TOP 4 recepty z Chia Shake: přidejte pokrmům na živinách

Zdravý životní styl – ten už není lidem neznámý. Zjistilo se, že přináší řadu pozitivního, což vedlo k jeho zavedení do běžného života. Ruku v ruce s ním jde i správné a výživné stravování, které může být doplněno produkty značky Chia Shake. Vyberte si z široké nabídky výrobků, z nichž si lze připravit rovnou několik vynikajících receptů, které oživí váš stávající jídelníček. Inspirujte se našimi TOP 4 recepty z Chia Shake!  

Recepty Chia Shake
Chia Shake pudink Piňa colada

Chia Shake: dietní koktejly, palačinky i muffiny 

Přemýšlíte nad tím, jakými produkty byste oživili svůj stávající jídelníček? Chcete do svého dne zakomponovat recepty, které jsou výživné, zdravé a tělo podporující? Začít můžete u dietních koktejlů Chia Shake, které obsahují vysoký podíl bílkovin. Mimochodem, věděli jste, že bílkoviny by mělo obsahovat každé jídlo dne? Na tom se shoduje celá řada odborníků.  

Chia Shake
Chia Shake

Jak již bylo zmíněno, Chia Shake je synonymum pro bohatou škálu produktů, jež lze snadno zakomponovat do denního jídelníčku. Jsou libo palačinky nebo muffiny k snídani? Příprava jednotlivých produktů je stejně snadná, jako níže uvedené recepty, které výrobky zmiňované značky doplňují.  

Doplňte potřebné živiny svému tělu 

Ještě předtím, než přejdeme ke konkrétním receptům, vyzdvihněme důležitost zdravé stravy. Jednou ze zásad zdravého a správného stravování je doplnit do těla potřebné živiny. Vyvážené jídlo zajišťuje správný a bezproblémový chod těla. Tou nejdůležitější živinou jsou bílkoviny, jež mají ochrannou funkci a které zajišťují transport látek. Další v pořadí je vláknina a poté minerály a vitaminy obecně.  

S produkty Chia Shake to nejdůležitější tělu přinesete v dostatečném množství. Buďto lze jednotlivé pokrmy připravit podle návodu na obalu, nebo vyzkoušejte některý z níže uvedených receptů. Oživte svůj jídelníček a zároveň potěšte své tělo! 

4 recepty z Chia Shake + jeden bonusový

Chia pudink nejen k snídani 

Přemýšlíte nad tím, co si dáte k snídani? Jednou z možností je chia pudink! Jeho příprava je velmi snadná, ingrediencí také nebudete potřebovat mnoho. 

Chia pudink lesní ovoce
Chia pudink s lesním ovocem

Co budete potřebovat: 

Jak postupovat: 

Veškeré ingredience kromě ovoce a mandlí smíchejte a zmixujte. Poté nalijte do sklenice a nahoru přidejte nakrájené ovoce a mandle. Zdravá, a především výživná snídaně je na stole za pár minut.  

Chia zmrzlina osvěží nejen v parných letních dnech 

Kdo by si v létě nedopřál zmrzlinu, která ho krapet osvěží! Pokud se však nachází v takzvaném “hubnoucím módu” nebo pokud jste ve fázi budování svalů, běžné zmrzliny si nemůžete dovolit. Proto je nahraďte chia zmrzlinou, ve které bude hrát opět hlavní roli Chia Shake.  

Chia zmrzlina
Chia zmrzlina s kiwi

Co budete potřebovat: 

Jak postupovat: 

Opět platí, že stačí vše smíchat dohromady a zmixovat. Poté směs nalijte do připravených nanukových forem a dejte zmrazit. Vynikající (nejen) letní osvěžení je tak na světě! 

Chia brownies k odpolední kávě 

Honí vás odpoledne mlsná? Pokud ano, dopřejte si k odpolední kávě vynikající čokoládový dezert. Nebojte se, špatné svědomí z něj rozhodně mít nemusíte. 

Chia mandlové brownies
Chia mandlové brownies

Co budete potřebovat: 

 • 1x čokoládový Chia Shake 
 • 1 hrnek mouky (ideálně mandlové) 
 • 1 čajová lžička prášku na pečení 
 • ½ mléka (ideálně mandlového) 
 • 2 vajíčka 
 • 2 polévkové lžíce kokové oleje 
 • 2 polévkové lžíce medu 
 • ½ hrnku mandlí na posypání 
 • špetka soli 

Jak postupovat: 

V jedné míse smícháme veškeré sypké ingredience, v druhé pak všechny tekuté. V následujícím kroku je spojíme a směs vylijeme na připravený plech vystlaný pečícím papírem. Nahoru přijdou rozdrcené mandle na posypání.  

Pečeme zhruba půl hodiny na 170 stupňů Celsia.  

Chia sušenky jako vynikající svačina pro každý den 

Přemýšlíte nad tím, z čeho se bude skládat vaše svačina během dne? Nemusíte nutně sahat po pečivu nebo po proteinových tyčinkách, které doplní hladinu potřebných bílkovin. Možností jsou chia sušenky, které si připravíte během pár minut. A také se s úspěchem zařadily mezi recepty z Chia Shake.

Co budete potřebovat: 

 • 1 hrnek arašídového másla 
 • 1x Chia Shake 
 • 1 vajíčko 
 • 1 polévková lžíce medu 
 • ½ hrnku kokosového mléka 
 • ½ hrnku kakaa 

Jak postupovat: 

Opět smícháme veškeré ingredience dohromady a ze vzniklé směsi vytvoříme malé kuličky. Na plechu je rozmáčkneme do tvaru sušenek a pečeme tři až pět minut na 170 stupňů.  

Chia palačinky si zamilují nejen ti nejmenší 

Pokud vám neučarovalo zmiňované brownie, možná vám učarují palačinky, které patří k oblíbeným dětským pokrmům. Na těchto s Chia Shakem si však pochutnají nejen děti, ale také dospělí jedinci ve vaší domácnosti. Připravíte je k snídani nebo rovnou k obědu?

Chia palačinky
Chia palačinky – hřešení bez výčitek

Co budete potřebovat: 

 • 1x Chia Shake 
 • 1 hrnek mouky 
 • 1 hrnek mléka 
 • 2 vejce 
 • 2 polévkové lžíce medu 
 • 2 polévkové lžíce oleje (kokosového ideálně) 
 • Špetka soli 
 • Banán + sirup na ozdobu 

Jak postupovat: 

Nejdříve smícháme sypké ingredience a poté přimícháváme tekuté. Po vytvoření směsi na rozpálené pánvi s trochou kokosového oleje připravujeme palačinky, které smažíme z obou stran. Nahoru poté nakrájíme banán či jiné ovoce a zalijeme sirupem na ozdobu. 

FAQ – Recepty z Chia Shake

 1. Co je to Chia Shake?

  Chia Shake jsou dietní produkty, se kterými se konečně dočkáte dlouho očekávaného výsledku. Produkty jsou bez přidaného cukru a lze je zakomponovat i do běžných jídel, jako jsou palačinky nebo muffiny.

 2. Jak zhubnout?

  80 % úspěchu tkví ve stravování. Zařaďte do jídelníčku vyvážené pokrmy Chia Shake a zbavte se přebytečných kilogramů.

 3. Jak nahradit nezdravé potraviny?

  Abyste zhubli, je třeba vsadit všechna esa v rukávu na zdravější potraviny. Nezdravé proto vyměňte za ty značky Chia Shake, které obsahují veškeré potřebné živiny, jež tělo vyžaduje.

 4. Škodí výroba produktů Chia Shake naší planetě?

  V souvislosti s výrobou produktů značky Chia Shake se tato otázka opravdu nabízí. Je však třeba říct, že společnost dbá na životní prostředí a produkty jsou vyrobeny z obnovitelné energie a ani k jejich přípravě takřka žádnou elektřinu nepotřebujete.

 5. Jsou recepty z Chia Shake náročné na přípravu?

  Recepty z Chia Shake jsou velmi rychlé, většinou se vejdete do 5 až 30 minut přípravy.

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý přehled

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA MILUJEME FITNESS