pomůže metabolismus nastartovat. Pokud chcete mít ploché bříško, rozhodně nikdy nevynechávejte snídani.

Zároveň si na jídlo vždy udělejte dostatek času, rychlé hltání je totiž to nejhorší, co můžete pro své břicho udělat. Při něm se totiž tělo nestačí dostatečně připravit na trávení, což zákonitě povede k tomu, že se budete nadýmat. Zároveň při rychlém jedení nechtíc zkonzumujete velké množství vzduchu, jež vaše bříško též nafukuje.

Omezte sůl 🧂❌

Sůl má tu vlastnost, že zadržuje vodu, proto díky její konzumaci vypadá břicho daleko nafouklejší, než ve skutečnosti je. Omezením solení tak dosáhnete ploššího bříška prakticky okamžitě.

Nemusíte přitom sůl z vašeho jídelníčku vyškrtnout úplně, stačí se řídit doporučenou denní dávkou 5 gramů a tu pokud možno nikdy nepřekračovat.

Sůl
Sůl – nenápadný zabiják plochého břicha

Čemu se ale určitě vyhněte, tak to je přisolování jídel, už i bez něj bude obtížné se vlézt do zmínění doporučené denní dávky soli. Pokud chcete mít ploché bříško, schovejte slánku z vašeho dohledu, aby vás její používání nelákalo.

Stejně tak se vyhněte nákupu hotových jídel, ta jsou doslova přeplněná solí. Ideálně konzumujte pouze čerstvé potraviny.

Pokud si s vlastním jídelníčkem nevěříte, zkuste se poohlédnout po pomoci jménem krabičkové diety.

Jak na ploché břicho? Bez cvičení to nepůjde 🏃‍♀️

K tomu, abyste měli ploché bříško se určitě neobejdete bez spalování podkožních tuků. Toho můžete docílit zmíněnou úpravou jídelníčku, stejně tak i pravidelným cvičením – ideální je samozřejmě kombinace obojího. Jaké cviky zařadit pro pevnější a plošší břicho?

 • prkno
 • nůžky
 • zkracovačky

Zajímá vás, jak tyto cviky správně provést? Pak si otevřete článek o nejlepších cvicích na břicho.

Výhodou těchto cviků je to, že je můžete provádět z pohodlí domova, takže za plochým břichem se rozhodně nemusíte lopotit do posilovny.

Cvičení
Cvičení – cvičit můžete i doma, návštěvy fitness centra se obávat nemusíte

Důležitá je ale pravidelnost cvičení – cvičte minimálně 2x až 3x týdne, jen tak dosáhnete skutečně viditelných výsledků. Pokud se vám ale cvičit nechce, tak alespoň hodně choďte – to je též dobrá prevence proti nafoukávání břicha.

Spánkem za lepší postavou 🛌

Možná jste překvapeni tím, že se mezi tipy, jak na ploché břicho nachází spánek. Jak vám zrovna on může pomoci v cestě za vysněnou postavou? Hned třemi způsoby:

A.) Při nedostatku spánku se snadněji ukládá přebytečný tuk do břicha. Pokud tedy chcete předejít zbytečnému hromadění tuku, tak spěte ideálně 6-8 hodin denně.

Při kratší spánkových intervalech budete dosahovat své vysněné postavy opravdu jen stěží.

Spánek
Spánek – má blahodárný vliv na zdraví a světě div se, pomáhá i k cestě za plochých břichem

B.) Spánek má vliv na fungování metabolismus během dne. Jestliže v noci nezamhouříte oko, tak kalorie se budou spalovat o poznání pomaleji, než kdybyste v posteli strávili vzorových 6 až 8 hodin. Dobře odpočatý organismus si s kaloriemi poradí lépe a vám pomůže v cestě za plochým břichem.

C.) Když ulehnete do postele brzo, tak předejdete noční návštěvě lednice, jež je zlozvykem spousty lidí, kterým se dlouhodobě nedaří zhubnout. Spánek vás tedy ochrání před nočním přežíráním.

TIP: Vyzkoušejte CBD kapky a oleje

Jste to, co pijete 🥤

Na tvaru vašeho bříška se bude projevovat nejenom to, co jíte, případně kolik času trávíte cvičením, ale taktéž to, co pijete. Ano, sladké sycené nápoje sice dobře chutnají, ale pro vaše břicho jsou to nejhorší – ty tedy určitě vynechte. Stejně tak se vyhněte pití piva, nechcete mít přeci pivní břich, ale naopak hezky pevné a rovné bříško.

Ačkoliv mléčné výrobky jsou pro ploché břicho vhodné, tak pití samotného mléka příliš doporučit nemůžeme, neboť tělo jej dlouho tráví.

Jestliže to myslíte s hubnutím a plochým břichem opravdu vážně, poté pijte primárně vodu. A to minimálně 2-3 litry denně, jen tak totiž bude tělo dostatečně hydratované a nebude si ukládat zásoby vody na horší časy, které břicho přifukují. Sem tam si můžete dát i čaj nebo kafe.

Doplňky stravy pro ploché břicho 💊

Ne vždy se daří plochého bříška docílit přirozenou cestou. Nejčastěji bývá na vině pomalý metabolismus či prostě jenom nedostatek času na to se hubnutí a formování břicha věnovat.

Pakliže se v tomto vidíte i vy, poté můžete vyzkoušet doplňky stravy na hubnutí, které vám alespoň částečně pomohou se zploštěním vašeho břicha. Konkrétně třeba:

 • spalovače tuku s obsahem kofeinu a synefrinu
 • doplňky stravy s forskolinem či kapsaicinem
 • extrakt ze zeleného čaje

Shrnutí – Jak na ploché břicho?

Shrnuto podtrženo, ploché břicho je vám možná blíže, než byste si mohli myslet. 💪 Stačí toho změnit opravdu málo a plošší bříško na sebe nenechá dlouho čekat, a nemusíte přitom trávit celou věčnost v posilovně. Plochému břichu můžete jít naproti třeba omezením solení či změnou toho, co pijete. Stejně tak změňte i své stravovací návyky a snažte se hodně spát.

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Nepřehlédněte podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky