• Home  / 
  • Inspirace
  •  /  Oblečení pro venkovní běh? – jak vybrat to správné

Oblečení pro venkovní běh? – jak vybrat to správné

Prosinec 5, 2016
obleceni-na-behani-vybrat-spravne-1

Milujete běhání v přírodě? V létě je to hračka, ale jak se oblékat v zimě? Jak se obléct a neumrznout, to si povíme v tomto článku.

Pro běhání venku je důležité takzvané vrstvení:

 

  • 1. vrstva – zateplené funkční tričko s dlouhým rukávem a rolákem
  • 2. vrstva – teplá funkční mikina
  • 3. vrstva– běžecká bunda (podle teploty buď větrovna, nebo zateplená)
  • 4.vrstva – (opravdu nízké teploty) – funkční tričko bez rukávů, nebo péřovou vestičku

Dále nesmíme zapomenout na teplé rukavice, čepici a tunel, který ochrání krk a obličej. Zřejmě budete vypadat jako stařenka, ale mně osobně to vyhovuje daleko více než jakákoliv kukla. Nesmíme zapomenout na teplé běžecké ponožky, pohodlné běžecké boty do vlhka (mají povrchovou úpravu proti vlhkosti) a návleky na nohy, které můžeme zabalit i do ledvinky (téměř nic neváží).

obleceni-na-behani-vybrat-spravne-2Pokud se chystáte běžet za tmy, určitě nezapomeňte na čelovku, reflexní prvky, případně svítivé náramky. Poslech hudby si nechte raději na doma, pokud bude špatně vidět, a to nemusí být zrovna večer, ale např. silná mlha, využijte alespoň svůj sluch, abyste se chránili před možným problémem.

Celkový běžecký outfit vyplývá z toho, jaká je intenzita našeho běhu. Nezbývá nám tedy nic jiného, než vyzkoušet různé druhy oblečení. Sami poznáme, co nám nejvíce vyhovuje.

Určitě se změnou venkovní teploty nenechte odradit. Existuje dnes přece spousta specializovaných prodejen sportovního a funkčního oblečení. Pokud si nejste jisti, jak se správně obléct, nebo dokonce jak běhat, je tu pro vás VÝZVA 21 DNÍ, díky které se váš život dostane do zdravého a energetického rytmu.

 

Click here to add a comment

Leave a comment: