Vánoční speciál 2023 (50 tipů na dárky pro sportovce) 🎁🎄

Rychlý přehled

Virgin Whey Protein od Protein&Co.: Zkušenost a recenze

Obsah článku

Protein je základ.

Příjem bílkovin by si měli hlídat nejen fitness nadšenci a další sportovci, ale také lidé, kteří se snaží zhubnout.

Jenže ne vždy se nám daří zajistit dostatek bílkovin z běžné stravy. A právě v tu chvíli přichází na scénu proteinové přípravky.

V obchodech narazíte na celou řadu různých produktů. Virgin Whey Protein od Protein&Co. se ale od většiny ostatních proteinů odlišuje.

Proč je Virgin Whey výjimečný? Stojí za to ho objednat? Protein jsme otestovali a máme pro vás odpovědi.

Virgin Whey Protein od Protein&Co.: Zkušenost a recenze

🇨🇿 Výroba v České republice
⏰ Doručení do druhého dne

Protein od české rodinné firmy

Za proteinem Virgin Whey stojí Protein&Co., rodinná firma z Olomouce. Jejím zakladatelem je MUDr. Daniel Sosýn. Jako aktivní sportovec nebyl spokojený s dostupnými produkty, a tak začal vyrábět vlastní proteiny a další sportovní výživu.

Nutno dodat, že si rozhodně nevede špatně. E-shop Protein&Co. si rychle získal řadu pravidelných zákazníků a Sosýn byl v roce 2022 zařazen do výběru Forbes 30 pod 30.

O Protein&Co. se dočtete více v naší recenzi.

Virgin Whey přichází v kilovém balení. Na e-shopu si můžete objednat také zvýhodněnou dvoukilovou variantu (v praxi jde o dvě jednokilová balení), se kterou ušetříte necelou stovku.

Petr Pohůdka osobní zkušenost s Virgin Whey proteinem od Protein&Co.

Proč mě Virgin Whey zaujal

V záplavě proteinových přípravků je těžké něčím zaujmout. Virgin Whey mi ale padl do oka hned z několika důvodů.

  • Složení: Žádná sladidla, konzervanty, aromata nebo barviva. Zkrátka jen syrovátkový proteinový koncentrát. Chci do sebe dostat bílkoviny a ne desítky dalších chemických sloučenin.
  • Balení: Jednoduchost doprovází i balení. U proteinu už člověk automaticky očekává gigantickou (a ve skutečnosti poloprázdnou) plastovou nádobu. Nic podobného se naštěstí nekoná. Funkci splní prosté papírové balení s uzavíratelným zipem. Protein&Co. tato balení využívá u většiny svých produktů.
  • Využití: Díky neutrální chuti se dá protein využít i při vaření nebo pečení. Rozšiřují se tak možnosti, jak bílkoviny přijmout.
  • Cena: Proteinové přípravky nejsou nejlevnější. Aktuálních 1 099 Kč za 2 kg proteinu je ale stále poměrně sympatická cena.
virgin whey proteinaco slozeni

Za pár dní je balíček doma

Proces objednání na e-shopu nijak nevybočuje od běžného standardu. Na stránkách je uvedeno, že se snaží zboží odesílat do 48 hodin. Moje zkušenost to jen potvrzuje. Protein jsem objednal ve středu a v pátek byl doma – přestože mě v potvrzovacím e-mailu upozornili, že se zásilka může kvůli velkému množství objednávek opozdit.

Dva papírové balíčky proteinu přišly zabalené v klasické krabici. Nemusíte se tedy obávat, že by se při transportu poškodily.

Tento vynikající protein má čestné místo v našem žebříčku nejlepších proteinů.

Otevíráme protein a studujeme složení

Nebudu lhát, moje očekávání jsou vysoká. Na internetu najdete mnoho výborných hodnocení a firma je mi celkově sympatická. Mám ale trochu obavy ohledně chuti proteinu. Jako nepříliš velkého fanouška mléka mě trochu straší popisovaná „jemně mléčná chuť“.

Vršek papírového balení musíte odtrhnout nebo odstřihnout, abyste se dostali k zipu. Do zipu se nachytalo trochu proteinu, což je pravděpodobně důsledek transportu. Ale nejde o nic zásadního. Jen počítejte s tím, že si při otevírání můžete trochu zaneřádit stůl.

V proteinu najdete plastovou odměrku. Díky papírovému obalu ji případně snadno nahmatáte, ale měla by být nahoře. Jde o klasickou odměrku na 30 g, tedy jednu dávku. Podle nutričních hodnot uvedených na balení obsahuje 100 g proteinu 77 g bílkovin. S jednou odměrkou tak vaše tělo přijme 23 g bílkovin.

Tady mě trochu zaráží odlišné informace na webu a na obalu. Na stránkách je uvedeno 80 g bílkovin ve 100 g proteinu. Oproti obalu se liší i další nutriční hodnoty. Rozdíly nejsou zásadní a věřím, že jde o neúmyslnou chybu. Rozhodně to ale nevytváří dobrý dojem.

virgin whey proteinaco priprava

Osobní zkušenost: Protein splňuje (nemalá) očekávání

Konečně se dostáváme k ochutnávání. Jednu dávku rozmíchávám ve vodě. V šejkru se protein rozpustí velmi rychle. Prášek se na lahev nelepí, ani se nezdrcnul. Zkrátka vše bez problémů.

Z pohledu chuti mě protein mile překvapil. Chuť je velmi jemná a nevýrazná (v pozitivním slova smyslu). Nejvýstižnější popis je asi opravdu „jemně mléčná chuť“, ale osobně bych protein skoro charakterizoval jako bez příchuti. Mléčnou stopu vnímám spíš ve vůni, v chuti je opravdu minimální.

V porovnání s jinými proteiny mi Virgin Whey přijde lehčí na trávení. Přikládám to zejména absenci umělých sladidel, konzervantů a dalších postradatelných látek. Kromě klasického drinku jsem protein zkusil přidat i do horké ovesné kaše. Díky jemné chuti to dopadlo výborně.

Dovedu si představit i další využití prášku při pečení či vaření, ale osobně jsem to zatím nezkoušel. Preferuji rychlejší řešení v podobě nápoje, ideálně hned po tréninku – jak je ostatně doporučeno i na balení.

Většinou si dám jeden nápoj za den. K tomu jsem si (bez odměřování) začal přidávat pár lžiček proteinu do ovesné kaše. Kilové balení mi vydrželo necelé 4 týdny.

virgin whey proteinaco koktejl

Výhody a nevýhody

VÝHODY

+ Složení bez zbytečné chemie
+ Jemná chuť
+ Široké možnosti využití
+ Zvýhodněná cena u 2 kg

NEVÝHODY

– Nepřesné informace na webu e-shopu

Suma sumárum: Komu bych Virgin Whey doporučil?

Virgin Whey si mě rychle získal a okamžitě se zařadil mezi mé nejoblíbenější proteinové přípravky. Hlavní výhodu vidím především v čistém složení. Protein bych proto doporučil všem, kteří chtějí zvýšit svůj příjem bílkovin a zároveň se vyhnout zbytečné chemii.

Petr Pohůdka

Petr Pohůdka

Sport mě provází v podstatě celý život, ať už aktivně nebo pasivně. Dříve jsem se věnoval hlavně míčovým sportům. Od té doby, co většinu roku trávím na cestách jako digitální nomád, se musím spokojit s individuálním sportováním. Fitko je v podobných případech logická volba. Člověk udělá něco pro své tělo a ještě si pročistí hlavu.

Nepřehlédněte podobné články

Manboxeo a Damboxeo pro fitkaře

Už zase vám vrtá hlavou, jakým dárkem překvapit svou drahou polovičku, kámoše, manželku, anebo třeba strejdu? Pokud jsou to nadšení fitkaři a v gymu tráví víc času než doma, mám pro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

vánoce 2022

Potřebujete originální dárek na poslední chvíli?

✅ Doporučujeme online kurz: Jóga pro začátečníky