Rychlý přehled

Posilovna vs. online cvičení – 10 výhod a nevýhod

Obsah článku

Online cvičení se stalo fenoménem dneška, a to i díky lockdownům, které na dlouhé měsíce uzavřely posilovny. Spousta lidí tedy chtě nechtě přešla na cvičení z domova. V čem je online cvičení lepší než to v posilovně, a v čem naopak horší? Vrátíte se po otevření posiloven zpátky do nich, nebo zůstanete u cvičení doma?  

Abychom vám rozhodnutí alespoň částečně usnadnili, tak vám přinášíme srovnání výhod a nevýhod cvičení v posilovně a doma. 

Výhody cvičení v posilovně ✅💪🏻

Vybavení posilovny 

V dnešní době jsou posilovny velmi dobře zařízené, najdete v nich tedy řadu drahých posilovacích strojů, které doma nemá úplně každý. Pakliže chcete formovat své tělo pomocí těchto sofistikovaných cvičících strojů a nechcete utrácet za jejich koupi, pak je role posilovny samozřejmě nenahraditelná. 

gym room 1181822 1920
Posilovna nabízí veškeré potřebné vybavení pro cvičení.

Potkáte lidi s podobným životním stylem 

Posilovna velmi dobře sbližuje, neboť tam natrefíte pouze na lidi, pro něž je fyzická zdatnost a hezká postava stejně tak důležitá jako pro vás. Navíc pokud jste začátečníci, tak se od nich můžete dovědět cenné rady. Jestliže neradi cvičíte sami, můžete jít do posilovny s přáteli, o zábavu bude postaráno. 

TIP: Motivace ke cvičení a 1 tip, jak začít ještě dnes!

Posilovna vás donutí ke cvičení 

Výhodou posilovny je též to, že vás k cvičení donutí, na rozdíl od cvičení doma. Doma to totiž láká posadit se na měkký gauč či ulehnout do postele a na cvičení se vykašlat. Prostředí posilovny vás ale vybičuje k výkonům, v posilovně vám opravdu lenost nehrozí. 

Nevýhody cvičení v posilovně ❌💪🏻

Za vstup do posilovny musíte platit 

Pro cvičení v posilovně budete určitě potřebovat finanční vatu, a ne zrovna malou… Měsíční permanentka do posilovny se totiž většinou pohybuje okolo 500 – 1200 Kč. Jestliže tedy hledáte způsob, jak cvičit levně, tak posilovna není nic pro vás. 

Negativní vliv na sebevědomí 

Zejména při začátcích může mít zavítání do posilovny plné nabušených pánů a žen s krásně tvarovanými postavami dopad na vaše sebevědomí. Mnoho lidí kvůli tomu své snahy i vzdá, neboť podlehne iluzi toho, že takovýchto výsledků nemohou nikdy docílit. Nenechte se tím ale zmást, i oni museli někde začínat. 

Výhody online cvičení ✅💻

Maximální soukromí = Nikdo se na vás nekouká 

Pokud vám vadí, že by na vás někdo cizí mohl v posilovně civět, tak zůstaňte raději doma a dejte přednost online cvičení. 🙂 Větší klid máte nejenom při samotném cvičení, ale též po něm – pochybujeme, že byste se po tréninku raději sprchovali v posilovně, než doma… 

Online cvičení
Online cvičení – Bohatě si vystačíte i s jednou podložkou na cvičení.

Můžete si vybrat online kurz dle libosti 

Cvičení z domova vám otevírá celou řadu nových možností, můžete se přihlásit třeba na kurzy, kam byste se za normálních okolností vůbec nepřihlásili, neboť byste se třeba styděli před ostatními. To u online cvičení nehrozí, při něm vás nikdo nevidí – a pokud ano, tak pouze přes webku, kterou můžete kdykoliv vypnout. Vyzkoušejte třeba online kurzy jógy

Můžete cvičit při jakémkoliv počasí a kdykoliv 

Nespornou výhodou online cvičení je to, že si video se cviky můžete pustit třeba ve tři ráno, nejste tedy nikterak omezováni otevírací dobou posilovny. Stejně tak ušetříte čas tím, že nemusíte nikam dojíždět. No, a když je venku fakt ošklivo, tak se zas nemusíte tahat do posilovny, což znamená, že cvičit můžete, i když je venku počasí pod psa. 

Nevýhody online cvičení ❌💻

Snadné upadnutí do stereotypu 

Neustále stejné prostředí, stejní lidé a stejné cvičící pomůcky, zkrátka cvičení v prostředí domova je prakticky zárukou toho, že po chvíli upadne do stereotypu. Snažte se tedy proti tomu bojovat a neustále hledejte nějaké nové stimuly a nové výzvy – zkuste třeba 7denní výzvu pro spalování tuku od Michala Pataky.

Nedostatek místa 

Ne každý žije ve velké vile, kde má dostatek prostoru na cvičení. Při cvičení online si tak musíte dávat neustále pozor na to, abyste něco nerozbili. Nemluvě o tom, že některé cviky nebudete kvůli nedostatku místa vůbec schopni provést. Pokud ale kvůli tomu nechcete do posilovny, tak skvělým kompromisem může být venkovní workout hřiště. 

Workout hřiště
Workout hřiště – Ideální kompromis mezi online cvičením a posilovnou.

FAQ – Nejčastější otázky a odpovědi o online cvičení 

Kde najdu vhodná videa pro online cvičení? 

Nejlepším zdrojem je samozřejmě YouTube. Stačí do vyhledávače zadat ,,cvičení” nebo ,,workout” a už jedete! Případně můžete zavítat na web kondice.cz, kde najdete spoustu videí s různými druhy cvičení (jóga, pilates, posilování, běhání, plavání…).

Jaká cvičení zařadit? 

Vyzkoušejte více druhů cvičení, protože až postupem času zjistíte, které vám nejvíce vyhovuje. Každému vyhovuje jiné cvičení. Pokud trpíte nadváhou, zvolte zpočátku jednodušší a kratší cvičení. Pokud jste zkušení cvičenci, dejte si pořádně do těla!  

Dá se online cvičení skloubit s posilovnou? 

Ano, dokonce je to více než žádoucí. Zkuste třeba chodit do posilovny 3x týdně a 3x týdně si lehce zacvičit doma. 1 den si potom nechte na regeneraci a odpočinek. 

Redakce Milujeme Fitness

Redakce Milujeme Fitness

Jsme nadšenci do fitness a zdravého životního stylu. Píšeme pro vás články s tipy, jak co nejlépe a nejefektivněji cvičit, jak získat vysněnou postavu a zároveň si cvičení maximálně užívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.