Víš proč nehubneš?

Po absolvovaní kraťoučkého kvízu zjistíš 3 hlavní chyby, které brání tvému tělu zhubnout a jak je rychle vyřešit …

1/6 Pokoušela jsi se už v minulosti zhubnout?

Rychlý přehled

Recenze brýlí proti modrému světlu. Chraňte se!

Obsah článku

Pálí vás od monitoru oči?

Hůř zaostřují a rychle se unaví, protože záře z obrazovky je až moc ostrá?

Nebo trávíte večery scrollováním na sociálních sítích a potom jste tak bdělí, že se vám ani nechce spát?

Za tím nejspíš bude modré světlo!

Naštěstí tu jsou brýle, které vás proti němu ochrání.

Poradíme, jak vybrat nejlepší brýle na ochranu proti modrému světlu. A na co si dát pozor při nákupu.

Nejlepší brýle proti modrému světlu – Výběr Milujeme Fitness ❤️

brýle proti modrému světlu recenze

Pro koho jsou brýle proti modrému světlu?

Modré světlo z obrazovek může narušovat biorytmus. Přes den ho totiž vyzařuje slunce. Jenže vychází také z monitorů, displejů a televize.

Ne nadarmo se říká, že byste před spaním neměli koukat do telefonu nebo počítače. Uměle tím své tělo udržujete v bdělosti. Mozek si myslí, že pořád svítí sluníčko, protože se stále vystavuje modrému světlu. A tak vás nenechá jen tak usnout.

Navíc se také blokuje tvorba spánkového hormonu, melatoninu. [1]

Kromě toho ostré světlo z monitoru, televize či displeje oči nadměrně namáhá. Určitě jste si už všimli, že vás po celodenním sezení u počítače oči pálí a jsou unavené.

Ochranné brýle proti modrému světlu záření z obrazovek mírní. Navíc filtrují část již zmíněného modrého světla. Jak velkou? To záleží na tom, jaký typ si pořídíte. Ale o tom později.

Tuto vychytávku proto doporučuji hlavně:

💻 🙋‍♂️ Lidem, kteří pracují u počítače. Ať už je to v kanceláří nebo z domova, práce bude o poznání komfortnější.

🎮 Hráčům videoher. Stejný případ jako při práce u počítače. Člověk kouká hodiny a hodiny do monitoru a zapomíná si dělat pauzy. Oči díky brýlím proti modrému světlu ochráníte před nejhorším. Spešl brýle pro gamery navíc zvládnou snížit lesknutí displeje a zvýšit ostrost obrazu. Třeba díky tomu i vydržíte déle hrát. 😉

💤 Těm z vás, kdo mají problémy s večerním usínáním a rádi před spaním koukají na televizi, do počítače nebo do mobilu. Není to „lék“ na nespavost a lékařskou pomoc nenahradí. Ale je to jedno z opatření, které pro sebe můžete udělat.

Aby brýle měli ten správný efekt, nasaďte je alespoň 1,5 hodiny před usínáním. Ale já je třeba používám celý den – na práci a večer na hraní. Oči mě tolik nepálí, neunavují se a je to s nimi prostě lepší. 👍

Typy brýlí proti modrému světlu

✅ Brýle se slabým filtrem modrého světla cca 30 až 35 % alias kancelářské brýle proti modrému světlu. Dobré hlavně do kanceláře a na denní používání.Mají nižší filtr modrého světla a čirá nebo lehce žlutá sklíčka.

Nižší filtr je potřeba, protože modré světlo nemůžeme přes den odfiltrovat úplně. To by se vám za chvíli chtělo spát. Mozek ho potřebuje k tomu, aby zůstal aktivní.

Takhle bude mozek dostatečně bdělí, ale oči chráněné. Navíc vypadají jako klasické dioptrické brýle, takže nebudete v kanclu za „exota“. Zabarvené brýle se na denní práci opravdu nehodí, i se s nimi špatně pracuje.

✅ Brýle se středně silným filtrem modrého světla 60 až 75 % alias herní brýle proti modrému světlu.Odrazí víc modrého světla. Většinou mají zabarvená sklíčka do žluta a oranžova. Na denní nošení se příliš nehodí, ale na večerní hraní her a koukání na televizi nebo do mobilu před spaním je užijete.

✅ Potom jsou tu kousky s filtrem, který odrazí až 100 % modrého světla. Opět se hodí hlavně na večerní aktivity. Stačí nasadit pár hodin před spaním. Většinou mají barevná sklíčka (žlutá, oranžová).

Dioptrické brýle proti modrému světlu jsou prostě dioptrická varianta předchozích typů. Záleží na vás, pro jakou se rozhodnete. Zvážit můžete také klipy na dioptrické brýle.

Na co si dát pozor při nákupu

Barevná sklíčka. Do kanceláře na práci přes den doporučuji hlavně čiré.

Zkreslují vidění? Jak už jsem zmínila, hlavně u silnějších filtrů se setkáte s tím, že brýle mají barevná sklíčka. Změní tedy i kontrasty barev a jak je vidíte vy, což může třeba při práci na počítači překážet.

Večer to ale nevadí (TV, PC), naopak je to pohodlné a oči se tak nenamáhají.

😉 Brýle s nižší ochranou jsou bez v tomto ohledu beze změny, vidíte pořád stejně.

Redukují odlesky? To je dobré nejen na hraní her, ale i při práci na PC. Monitor se nebude tolik lesknout. Jestli po tom toužíte, hledejte model s antireflexní vrstvou.

Hlídejte si, aby vám dobře seděly a nebyly těžké. Jednou jsem si koupila kousek, který mě dost tlačil nad ušima a nebylo to příjemné.

Plastové obruby jsou vždy lehčí než kovové a podle mě i příjemnější. Obecně je prostě lepší mít lehčí brýle.

Jestli hrajete hry nebo posloucháte hudbu s náhlavními sluchátky, pozor, aby vás pod nimi netlačily.   

Jak vybrat nejlepší brýle proti modrému světlu?

 1. Jak vybrat nejlepší brýle proti modrému světlu?

  Rozhodněte se, kam je budete nosit a jak moc silný filtr proti modrému světlu potřebujete. Na trhu narazíte na 3 hlavní typy brýlí. Potom je tu i otázka, jestli potřebujete dioptrie nebo ne. Dají se pořídit i nasazovací klipy.

 2. Vyplatí se investovat do drahých brýlí?

  Záleží, jak moc jste nároční a jak často je chcete používat. Jestli jste biohackeři se vším všudy nebo gamer, který potřebuje zlepšit svůj výkon, nebojte se investovat. Odměnou vám bude nejen vymazlený design, ale i různé vychytávky navíc. Pokud jste nenároční, vystačíte si s modelem do 500 Kč.

 3. K čemu jsou brýle s ochranou proti modrému světlu?

  Ochrání vaše oči před poškozením a nadměrným namáháním před počítačem, televizí, ale i z telefonu. Jestli své večery trávíte před displejem, zajistí, že mozek nebude tak nabuzený. Což by mělo zajistit rychlejší usínání.

 4. Kolik stojí brýle proti modrému světlu?

  Levné brýle proti modrému světlu pořídíte okolo 500 Kč. Ty dražší přes 1000 Kč. Vyberte si, jaké vám budou vyhovovat a udělejte si radost. Oči máte jenom jedny, tak si je nekažte! Nemluvě o problémech s usínáním. Uvidíte, jak vám budou slušet.

 5. Kde koupit brýle proti modrému světlu?

  Čtěte recenze a v klidu si porovnejte víc produktů vedle sebe. To se dělá nejlépe online – doma vám nikdo nefuní za krk. E-shopy umožňují produkt vyzkoušet a do 2 týdnů vrátit. Odesílají do druhého dne. Takže už pozítří se můžete konečně pořádně vyspat nebo rozdrtit kámoše online.

Barner Chroma Le Marais Black Noir

Barner Chroma Le Marais Black Noir

🥇 Volba redakce

Barner Chroma Le Marais Black Noir jsou nadupané brýle na ochranu proti modrému světlu do kanceláře mezi lidi, ale i na práci na doma. Filtr je kapku silnější, a to 45 %. O to víc budou vaše oči chráněné a práce pohodlnější. 😊 Sklíčka jsou čirá.

Design mě jako ženskou hned zaujal, protože jsem na tenhle tvar obrub ujetá 😁. Ale jen o vzhled samozřejmě nejde. Tyhle brýle jsou kapku dražší, ale jsou odolné, přitom super lehké a pohodlné. Mají dokonce ochranu proti poškrábání.

Takže zaplatíte víc, ale určitě se to vyplatí. Jestli trávíte čas podobě jako já – přes den prací u počítače a večer videohrami, tak doporučuji hlavně tenhle typ. Na večer je to celkem slušný filtr a přes den jsou oči perfektně chráněné.

+ VÝHODY

 • Vyšší ochrana – hodí se na den i na večer
 • Čirá skla, nebudete v kanclu otáčet hlavy

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

DEV1S Wallhack

DEV1S Wallhack

😎 Počítačové brýle proti modrému světlu pro náročné

DEV1S Wallhack jsou brýle na ochranu proti modrému světlu šité na míru gamerům. Zvyšují kontrast, což zkracuje reakční dobu při hraní. A ač mají mírně nažloutlá sklíčka, nezkreslují vidění a barvy změní jen minimálně.

Díky antireflexní vrstvě se zase zbavíte nežádoucích odrazů.

Na denní nošení všechny tyhle vychytávky nepotřebujete, ale hráči už je nedají z hlavy. 😁 Blokují až 75 % modrého světla.

Obruby jsou někde na půl cesty mezi minimalismem a excentrismem. Mají sice jednoduchý tvar, za to jsou zlaté. Chválím hlavně za to, že nepřekáží při nasazeném headsetu/sluchátkách a jsou lehké. Konstrukce bohužel není nějak extra bytelná, tak si na ně hlavně nesedejte.

+ VÝHODY

 • Zlepšují herní zážitek
 • Ochranné prvky

– NEVÝHODY

 • Křehká konstrukce

BrainMarket brýle blokující 100% modrého světla, Stark - černé

👍 Oranžové brýle proti modrému světlu, super poměr ceny a kvality

Brýle Stark jsou tu pro všechny, kdo chtějí oranžové brýle proti modrému světlu. Proč tato barva? Zaručuje super silný filtr modrého světla, konkrétně 100 %.

Z toho důvodu se hodí hlavně na večerní nošení. K počítači, televizi, videohrám, Instagramu…ať už děláte cokoliv, modré světlo nebude mozek rušit. A ten se lépe připraví na spaní.

Design je elegantní a unisex, brýle mají černé obroučky. Navíc se prodávají za dobrou cenu. Takže jestli je pro vás důležitý optimální výkon ceny a kvality, doporučím tyhle.

+ VÝHODY

 • Výhodná cena
 • Pohodlné, nic netlačí ani se sluchátky přes hlavu

– NEVÝHODY

 • Nevhodné na denní nošení, příliš silný filtr modrého světla

BrainMarket, Swing

BrainMarket brýle blokující 25% modrého světla, Swing

🤑 Levné brýle proti modrému světlu na denní nošení

Swing od BrainMarket jsou trendy brýle s ochrannou proti modrému světlu s pěkným designem. Ač jsou obruby trochu větší, díky plastu zůstávají lehké a pohodlné.

Na co je využijete? Vzhledem ke slabšímu filtru 25 % hlavně na práci a nošení přes den. Na večerní aktivity by byl lepší silnější filtr. Ale pokud to v noci nepřeháníte, určitě vám budou stačit.

Navíc je tu ta výhodná cena. Ve slevě stojí necelých 300 Kč. 👍 I mimo slevu se ale prodávají za pěkné peníze.

+ VÝHODY

 • Cena
 • Na práci jsou perfektní

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Brainmarket, Morpheus

Klipy na dioptrické brýle blokující 100% modrého a zeleného světla, Morpheus

🕶 Klipy na dioptrické brýle s ochranou proti modrému světlu

Morpheus jsou klipy, které z vašich klasických dioptrických brýlí udělají spešl brýle s ochranou proti modrému světlu. Mají červeně zabarvená sklíčka a silný filtr, který zablokuje 100 % nežádoucího světla.

Právě kvůli silnému filtru se hodí hlavně na noc. Na denní nošení je moc nedoporučuji. Jednak mírně zkreslují barvy, což může při práci vadit. No a také jsou červené. 😁

Ideální na nošení před spaním a večer. Ať už v noci scrollujete na telefonu, koukáte na filmy nebo hrajete hry.

+ VÝHODY

 • Nemusíte si kupovat nové brýle
 • Silný filtr

– NEVÝHODY

 • Nenašla jsem

Závěr

Brýle proti modrému světlu by podle mě neměli chybět nikomu, kdo tráví dlouhé hodiny před displejem/monitorem. Já je používám roky a nedám na ně dopustit.

Práce je pohodlnější. Oči nejsou tak unavené a vydržím i déle hrát. 😁 Zkuste to s volbou naší redakce Barner Chroma Le Marais Black Noir! 🥇

Anna Macurová

Anna Macurová

Sport mě nejvíc baví venku. Když je ošklivo, zalezu si do posilovny. Nejradši mám TRX, kolo a běhání. Ale ráda zkouším i další nové věci. Zajímám se o zdravý životní styl a baví mě hledat nové způsoby, jak ulehčit sobě i planetě.

Nepřehlédněte podobné články

Nejlepší proteiny na hubnutí: Recenze a jak vybrat

Už vás štve současná konfekční velikost? Chcete zpět váhu před dětmi nebo před pandemií? Začněte hubnout s proteinovými produkty. Pomohou dosáhnout stanovených cílů a podrží vás v procesu! Zjistěte, jak vybrat nejlepší

Doplňky stravy na klouby. Jak vybrat?

Doplňky stravy na klouby zaplavily lékárny, televize i internet. Výrobci slibují úlevu od bolesti a lepší pohyblivost. Co všechno kloubní výživa doopravdy dovede? A s čím už nepomůže? A hlavně, jak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky