Rychlý přehled

Boj proti práškům na hubnutí, aneb rozumná cesta za vysněnou postavou

Obsah článku

Reklamy na prášky na hubnutí slibují zázraky!

Jeden nepatrný prášek každý den a centimetry v pase mizí jako mávnutím kouzelného proutku a neodolatelné dorty a čokoládové bonbony klidně mohou zůstat i nadále součástí vašeho jídelníčku.

Anebo také velice promyšlená reklama a trik pro ty, kteří hledají únikovou cestu v boji za vysněnou postavou.

Ale ať už chcete, nebo ne, cesta za vysněným tělem vždy byla a bude plná překážek a nástrah a žádná vedlejší cesta nás k cíli nedovede.

Že to zní hrozně?

Právě naopak po úmorné cestě následuje cíl, který je o to vzácnější a sladší než čokoláda.

Jsou prášky na hubnutí placebo?

Možná si říkáte, že je nemožné, aby prášky na hubnutí byly pouhým placebem, ztrátou času i peněz.

Třeba jste si stejně jako já zadali do vyhledávače prášky na hubnutí a vyjela vám celá řada odkazů, které slibovali téměř zázračné výsledky během několika krátkých měsíců.

Ten trenér mi lhal, běží vám v hlavě, když si vzpomínáte, jak jste se tvářili poté, co vám naznačil, že hubnutí bude běh na dlouho trať, ale výsledek bude stát za to.

Lhal vám opravdu trenér, který se zdokonalování postav svých klientů věnuje každý den, má nastudované informace o stravě, přesně ví jaké cvičení je pro kterého klienta nejvhodnější a nejefektivnější, nebo reklamy zaplacené důvěřivými zákazníky?

Prášky na hubnutí na každý den

Asi nejznámější česká dietářka, která za svůj život vyzkoušela téměř všechny možné a nemožné diety, nápoje a prášky na hubnutí Halina Pawlowská, by už měla být, pokud se nemýlím a pokud prášky opravdu fungují, modelkou s figurou 90-60-90.

Ale není.

Zajímavé…

Jaká je realita?

Možná některým zatvrzelým odpůrcům zdravého životního stylu ukápla slza nad karamelovým cheesecakem se šlehačkou, ale realita je taková, že naše tělo je tak důmyslný mechanismus, že na něj jediný prášek nestačí.

Všichni asi tušíme, že zdravý životní styl je především o vyváženém jídelníčku, pravidelném pohybu, který jako bonus zásobuje tělo endorfiny, a dostatku odpočinku. To už nezní tak hrozně jako hladovky a hodiny v posilovně, ne?

Nová závislost

Všichni, kteří se rozhodli pro krásnou postavu, se shodují, že jim hubnutí a celková změna životního stylu nepřinesla pouze vítězství v podobě shozených kilogramů, ale ukázala jim nový životní směr, zlepšila jim náladu, tím i mezilidské vztahy a přinesla jim nový koníček, na kterém si mnoho z nich vypěstovalo celoživotní závislost.

Po cestě za změnou těla musíme kráčet krůček po krůčku, ale právě jednotlivé krůčky vedou k vytouženému cíli.
Schválně se na chvíli zamyslete a zkuste si říct, jaká je pravděpodobnost, že budou prášky fungovat.

Možná díky nim zhubnu, snad zhubnu, doufám, že zhubnu…asi vás také napadá něco podobného. Upřímně, šli byste třeba do manželství, kdybyste jen doufali, že se vydaří?

A teď se zamyslete, jaká je pravděpodobnost, že zhubnete s pomocí vyvážené stravy a pravidelného cvičení.

Napadá vás: určitě zhubnu?

Bingo!

Ze zkušeností víme, že úplně nejtěžší je k něčemu se odhodlat, ale když už se do toho jednou dáme, tak to stojí za to.

Takže nachystat pořádnou zdravou snídani, obléct cvičební úbor a hurá do boje s tuky, únavou a větou: To nedokážeš.

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *