Neúspěch je jen v naší hlavě

Říjen 27, 2016
Neúspěch

Co myslíte, z jakého důvodu se lidé nejčastěji vzdávají? A co je to neúspěch, existuje vůbec? Představte si, že celý život bojujete s lehkou nadváhou, sníte o dokonalé postavě a tak uděláte první krok a začnete cvičit. Po třech týdnech uvidíte první výsledky, stoupnete na váhu a zjistíte, že máte konečně dvě kila dole, změříte se v pase a máte velkou radost z úbytku 3 centimetrů.  Jaké jsou vaše pocity? Jaká je reakce vašeho okolí a přátel? Dočkáte se nejspíše pochvaly, povzbuzení k další akci nebo dokonce obdivu. Ano, takhle vypadá úspěch. Už totiž nestojíte před svým snem, jako před vzdálenou vidinou. Už jej pomalu a jistě naplňujete…žijete!

A teď vám řeknu, jak lehce můžeme tento úspěch a obdiv přehodnotit na neúspěch.  Zkuste si do stejného příběhu dosadit jednoduché slovo „jen“:  Zhubl jsem jen 2 kila, jen 3 cm v pase. Očekávání, že výsledky budou lepší, mohou v jednom okamžiku obrátit ten fantastický úspěch naruby. A přestože jsme na dobré cestě, přijde zklamání a demotivace pokračovat dál. Proč? Stejný člověk, stejný příběh, stejný výsledek, ale úplně jiný postoj! To, jak svůj život prožíváme, je totiž zrcadlem našeho postoje.

Vidíte, jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem? Víte, v čem je hlavní rozdíl? Neúspěch existuje pouze v naší hlavě a pouze my rozhodujeme o tom, zda se nám daří, nebo ne.

A co když vám v odhodlání jít si za svým snem brání strach? Strach, že to nezvládnete, že neuspějete, že svého snu nikdy nedosáhnete. Tomáš Jehlička – autor Výzvy 21 dní, ve svém videu Co když to nevyjde? prozradí, jak v sobě najít zdroj potřebné síly a odhodlání k tomu, abyste překonali i tu nejtěžší bariéru, která dokáže pohřbít vaše sny. Strach z neúspěchu.

Sníte o perfektní postavě? Chcete změnit svůj životní styl? Vyzkoušejte program Výzva 21 dní zdarma a odstartujte svoji životní jízdu, která nezná překážky!

CHCI VSTOUPIT DO VÝZVY 21 DNÍ

Click here to add a comment

Leave a comment: