Cvičení s trenérem aneb 5 tipů, jak poznat toho správného

Ať už jste člověk, který nikdy necvičil, nebo ostřílený sporťák, který se chce zlepšovat, je cvičení s trenérem tou správnou volbou.

Cvičení s trenérem
Cvičení s trenérem – rozhodně nejlepší alternativa cvičení

Investice do budoucna

Cvičení s osobním trenérem stojí určité peníze, ale do čeho jiného investovat než do svého zdraví? Pohyb a sport jsou skvělou prevencí proti mnohým nemocem a bolestem.

Proč trénovat pod vedením trenéra?

Mnoho lidí si koupí permanentku do fitcentra a začne cvičit dle svého nejlepšího uvážení. Začátečníci svému tělu mohou tímto počinem více ublížit než pomoci. Proč se tedy vyplatí investovat do osobního fitness trenéra?

 • Osobní trenér vám vysvětlí, jak správně provádět jednotlivé cviky, abyste se nezranili. Volí adekvátní zátěž.
 • Správný trenér je schopen vám předvést správnou techniku cviků.
 • Když budete mít naplánované cvičení s trenérem, nebudete na poslední chvíli vymýšlet výmluvy, proč zrovna dnes nejít cvičit. Bude vám to trapné vůči trenérovi i penězům, o které byste tak přišli.
 • Tréninky budou pestřejší, naučíte se mnoho nových cviků a cvičení pro vás bude větší zábava.
 • Pod dohledem trenéra máte větší šanci dosáhnout svých cílů.

Jak poznat dobrého trenéra?

Zejména pro začátečníky je výběr správného fitness trenéra mnohdy obtížný. Čeho je dobré si všímat a na co se ptát? Sepsali jsme 5 bodů, které vás při výběru navedou správným směrem.

 1. Trenér jako vzor

Dobrý trenér by vám měl jít příkladem. Proto si vybírejte takového, u kterého je vidět, že na sobě pracuje a sport ho v první řadě baví, až v druhé živí.

 1. Reference

Ideální je najít trenéra, kterého vám doporučí někdo z vašich známých či kamarádů. Pokud takové možnosti nemáte, pátrejte na webových stránkách trenéra nebo se poptejte jeho jiných klientů v gymu, kde trénuje.

 1. Vzdělání

Množství certifikátů na zdi nutně neodráží kvalitu trenéra. Nebojte se zeptat, jakými kurzy si trenér prošel a jestli se v oboru dále vzdělává. Každý fitness trenér v ČR musí mít minimálně certifikát instruktora fitness.

 1. Tréninkový plán na míru

Každý kvalitní trenér by měl sestavovat tréninky přímo vám na míru s ohledem na váš cíl (shodit přebytečný tuk, nabrat svalovou hmotu, získat lepší fyzičku, …), kondici a zdravotní stav.

 1. Osobnost

Prostě a jednoduše – měli byste být s trenérem na stejné vlně. Pokud vám trenér lidsky nesedne, nebudou vás tréninky bavit a pravděpodobně s ním dříve nebo později spolupráci stejně ukončíte.

Zkušební trénink

Domluvte si s vybraným trenérem zkušební trénink. Dost pravděpodobně už na prvním tréninku poznáte, jestli trenér své práci rozumí, dokáže srozumitelně vysvětlit všechny cviky a zda vás cvičení s ním bude bavit.

TIP: Jak správně dýchat při cvičení?

Jak poznat špatného trenéra?

Začněte s hledáním jiného trenéra, pokud:

 • je každý trénink stejný, bez nových cviků,
 • nemá dopředu připravený trénink a vaří na místě z vody,
 • má trenér horší kondici než vy,
 • nedokáže vám srozumitelně vysvětlit jednotlivé cviky a názorně je předvést,
 • nevěnuje vám při tréninku 100% pozornost (telefonuje, obědvá, vykecává se s ostatními).

Online cvičení s trenérem

V dnešní době existuje varianta vídat svého trenéra jen přes obrazovku počítače či telefonu. Pro někoho tato forma může být neosobní, pro jiného zase velmi praktická. Forma online tréninků je cenově dostupnější, můžete cvičit v pohodlí domova, což ušetří čas, který byste jinak strávili dojížděním do fitcentra.

Strava

Můžete cvičit od rána do večera, ale pokud neupravíte jídelníček, kýžené výsledky se pravděpodobně nedostaví. Správná skladba jídelníčku hraje nezbytnou roli nejen při hubnutí, ale také při tvarování postavy a nabírání svalové hmoty. Poraďte se se svým trenérem či výživovým poradcem, jak zkombinovat váš tréninkový plán s tím stravovacím.

Věříme, že jsme vám tímto článkem pomohli se správně rozhodnout. Investujte své peníze do sebe a vaše tělo se vám odvděčí nejen lepší kondičkou, ale předejdete i možnému zranění. Přejeme vám, ať brzy najdete trenéra, který vám sedne.

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA MILUJEME FITNESS