3 ranní nakopávače pro nedostatek energie

Srpen 9, 2017
nedostatek energie

Máte po ráno nedostatek energie? Trvá Vám, než se dostanete do provozního módu a začnete plně vnímat svět? Jak to řešíte? Kávou? Výživnou snídaní? Možná před ranním tréninkem hledáte něco rychlého, sytého a vynikajícího.

Přečtěte si o tom, jak spojit snídani s ranní dávkou energie do jednoho super energy drinku! Tři varianty níže:

1. Neprůstřelná káva – základ

Možná znáte, možná pijete, možná jste ji zatím nepřišli na chuť. Každopádně je to jeden z nejlepších způsobů, jak spojit kofein, tuk a proměnit tuto kombinaci v lahodnou porci výživných látek.
Kouzlo vězí v postupu. Jestliže pouze uvaříte kávu, hodíte do ní máslo a promícháte – opravdu budete mít jen kávu s tukem. A to nevypadá, ani nechutná vábně. Ale pokud si uvaříte opravdu kvalitní kávu, použijete tyčový mixér, a dáte si záležet na důkladném promixování – vznikne Vám lahodná neprůstřelná káva s krásnou nadýchanou pěnou. Alternativní a rychlejší varianta může být v šejkru – smícháme kávu s tučným máslem – a po cestě z domu šejkruji a šejkruji  až mi vznikne stejná konzistence jako z mixéru. Mňam.

2. Neprůstřelná káva – beta verze

Někomu i přes svou delikátní nadýchanou pěnu může připadat obyčejná „bulletproof“ káva fádní, bez chuti. Tento drink je skvělý v tom, že lze libovolně obměňovat. Stejně tak, jako do klasické kávy, je i do této ideální přidat mléko. A místo másla zkusit neutrální kokosový tuk. Chcete ultimátní kokosovou kávu? Zkuste přidat kokosové mléko i kokosový tuk. Nejen, že získáte chuťově nasládlý, energeticky výživný drink, se kterým nedostatek energie nezažijete. Díky kokosu do sebe dostanete také velkou dávku vápníku a fosforu pro budování silných a zdravých kostí.
Další alternativou může být přidání skořice, vanilky nebo rozmixovaných oříšků!

3. Ranní panák

Med, skořice, citrón, zázvor, špetka soli, špetka pepře, horká voda. Připomíná Vám to nějaký babiččin lektvar? Možná ano. A právě proto to je záruka kvalitního, zdravého, nabuzujícího nápoje. Kombinace medu, zázvoru a skořice je sama o sobě chuťově silná a výrazná kombinace. Přidáním vitamínů z citrónu a jódu ze soli vykouzlíme elixír, který nás nejen nakopne, ale přidáním horké vody a zázvoru i pěkně zahřeje zevnitř. Navíc zázvor je potravina s širokým spektrem příznivých účinků na zdraví. Necelá 1dcl bude bezpečně stačit na zahřátí i nabuzení.

Začnete svůj den zdravě nabuzeni!

 

Click here to add a comment

Leave a comment: