Vánoční speciál 2023 (50 tipů na dárky pro sportovce) 🎁🎄

Rychlý přehled

Nabijte své buňky pomocí terapie červeným světlem

Obsah článku

Infračervené světlo – co kdybych vám řekl, že můžete své buňky nabít jako baterky pomocí světla? Pravděpodobně mě označíte za blázna s tím, že nic takového není možné…

Ano, tato metafora je možná poněkud přehnaná, ALE dnes už víme, že pomocí specifických vlnových délek světla, můžeme opravdu zvýšit množství energie našich buněk, čímž podpoříme naši celkovou energii i naše celkové zdraví.

Jak na to? To si představíme v tomto článku.

Lidé si většinou pod snahou zvyšovat svou energii představí, že by měli lépe jíst, lépe spát, sportovat nebo užívat nějaké doplňky stravy. To samozřejmě není špatně a tyto faktory mohou opravdu zásadně ovlivnit množství naší energie. Co ale lidé většinou do svých úvah nezačlení, je působení světla, které přitom naši energii ovlivňuje zcela zásadně!

Určitě si vzpomenete na krátké a temné dny během podzimu a zimy, během kterých děláte vlastně všechno stejně správně, ale přitom se úroveň vaší energie podstatně propadá, objevuje se častější únava nebo dokonce nedostatek motivace a špatná nálada. Tedy téměř úplný opak, jako tomu je během světlé části roku na jaře a v létě.

Na jaře a v létě máme přirozeného světla ze slunečního záření daleko více, což nás samo o sobě udržuje více v bdělosti a energii. Proč tomu tak je? Kromě samotného viditelného světla a jeho intenzity, na tom má hlavní podíl část slunečního záření, které nevnímáme očima, ale cítíme jej jako teplo – jedná se o záření infračervené. Právě jeho výzkum ukázal, že dokáže zvyšovat naši energii a nabíjet nás.

Jak infračervené světlo souvisí s energií našich buněk?

Infračervené světlo je část spektra elektromagnetického záření generovaného sluncem, které má na naše zdraví velice pozitivní vliv, protože, jak se zjistilo, dokáže v našem těle ovlivňovat celou kaskádu procesů. Má totiž, jako jediný typ záření, schopnost pronikat hlouběji do našeho těla, a tam působit právě na naše tkáně a orgány, a to dokonce až na buněčnou a vnitro buněčnou úroveň.

Infračervené světlo
Infračervené světlo

Naprostá většina našich buněk obsahuje stovky až tisíce malých organel, kterým říkáme mitochondrie, a ty fungují jako malé buněčné továrny na energii, kterou zásobují život našich buněk.

A jak ukázaly vědecké studie z posledních let, tak jsou to právě mitochondrie, které do sebe doslova nasávají infračervené záření, a tím posilují svoji funkci.

To pak také vysvětluje, proč se přiměřeném opalování nebo pobytu v sauně cítí člověk tak nabitý energií (byť po obou můžete někdy cítit únavu, tak to je spíše spojeno s akumulací únavy na úrovni mozku, která vzniká právě těmi ozdravnými procesy).

TIP: Z vlastní zkušenosti víme, že únavu může způsobovat i modré světlo z monitorů. Možná by pomohlo vyzkoušet brýle proti modrému světlu.

Jak můžete efektivně využít benefity infračerveného záření v praxi?

Úplně nejjednodušší způsob, jak podpořit vaši energii na buněčné a mitochondriální úrovni, je pravidelné vystavování se slunečnímu záření, a to zejména během jeho východů a západů, kolem kterých se dá postavit velice příjemná rutina.

Nevýhodou je, že v našich zeměpisných šířkách můžeme se sluncem a jeho pozitivními účinky počítat jen na jaře a v létě, a to jen za předpokladu, že se slunci nevyhýbáme a vědomě se mu vystavujeme.

Další možností, která se stává v posledních letech celosvětovým hitem v oblasti fitness/wellness, je využití takzvané fotobiomodulace, pomocí speciálních zařízení, které nesou název infrapanely. Ty generují specifické blízké infračervené záření, které má právě tu schopnost pronikat hlouběji do těla, a nabíjet tam naše buňky a mitochondrie.

V praxi tak stačí 10 – 15 minut ozařování denně k tomu, abyste udržovali své buňky soustavně nabité, aby vytvářely více energie, a to se pak odrazí nejen do vaší akutní energie, ale současně tím na všech úrovních pomáháte svému zdraví.

TIP: Ranní vstávání – 15 nakopávačů pro nedostatek energie

Tyto infrapanely mají své místo hlavně na podzim a v zimě, využívat je můžete ale během celého roku, ke každodenní kompenzaci nedostatků moderního životního stylu.

Kde sehnat infrapanely v požadované kvalitě?

Infrapanely byly na našem trhu dlouhou dobu nedostupné a mohli jsme je jen tiše závidět lidem z USA nebo jiných části světa, kde se mimochodem prodávali za poměrně astronomickou cenu.

Tyto dny jsou už naštěstí nějakou dobu u konce, protože u nás v České republice již pár let funguje firma MITO LIGHT, která se specializuje na výrobu profesionálních infrapanelů v různých velikostech a ve srovnání se zahraničním trhem, je nabízí za dostupnou cenu!

Chcete-li své zdraví a energii posunou na novou úroveň, tak doporučuji navštívit jejich stránky: www.mitolight.cz, kde se o této unikátní terapii dozvíte více informací a v případě zájmu si můžete vybrat z celkem 4 velikostí zařízení, kdy vám s výběrem velice rádi odborně poradí.

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Nepřehlédněte podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky